Pasaulē
Citur

Plūdos Japānā bojāgājušo skaits pie 500

Foto AP/Scanpix/LETA

Lietusgāžu izraisītos plūdos Japānā bojāgājušo cilvēku skaits pieaudzis līdz 46, un aptuveni 50 cilvēki ir pazuduši, vēsta Japānas mediji.

Raidorganizācija NHK vēsta, ka pieci cilvēki atrodas kritiskā stāvoklī slimnīcās.

Hirosimas prefektūrā apstiprināts, ka miruši vismaz 22 cilvēki un 23 ir pazuduši, bet Ehimes prefektūrā Šikoku salā gājuši bojā 18 cilvēki un septiņi ir pazuduši, ziņo NHK.

Japānas rietumos šīs nedēļas laikā daudzviet nolijis rekordliels daudzums nokrišņu, izraisot plūdus un dubļu nogruvumus.

Miljoniem cilvēku dots rīkojums evakuēties un glābšanas darbos iesaistīta armija.

Japānas premjerministrs Sindzo Abe valdības ārkārtas sēdē devis rīkojumu ministriem “noteikt par prioritāti dzīvību glābšanu un nekavējoties nosūtīt glābšanas komandas”.

Mobilizēti desmitiem tūkstoši glābēju, tostarp karavīru un policistu, lai meklētu un sniegtu palīdzību cietušajiem.

Kioto prefektūras varasiestādes ziņoja, ka mēģina kontrolēt plūdus vairākos aizsprostos.

Vairākos apgabalos bloķēti ceļi un meteorologi brīdinājuši, ka plašos valsts apvidos arī turpmāk iespējami dubļu nogruvumi un plūdi, jo lietavas turpināsies.

Japānas Meteoroloģiskā aģentūra izsludinājusi brīdinājumu par spēcīgu lietu Kioto un Gifu prefektūrās.

Prefektūras skāris “spēcīgs lietus, kādu tās nekad iepriekš nav pieredzējušas,” preses konferencē paziņoja aģentūras pārstāvis, piebilstot, ka briesmas ir nopietnas.

Šikoku un Kjusju dienvidos meteorologi svētdien prognozē līdz 100 milimetriem lielus nokrišņus, bet Tokai reģionā – līdz 200 milimetriem.

LA.lv