×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
29. aprīlis, 2013
Drukāt

PMLP uzsākusi pārbaudi par Zaharjina pilsonības iegūšanas likumību

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) uzsākusi pārbaudi par to, kādā ceļā un cik likumīgi Latvijas pilsonību ieguvis nopietnās finanšu grūtības piedzīvojušā uzņēmuma “Liepājas metalurgs” padomes priekšsēdētājs Sergejs Zaharjins, LNT raidījumam “900 sekundes atzina”  PMLP direktors Vilnis Jēkabsons.

“Jā, mēs to pārbaudām. Nezinu, vai [šajā procesā] būs nelikumības,” teica Jēkabsons.

Cik ilgi varētu notikt šāda pārbaude, viņš neatklāja, norādot, ka tās termiņš nav limitēts. “Ja personai ir dubultā pilsonība un no vienas viņš vēlas atteikties, arī tas notiek visai ātri,” piebilda Jēkabsons.

Iepriekš medijos vairākkārt izskanējusi informācija, ka Zaharjins, kurš pilsonību ieguvis naturalizējoties ļoti slikti pārvalda latviešu valodu, kas ir obligāts priekšnosacījums Latvijas pilsonības iegūšanai.

Jau ziņots, ka ” Liepājas metalurgs” ir nonācis finanšu grūtībās. Kompānija plāno par 8‒10% samazināt darbinieku skaitu, turklāt pamatražošana apgrozāmo līdzekļu trūkuma dēļ notiek ar pārtraukumiem.

Valdība un lielākie kreditori izvirzīja LM akcionāriem konkrētas prasības, ar kādām tie būtu gatavi sniegt uzņēmumam atbalstu, ‒ valdes nomaiņa, 25 miljonu latu ieguldījums, metāllūžņu iepirkšana Baltijas tirgū, Itālijas bankā “UniCredit S.p.A.” ņemtā kredīta procentu maksājumi 1,2 miljonu latu apmērā, kā arī biznesa plāna izveide.

26.aprīlī kļuva zināms, ka LM akcionāri Iļja Segals un Sergejs Zaharjins nav gatavi ieguldīt kompānijā valdības prasītos 25 miljonus latu uzņēmuma apgrozāmiem līdzekļiem. Savukārt LM akcionārs Kirovs Lipmans apmaiņā pret ieguldījumu uzņēmumā, kas nepieciešams apgrozāmo līdzekļu nodrošināšanai, pieprasa iepazīstināt viņu ar uzņēmuma finanšu audita rezultātiem un nomainīt LM vadību. Viņš medijiem izplatītajā paziņojumā un valdībai nosūtītajā vēstulē arī paudis gatavību piesaistīt stratēģisku investoru LM.

Valdība 23.aprīlī sprieda par situāciju LM. Pēc dalības valdības sēdē Valsts kases pārvaldnieks žurnālistiem sacīja, ka valdībai ir radušās šaubas par LM akcionāru godaprātu, jo viņi, iespējams, seguši kreditoru, kas neietilpst lielāko kreditoru klubā,saistības, tostarp aprīļa vidū pārskaitot vairākus miljonus latus. Viņš piebilda, ka šogad kopumā LM kreditoriem, kas neietilpst lielāko kreditoru klubā, aizskaitīti apmēram 25 miljoni latu.

” Liepājas metalurgs” ir lielākais darba devējs Liepājā –tas nodarbina aptuveni 2300 cilvēku. Uzņēmuma akcijas kotē “NASDAQ OMX Riga” otrajā sarakstā, tā lielākie īpašnieki ir privātpersonas, tostarp Sergejam Zaharjinam pieder 49%, akciju, Kirovam Lipmanam –23,27%, bet Iļjam Segalam – 21,03%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+