Mobilā versija
+4.0°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
15. februāris, 2015
Drukāt

Policija: 85% gājēju tiek notriekti diennakts tumšajā laikā

Foto-LETAFoto-LETA

Lielākā daļa jeb 85% gājēju tiek notriekti diennakts tumšajā laikā, liecina Valsts policijas apkopotā informācija.

Galvenie iemesli ceļu satiksmes negadījumiem ar bojāgājušajiem ir pārvietošanās pa ceļa braucamo daļu, atstarotāju nenēsāšana, brauktuves šķērsošana tam neparedzētās vietās.

Policija norāda, ka pērn statistika attiecībā uz bojā gājušajiem gājējiem salīdzinājumā ar 2013.gadu ir palikusi nemainīga, tādēļ, lai uzlaboto gājēju drošību, tika pieņemti grozījumi, kas nosaka, ka gājējiem diennakts tumšajā laikā jānēsā atstarojoša veste.

Kā katru gadu, iestājoties gada tumšajam periodam, lai uzlabotu gājēju drošību, svarīga loma ir policijas preventīvajam darbam, tāpēc pastiprināta uzmanība tiek pievērsta tieši šīs mazaizsargātās satiksmes dalībnieku grupas drošības paaugstināšanai, uzsver policija.

Pērn uz Latvijas ceļiem bojā gājis 71 gājējs, kas ir par vienu cilvēku vairāk nekā 2013.gadā. Kopumā no visiem bojāgājušajiem cilvēkiem 33% bija gājēji.

Pievienot komentāru

TV3: Eksprezidents Bērziņš un LU rektors Muižnieks ar aplausiem sveic filmu par Krimas aneksiju (47)Uz Rīgu šonedēļ bija atbraukusi Krievijas delegācija, ko vadīja Krievijas tirdzniecības un rūpniecības kamera. To uzņēma Rīgas mērs, zemkopības un arī ekonomikas ministrs, vēsta raidījums "Nekā personīga".
Draugiem Facebook Twitter Google+