Mobilā versija
+4.1°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
15. februāris, 2015
Drukāt

Policija: 85% gājēju tiek notriekti diennakts tumšajā laikā

Foto-LETAFoto-LETA

Lielākā daļa jeb 85% gājēju tiek notriekti diennakts tumšajā laikā, liecina Valsts policijas apkopotā informācija.

Galvenie iemesli ceļu satiksmes negadījumiem ar bojāgājušajiem ir pārvietošanās pa ceļa braucamo daļu, atstarotāju nenēsāšana, brauktuves šķērsošana tam neparedzētās vietās.

Policija norāda, ka pērn statistika attiecībā uz bojā gājušajiem gājējiem salīdzinājumā ar 2013.gadu ir palikusi nemainīga, tādēļ, lai uzlaboto gājēju drošību, tika pieņemti grozījumi, kas nosaka, ka gājējiem diennakts tumšajā laikā jānēsā atstarojoša veste.

Kā katru gadu, iestājoties gada tumšajam periodam, lai uzlabotu gājēju drošību, svarīga loma ir policijas preventīvajam darbam, tāpēc pastiprināta uzmanība tiek pievērsta tieši šīs mazaizsargātās satiksmes dalībnieku grupas drošības paaugstināšanai, uzsver policija.

Pērn uz Latvijas ceļiem bojā gājis 71 gājējs, kas ir par vienu cilvēku vairāk nekā 2013.gadā. Kopumā no visiem bojāgājušajiem cilvēkiem 33% bija gājēji.

Pievienot komentāru

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+