Latvijā
Kriminālziņas

Policija atklāj pakaļdzīšanās detaļas pa meža ceļu, kurā tika pielietots šaujamierocis1


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Latvijas Valsts ceļi

Dundagas novadā otrdien rīta pusē aizturēts vīrietis, kurš ar automašīnu bēga no policijas. Abi bēgļi apturēti, pielietojot dienesta šaujamieroci.

Valsts policija informē, ka vakar ap pulksten 10:36 Rojas novadā, Rudē, veicot satiksmes uzraudzību ar netrafarēto policijas transportlīdzekli, uzmanību piesaistīja automašīnas “Volvo” vadītāja nepārliecinošais braukšanas veids.

Pārbaudot automašīnu datubāzē, likumsargi konstatēja, ka tai nav veikta tehniskā apskate un nav OCTA, tādēļ pieņemts lēmums autovadītāju apturēt.

Automašīnas vadītājs, nepakļaujoties policijas likumīgajām prasībām, uzsāka bēgšanu.

“Volvo” vadītājs turpināja kustību, uzbraucot uz meža ceļa. Lai apturētu minēto transportlīdzekli, likumsargi dienesta automašīnai ieslēdza bākugunis un skaņas signālu, kā arī pa skaļruni vairākas reizes atkārtoja aicinājumu “Volvo” vadītājam apstāties.

Uz Valsts policijas darbinieku vairākkārtējām likumīgām prasībām apturēt automašīnu, transportlīdzekļa vadītājs nereaģēja.

Ņemot vērā, ka transportlīdzekļa vadītāja braukšanas stils bija agresīvs un bīstams, tāpat vadītājs tuvojās apdzīvotai vietai un ar savu braukšanas veidu varēja radīt bīstamas situācijas, tika pieņemts lēmums pielietot dienesta šaujamieroci.

Likumsargi pa skaļruni vairākas reizes brīdināja, ka tiks pielietots dienesta šaujamierocis, taču transportlīdzekļa “Volvo” vadītājs joprojām nereaģēja un turpināja bēgšanu.

Valsts policijas amatpersonas raidīja gaisā brīdinājuma šāvienu, taču “Volvo” vadītājs turpināja braukt, tāpēc tika izdarīti šāvieni pa automašīnas riepām.

Neskatoties uz to, “Volvo” vadītājs, nesamazinot braukšanas ātrumu, turpināja bēgt, veicot braukšanas manevrus, lai no policijas attālinātos.

Kādā līkumā “Volvo” automašīnas vadītājs netika galā ar transportlīdzekļa vadību un nobrauca no ceļa braucamās daļas, iebraucot elektriskā aploka žogā, to bojājot, atgriezās uz ceļa braucamās daļas un turpināja kustību.

Turpinot transportlīdzekļa vajāšanu un pārvietojoties pa meža ceļu, tika raidīti šāvieni tā virzienā.

Kad transportlīdzekļa vadītājs apstājās, tajā esošās personas tika aizturētas, uzliekot roku dzelžus.

Pārliecinoties, vai kāds no abiem vīriešiem ir cietis, no tiem tika saņemta noraidoša atbilde.

Noskaidrojot abu vīriešu personas datus, pasažieris, dzimis 1958.gadā, teica, ka viņam tomēr sāp kreisās rokas mazais pirksts, tāpēc tika pieņemts lēmums izsaukt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekus, kuri sniedza vīrietim pirmo palīdzību.

Savukārt transportlīdzekļa “Volvo” vadītājs, 1987.gadā dzimis vīrietis, tika nogādāts medicīnas iestādē ekspertīzes veikšanai, lai noskaidrotu, vai viņš ir bijis apreibinošo vielu ietekmē.

Vīrietim ir noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, attiecībā uz kuru nav izdarīta tā īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana.

Par šādu pārkāpumu uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 85 līdz 120 eiro. Savukārt par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram noteiktajā termiņā nav veikta valsts tehniskā apskate uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 55 līdz 120 eiro.

Saistītie raksti

Par nepakļaušanos Valsts policijas amatpersonu vairākkārtējām likumīgām prasībām apturēt transportlīdzekli (par bēgšanu) ir uzsākta administratīvā lietvedība. Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, par šādu pārkāpumu uzliek naudas sodu līdz 280 eiro vai piemēro administratīvo arestu uz laiku līdz piecpadsmit diennaktīm.

Valsts policijas amatpersonu lēmums pielietot dienesta šaujamieroci likumpārkāpuma novēršanai tiks izvērtēts dienesta pārbaudes ietvaros – tā ir standarta procedūra tamlīdzīgos gadījumos.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Latvijā turpina pieaugt alkohola patēriņš uz vienu iedzīvotāju
11 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO: Latvijā strauji pieaug “viltus studentu” skaits
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
Aizvadītajā diennaktī policijai ziņots par divām laupīšanām
13 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Dabā
Dzērienu iepakojuma depozīta projektu mēģina “saplosīt” pirms galīgā lasījuma
1 stunda
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Dreiliņos atgriezies dedzinātājs, ko policija pirms gada nogādājusi psihiatriskajā slimnīcā
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Viens no jaunās hokeja halles būvniekiem apsūdzēts par Savisāra kukuļošanu
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
RNP “PNB bankas” kontā palikuši 6 miljoni eiro iedzīvotāju naudas
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Dzelzceļa stacijas būvniecība sadārdzinājusies par vairāk nekā 230 miljoniem eiro
1 stunda