Leģionāru piemiņas dienā ap Brīvības pieminekli izvietotas nožogojošās barjeras un dežurē vairāki simti policistu.
Leģionāru piemiņas dienā ap Brīvības pieminekli izvietotas nožogojošās barjeras un dežurē vairāki simti policistu.
Foto – LETA

Policija saistībā ar 16.marta pasākumiem sāk divas administratīvās lietvedības 0

16.marta pasākumi Rīgā kopumā aizritējuši mierīgi un policija sākusi vien divas administratīvās lietvedības, pastāstīja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Guntars Marķitāns.

Reklāma
Reklāma
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
TESTS. Atbildi uz 10 jautājumiem un uzzini, kādu vērtējumu tu iegūtu šajā latviešu valodas testā!
Lasīt citas ziņas

Viena administratīvā lietvedība sākta par gadījumu, kad kāda kundze mēģinājusi traucēt leģionāru piemiņas gājienu, savukārt otrā gadījumā bez saskaņojuma ar policiju gaisā virs Brīvības pieminekļa laukuma tika lidināts bezpilota lidaparāts ar kameru. Policija noskaidrojusi, ka lidaparātu izmantojuši žurnālisti un tas noticis pirms leģionāru piemiņas gājiena.

Tagad policija vērtēs, vai šo cilvēku rīcībā bija administratīvo pārkāpumu pazīmes.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kopumā leģionāru piemiņas gājienā piedalījušies apmēram 1500 cilvēku. 16.marta pasākumi šogad, salīdzinot ar citiem gadiem, noritēja mierīgi, neizskanot plašām oponentu lamām. “Pasākumi noritēja mierīgi, un katrs notika atbilstoši pieteiktajam, nosacījumiem. Cilvēki, protams, izteica savus dažādos viedokļus, jo Latvijā tomēr ir demokrātija. Mēs redzam, ka nav asās atšķirīgu viedokļu sadursmes, kas tika novērota citus gadus,” uzsvēra Marķitāns.

Pasākuma beigās notikuma vietā ieradās iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V). Viņš žurnālistiem teica, ka 16.marta pasākumi no drošības viedokļa aizvadīti sekmīgi un galvenais mērķis – nepieļaut vardarbību – ir sasniegts. Viņš pateicās Valsts policijai, Drošības policijai un Valsts robežsardzei par ieguldīto darbu kārtības un drošības pasākumu īstenošanā.

Viņš atgādināja, ka vairākiem desmitiem cilvēku šajās dienās bija liegta iebraukšana Latvijā. Atsevišķas personas gan mēģinājušas iebraukt Latvijā izmantojot Šengenas zonu, taču robežsargi tās nav ielaiduši. Šie cilvēki bija no ES valstīm un Latvijas kaimiņvalstīm. “Bija atsevišķu radikālu elementu vēlme piedalīties šajos pasākumos, taču esam sekmīgi tikuši ar šiem jautājumiem galā,” uzsvēra ministrs.

Tā sauktie “antinacisti” pie Brīvības pieminekļa pulcējās jau tad, kad leģionāru piemiņas gājiena dalībnieki to bija pametuši. Aptuveni 15 “Latvijas Antinacistiskās komitejas” pārstāvji šodien pēcpusdienā devās pie Brīvības pieminekļa, lai noliktu piemiņas vainagu fašisma upuru atcerei.

Bruņojušies ar plastmasas spaiņiem un birstēm, protestētāji vispirms improvizēti tīrīja Brīvības pieminekļa laukumu, bet pēc tam devās uz Brīvības pieminekli, lai tā priekšā novietotu iespaidīga izmēra sēru vainagu.

Pasākuma vērotāju rindās izcēlās arī asāka vārdu apmaiņa, kas piesaistīja masu mediju uzmanību. Verbālajā konfliktā iesaistījās kāda latviski runājoša kundze un kāds krievu valodā runājošs kungs, kuri aizrunājās par vēsturi, krievu valodu un citām tēmām. Konflikts itin ātri noslēdzās bez starpgadījumiem. Šur tur skatītāju pulkā arī turpinājumā atskanēja pa skaļākai vārdu apmaiņai starp latviski un krieviski runājošajiem, tomēr policijas spēkiem iesaistīties nebija nepieciešams.

Reklāma
Reklāma

“Antifašistu” pasākumam noslēdzoties, notikuma vietā aiz policijas barjerām vēl uzturējās vairāki desmiti vecāka gadagājuma iedzīvotāju, kuri turpināja savstarpējas diskusijas.
Brīvības pieminekļa apkaimē joprojām uzturas ievērojami policijas spēki. Cilvēki pamazām sāk izklīst.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.