×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
24. oktobris, 2014
Drukāt

Policijas iecirkņa vietā – jauns sociālais nams

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rīgas dome lēmusi par vēl viena sociālā dzīvojamā nama būvniecību, pārprojektējot un pārbūvējot pirms pusgadsimta celto namu galvaspilsētas Teikas rajonā, Ieriķu ielā 28.

Uzņēmuma “Rīgas pilsētbūvnieks” pārstāvis Ivo Kirš­blats vēsta, ka Rīgā šis būs pēc skaita jau deviņpadsmitais sociālais dzīvojamais nams, kurā pēc pārbūves vecāka gadagājuma rīdziniekiem būs 30 labiekārtoti vienas istabas (17 līdz 31 kv. m), 15 divu istabu (32 līdz 57 kv. m) dzīvokļi, tostarp seši pielāgoti ļaudīm ar īpašām vajadzībām.

“Nams Ieriķu ielā atrodas ļoti labā vietā,” uzsver Ivo Kirš­blats, “tuvu lielveikalam “Domina” un citiem tirdzniecības un sadzīves pakalpojumu centriem, ar ērtu sabiedriskā transporta satiksmi visos virzienos, kas ir ļoti svarīgi pensijas vecuma cilvēkiem, kuriem nereti ar kājām grūti izstaigāt. garākus ceļa gabalus.”

Agrāk ēkas pirmajā stāvā bija iekārtots Vidzemes priekšpilsētas policijas iecirknis, bet augšējos stāvos – dienesta viesnīca. Bet kopš 2010. gada nams nav apdzīvots.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Teikas iecirkņa priekšnieks Pauls Krūmiņš pauž gandarījumu par pašvaldības lēmumu beidzot ķerties arī pie šīs ēkas pārbūves. “Labi, ka Rīgā būs par vēl vienu neapdzīvotu namu mazāk. Savulaik pats esmu strādājis šajā namā, tāpēc gribētu, lai arī turpmāk tas kalpotu cilvēku vajadzībām, nevis stāvētu pamests un tukšs,” saka policijas pulkvežleitnants.

Kaut arī laika zobs un klaidoņi četros gados Ieriķu ielas namu jau mazliet apskādējuši, uzņēmuma “Rīgas pilsētbūvnieks” Būvniecības pārvaldes vadītājs Ilvess Muižnieks spriež, ka ar pārbūvi nebūšot pārāk lielu sarežģījumu, jo no ķieģeļiem celtās ēkas nesošās būvkon­strukcijas ir labi saglabājušās. “Ir redzētas ēkas krietni sliktākā stāvoklī,” atzīst Ilvess Muižnieks, “turklāt šai trīsstāvu ēkai būvdarbu apjoms ir krietni mazāks nekā, piemēram, tas, kas būs nepieciešams agrākās dienesta kopmītņu ēkas pārbūvei Ķengaragā, Aglonas ielā 35, kurā vecāka gadagājuma rīdziniekiem paredzēti ap 200 labiekārtoti vienas istabas dzīvokļi.”

Uzņēmuma pārstāvis domā, ka atšķirībā no citiem pēdējā laikā mūsu īstenotajiem sociālo dzīvojamo namu projektiem Ieriķu ielas nama pārbūvi neaizkavēs arī zemes īpašuma tiesību procedūra, jo viss nelielais 1328 kvadrātmetru zemes gabals pieder Rīgas domei. Šajās dienās kļūs zināms, kuri būvuzņēmumi būs pieteikušies ēkas pārbūvei. Pēc iepirkuma konkursa piedāvājumu novērtēšanas un dokumentu procedūrām plānots, ka “Rīgas pilsētbūvnieka” izraudzītais būv­uzņēmums varētu uzsākt ēkas pārbūvi jau šogad.

"Šeit kādreiz atradās policijas iecirkņa priekšnieka kabinets, sarkanais stūrītis mums arī bija," Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Teikas iecirkņa priekšnieks, pulkvežleitnants Pauls Krūmiņš (no kreisās) stāsta uzņēmuma "Rīgas pilsētbūvnieks" sabiedrisko attiecību vadītājam Ivo Kiršblatam. Foto - Karīna Miezāja"Šeit kādreiz atradās policijas iecirkņa priekšnieka kabinets, sarkanais stūrītis mums arī bija," Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Teikas iecirkņa priekšnieks, pulkvežleitnants Pauls Krūmiņš (no kreisās) stāsta uzņēmuma "Rīgas pilsētbūvnieks" sabiedrisko attiecību vadītājam Ivo Kiršblatam. Foto - Karīna Miezāja

Pēc Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta pasūtījuma ēkas rekonstrukcijas projekts izstrādāts uzņēmumā “Arhiteh”, kuram jau ir uzkrāta pieredze sociālo namu projektēšanā. “Arhiteh” ir autors arī rekonstrukcijas projektam pieminētajai ēkai Ķengaragā, Aglonas ielā 35.

Ivo Kiršblats piebilst, ka Ieriķu ielas nama projektā paredzēts atvieglojums iemītniekiem ar kustību grūtībām – kāpņu telpās paredzēti diagonālie pacēlāji. Pagalmā plānotas arī stāvvietas 11 automašīnām.

Balstoties uz projektētāju sagatavoto izdevumu tāmi, pašlaik “Rīgas pilsētbūvnieks” lēš, ka Ieriķu ielas nama rekon­strukcija varētu maksāt aptuveni 1,3 miljonus eiro, tostarp plānotie izdevumi dzīvokļu platībām – ap 980 eiro par kvadrātmetru, bet kopējās platības izdevumi būtu 860 eiro par kvadrātmetru.

Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā vēsta, ka septembra beigās sociālo īres dzīvokļu rindā gaidīja 1451 persona.

Apmaksāta publikācija

Uzziņa

SIA “Rīgas pilsētbūvnieks” ir Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrība, kuru izveidoja ar Rīgas domes lēmumu 2002. gada 26. martā. Uzņēmuma uzdevums – veicināt pašvaldības dzīvojamā fonda attīstību, gādāt par dzīvojamo ēku un citu nekustamo īpašumu būvniecību un atjaunošanu. Pēc Rīgas pašvaldības pasūtījuma “Rīgas pilsētbūvnieks” organizē daudzdzīvokļu dzīvojamo namu un sociālo namu atjaunošanu, pārbūvi un jaunu ēku celtniecību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+