×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.6°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
8. septembris, 2017
Drukāt

Policistei plauktā kontrabandas cigaretes? Nē, draugi atveda! (20)

Foto: LETAFoto: LETA

Sīks atgadījums Valsts policijas ēkā Rīgā, Gaujas ielā 15, uzskatāmi apliecina, cik formāli policijā saistībā ar iespējamiem pārkāpumiem notiek “savējo” pārbaudīšana: reaģējot uz iesniegumu par policistes kabineta plauktā pamanītām, iespējams, kontrabandas cigaretēm, policija spējusi nepilnas dienas laikā noskaidrot, ka tā esot viena no divām normatīvo aktu pieļautajām cigarešu paciņām, ko inspektorei no Baltkrievijas esot atveduši draugi.

Rīdzinieks R. 15. augustā bija ieradies Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Disciplinārās uzraudzības nodaļā Gaujas ielā 15, 417. kabinetā, kur sastapis šīs nodaļas vecāko inspektori Daci Bukovsku.

Kā izriet no apmeklētāja iesnieguma, kabinetā esošajā plauktā viņš starp policistes personiskajām mantām līdz ar atslēgām, caurlaides karti un lūpu krāsu pamanījis arī vienu cigarešu paciņu ar citas valsts akcīzes marku (attēlā).

Aizdomās par to, ka Valsts policijas darbiniece ir iegādājusies un savām vajadzībām izmanto kontrabandas cigaretes, apmeklētājs bija vērsies policijā ar iesniegumu, aicinot sākt administratīvo lietvedību.

Taču šī iesnieguma tālākais ceļš ir bijis ļoti zīmīgs: 17. augustā tā kopija ir tikusi saņemta Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Ziemeļu iecirknī. Tai pašā dienā iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieka pienākumu izpildītājs majors Raitis Trokša iesnieguma kopiju izskatījis un spējis jau tai pašā dienā noskaidrot, ka nekāda pārkāpuma nav.

Noskaidrošana notikusi, pieprasot un arī saņemot D. Bukovskas paskaidrojumu. Policijas inspektore pavēstījusi, ka “iesniegumā minētā cigarešu paciņa ir saņemta no draugiem, kuri apmeklējuši Baltkrieviju un uz Latviju atveduši normatīvajos aktos atļautās divas cigarešu paciņas”.

Neveicot nekādas papildu pārbaudes (piemēram, noskaidrojot Baltkrieviju apmeklējušo draugu identitāti), majors R. Trokša jau tajā pašā 17. augustā ir secinājis, ka “D. Bukovskas darbībās nav saskatāms administratīva pārkāpuma, par kuru ir paredzēta atbildība LAPK 169. 3. pantā, sastāvs”.

“Izskatot lietas materiālus, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Ziemeļu iecirknī tika pieņemts lēmums par atteikšanos uzsākt administratīvā pārkāpuma liet­vedību, pamatojoties uz LAPK 238. 1. p. un 239. p. l. pnkt. (nav administratīvā pārkāpuma sastāva),” skan Valsts policijas lēmums.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. valsts ir stulba! lai uzliek cigaretēm cenu-līz 2eriki,kontrabanda nebūs. plus nevajadzēs entākos ierēdņus algot,un valsts kasē būs nauda!sūdīgam baletdejotājam arī olas traucē!!!

  • Būtu jau labi, bet tad vispirms jāatjauno sociālisms, jo valsts nevar noteikt cenu precēm!!!Tikai komunistu laikos maizīte visā padsavienībā maksāja vienādi. Vēl atliek valstij pārņemt(nacionalizēt) visu ražošanu un būs prieku pilna pakaļa.

   • Lielāko daļu no cigarešu cenas sastāda nodokļi, pirms gadiem desmit cigarešu paciņas pašizmaksa bija 2 santīmi, pārējais nodokļi, peļņa, pārdošanas izmaksas. Slinkums skatīties, cik precīzi, bet nu katrs smēķētājs maksā valstij vismaz 2,5 eiro par katru cigarešu paciņu.

 2. Policijas majors īsts profesionālis! Atbildēt

  Policijas majors ir īsts profesionālis. ĀTRI strādā! Noskaidroja, ka pašu darbiniece ir …tikla jaunava un draugi aumaļām ved no Baltkrievijas cigaretes… Paši taču ir arī jums!
  Ko ta policijas darbiniece kā PIERASTS ,mētā kur pagadās KONFISCĒTĀS cigaretes? Nekādas …modrības! Veči gan liek …SEIFĀ!

 3. – Kur naudu ņēmi?
  – Tumbočkā!
  – Kas ielika tumbočkā?
  – Sieva ielika.
  – Kur sieva ņēma?
  – Es iedevu.
  – Kur naudu ņēmi?
  – Tumbočkā!

  Un tā bez gala…

 4. Tas jau sen zināms,ka policijas darbinieki lieto atņemto kontrabandu.Tā pat kā vēl mācoties policijas skolā taisa kautiņus,avārijas un par to neko nesaņem,jo viņi tak ir topošie likumsargi.

 5. Kāda starpība – atveda draugi vai nopirka tirgū. Nevienu nesoda par šādu cigarešu vai krutkas pirkšanu paša vajadzībām. Sods paredzēts tikai realizētājiem. Lai aculiecinieks nomierinās. Pats kaut ko sastrādājis un tagad gribēja ieriebt. Pa seju viņam. Lai valsts maksā normālas algas. Neviens nepērk krievu cigaretēs tādēļ, ka gribētu apkrāpt valsti. Cilvēkiem nav naudas, bet akcīze uzlikta astronomiska. Kad kāds pīpmanis saslimst ar plaušu vēzi, tad naudas ārstēšanai nav. Kur tad paliek tie visi akcīzes miljoni ?

 6. paši pīpē kontrabandas cigaretes, bet rīgā tirgū tvarsta tā, ka pele nepaskries garām. zinu daudzus policistus, kuri pīpā nelegālās cigaretes, bet citus tvet un soda, bet paši ko dara. ši dāmīte protams pīpē, jo, ja atveda draugi kā suvenīru, tad zinot, ka darbā šos suvenīrus turēt nedrīkst. tā ir tikai acu aizmālēšana dumjajai tautai, nevis policistiem. ceru, ka policiste tiks sodīta, tāpat kā tā, kura piedzērusies triecās pa apdzīvotu vietu ar 1,27 promilēm.

 7. Viņai jau vēl vēzis draud.

 8. Bet par to atkal tāda policiste darīs un liecinās visu, ko tik priekšniekam vajadzēs. Bet priekšnieks mūs, arī sev,i mierinās – mazas algas, nervozs darbs, kurš tad tagad nezog.

 9. Rūjienas novadā vienā no pagastiem pašvaldības policijas priekšnieks dzīvo kaimiņos (2mājas starpā) kontrabandas cigarešu izplatītājai. Viss pagasts piemētāts ar bezakcīzes paciņām, vietējie to vien pīpē, nu un? Gadiem tā jau ir, un būs.

 10. Nekur nav teikts, ka tās arī nopirka! Iespējams tās ir no cigarešu kolekcijas, kuras policisti prihvatizē no kontarbasistiem!

 11. Ja kàdam interese,varu iedot adresi,kurà pilsétà policista sieva,par simbolisku naudu(reizém pat dàvina),izplata “draugu” atvestàs cigaretes.

 12. Bravo slēdzienam!

 13. Rokas nost no godīgiem policistiem.Ja viņu priekšnieks saka, ka viss ir pareizi, tad tā arī ir.Atradušies šerlohi holmsi.Es esmu apmierināta ar mūsu labo policiju, nevajag pārkāpt likumus pašiem, kapēc tas pavliks morozovs tur bija laikām pats ir pārkāpis likumu.godīgus cilvēkus policija neaicinā pie sevis.

 14. SUPER!!!Vārna vārnai acī neknābj.Nevienu kondrebandu valstī nevar ievest bez muitas un policijas darbinieku ziņas un līdzdalības.

 15. arī salacgrīvāpoliciste pīpē kontrabandu

 16. Vai atkal valdība vainīga?! Atbildēt

  Vai te arī valdība, deputati vai ES?! Protams, 99 % komentētāju domā ka it visā vainiga vinu dēvētā Geijropa, Dombrovskis un deputāti….. bet es uzskatu ka šajā un 99 % parejos gadijumos ir vainīgi ,,tautas,, parstavji – negodigi policisti, neprofesionali ārsti, slinki sētnieki, autovaditaji, kuri parkapj likumu ut.t. un tā joprojām. Kamēr tauta būs tāda kāda tā ir, tikmēr skolotaji, pensionāri un medmāsas vares grauzt garozas…..

Draugiem Facebook Twitter Google+