Latvijā
Kriminālziņas

Policisti kļūst par nozieguma aculieciniekiem 0

Foto Valsts policija

Sestdien, 2. decembrī, Valsts policijas (VP) darbinieki, kuri specializējas pret īpašumu vērstu noziedzīgu nodarījumu novēršanā un apkarošanā, darba pienākumu pildīšanas laikā kļuva par aculieciniekiem kabatzādzībai, portāls LA.lv uzzināja VP.

Kāda 1947. gadā dzimusi sieviete sabiedriskā transportā pieturā 13. janvāra ielā iekāpa 1. maršruta tramvajā, viņai sekoja vīrietis, kurš no somiņas izvilka maku. Cietusī notiekošo nemanīja, taču, par laimi, noziegumu bija ieraudzījuši policisti, kuri turpat notikuma vietā zagli aizturēja. Policisti atguva cietušās maku, kurā atradās apmēram 50 eiro.

Aizturētais 1981. gadā dzimušais vīrietis tika nogādāts Rīgas Centra policijas iecirknī. Aizturētais jau iepriekš vairākas reizes sodīts par identiskām zādzībām.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par zādzību nelielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Šodien, 4. decembrī, tiks lemts par drošības līdzekļa apcietinājuma piemērošanu aizturētajam vīrietim.

VP atgādina iedzīvotājiem publiskās vietās, tostarp sabiedriskajā transportā un to pieturvietās, pastiprināti uzmanīt savas personīgās mantas. VP uzsver, ka vērtīgas lietas vēlams turēt iekškabatās, lai tās nekļūtu par vieglu guvumu zagļiem.

LA.lv