×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
27. novembris, 2015
Drukāt

Polija Romānu Polaņski ASV neizdos

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Polija neizdos ASV kinorežisoru Romānu Polaņski, kurš pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados ASV tika apsūdzēts par nepilngadīgas meitenes seksuālu izmantošanu, vēsta laikraksts “The Guardian”.

Krakovas apriņķa tiesa jau oktobra beigās noraidīja ASV prasību par režisora izdošanu. Tiesnesis savu lēmumu pamatoja ar vienošanos, kas tolaik tika noslēgta starp ASV prokuratūru un Polaņski. Piektdien Krakovas prokuratūra paziņoja, ka spriedumu nepārsūdzēs.

Prokuratūra uzskata, ka tiesas lēmums ir bijis pareizs un tai nav pamata spriedumu pārsūdzēt.

Šis prokuratūras lēmums noslēdz lietu par Polaņska izdošanu ASV. Viņš tagad brīvi var uzturēties un strādāt Polijā.

1977. gadā Polaņskis tika apsūdzēts tolaik 13 gadus vecās Samantas Geimeres pavešanā. Vienojoties ar prokuratūru par vairāku apsūdzības punktu atcelšanu, tostarp par apsūdzības atcelšanu izvarošanā, sazāļošanā un netiklu darbību veikšanā ar mazgadīgo, režisors atzina vainu nelikumīgās seksuālās attiecībās, tomēr pirms sprieduma pasludināšanas viņš aizbēga no ASV uz Franciju, baidoties, ka tiesnesis neievēros noslēgto vienošanos un piespriedīs viņam pilnu sodu.

Aizstāvība Polijas tiesā apgalvoja, ka Polaņskis esot pildījis savu vienošanās daļu un brīvprātīgi izcietis cietumsodu, ko paredzēja vienošanās. Tāpēc, norādīja advokāti, izdošanas prasība esot nelikumīga.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+