×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
15. jūnijs, 2012
Drukāt

Poļiščukas teātri izliks no Kongresu nama un piedzīs 5547 latus

Foto - LETAFoto - LETA

Šķīrējtiesa piektdien, 8.jūnijā, pilnā mērā apmierinājusi pašvaldības SIA “Rīgas nami” prasību pret SIA “Gaļinas Poļiščukas Teātra observatorija”. No režisores tiks piedzīta nomas parāda summa 5546,88 latu apmērā un no 15.augusta teātris tiks izlikts no nomas telpām Kongresu namā, aģentūru LETA informēja “Rīgas namu” pārstāve Terēza Luksa.

“Gaļinas Poļiščukas Teātra observatorijai” uzlikts pienākums samaksāt arī tiesāšanās izdevumus.

“Rīgas nami” cer uz režisores godprātīgu rīcību, ka tiesas spriedums pieliks punktu telpu turpmākas izmantošanas aizkavēšanai un teātris tuvākajā laikā labprātīgi atbrīvos aizņemtās telpas, uzsvēra Luksa.

Advokāts Juris Grīnvalds minēja, ka ar šķīrējtiesas lēmumu vēl nav iepazinies, taču šis tiesas lēmums nav pārsūdzams un ir galīgs.

“Tiesas lēmumu neapspriež, bet gan piekrīt vai nepiekrīt. Šajā gadījumā, kad tiesas lēmums ir galīgs, manam viedoklim par to, vai piekrītu vai nepiekrītu, nav nekādas nozīmes, jo tas ir bez kādām sekām,” sacīja advokāts.

Taujāts, vai “Gaļinas Poļiščukas Teātra observatorija” var vērsties citā tiesā, advokāts minēja, ka gadījumā, ja līgumā ir nolīgts, ka tikai šķīrējtiesa izšķir iespējamos strīdus, tad vērsties var tikai šķīrējtiesā.

Gaļina Poļiščuka aģentūrai LETA nekomentēja turpmāko iespējamo rīcību un uzsvēra, ka viņas kompetencē ir mākslinieciskās aktivitātes, nevis, piemēram, finanšu lietas.

Kā ziņots, noslēdzoties 2010./2011.gada teātra sezonai, “Rīgas nami” secināja, ka SIA “Gaļinas Poļiščukas Teātra observatorija” 2011.gadā nepildīja sadarbības līguma nosacījumus, turklāt teātris neveica maksājumus par telpu nomu un komunālajiem pakalpojumiem pilnā apmērā, kā rezultātā Teātra observatorijas parādi pārsniedza 5000 latu.

Pēc teātra administrācijas lūguma “Rīgas nami” deva iespēju parāda summu samaksāt līdz 2011.gada 1.septembrim, bet saskaņā ar sadarbības līguma nosacījumiem teātrim telpas Rīgas Kongresu namā bija jāatbrīvo viena mēneša laikā.

2011.gada septembrī SIA “Rīgas nami” iesniedza šķīrējtiesā prasību pret SIA “Gaļinas Poļiščukas Teātra observatorija” par parāda piedziņu, līguma izbeigšanu un telpu atbrīvošanu.

SIA “Gaļinas Poļiščukas Teātra observatorija” parādu līdz šim brīdim nav samaksājusi, kā arī nomātās telpas nav atbrīvotas no dekorācijām, rekvizītiem un pārējā inventāra, norādīja Luksa.

Interesi par minēto telpu izmantošanu sabiedriskiem, kultūras un izklaides pasākumiem jau esot izrādījušas vairākas citas organizācijas.

Kā ziņots, “Teātra observatorija” Rīgas Kongresu nama Jaunajā zālē iegāja 2010.gada septembrī ar bijušā Rīgas vicemēra Aināra Šlesera (LPP/LC) politisko gādību. Poļisčuka kopā ar Šleseru kandidēja apvienības “Par labu Latviju” sarakstā 10.Saeimas vēlēšanās, taču netika ievēlēta, savukārt Šlesers kļuva par Saeimas deputātu un zaudēja vicemēra krēslu. 11.Saeimā Šlesers un viņa vadītā partija LPP/LC neiekļuva.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+