×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
19. maijs, 2015
Drukāt

Politoloģe: prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā liela loma varētu būt “Saskaņai” (10)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā liela loma varētu būt “Saskaņai”, intervijā Latvijas Radio otrdien prognozēja Rīgas Stradiņa universitātes Politikas zinātnes katedras vadītāja Ilga Kreituse.

“Man šķiet, ka kārts nonāks, patīk tas vai nepatīk pozīcijai, “Saskaņas” rokās, un būs jautājums, kam viņi blefos līdzi, sakot, ka mēs darīsim tā un izdarīs kaut ko citu. Domāju, ka “Saskaņa” lielā mērā būs tā, kas noteiks tālāko virzību, kāda būs otrā kārta, jo pirmajā nav cerību,” sacīja eksperte.

Viņa norādīja, ka, skatoties pēc balsu skaita, “Saskaņas” kandidātam Sergejam Dolgopolovam ir vairāk balsu nekā Nacionālās apvienības kandidātam Egilam Levitam. “Var gadīties, ka Dolgopolovs paliek uz otro kārtu,” viņa minēja.

Kreituse arī pauda šaubas, vai atklātais balsojums Latvijā pašlaik būtu labākais.

“Prezidenta vēlēšanās atklātais balsojums, ņemot vērā kāda kārtība ir Latvijas frakcijās, ne vienmēr var dot to labāko rezultātu. (..) Bet vai atklātais balsojums nepadara ievēlēto deputātu par frakcijas skrūvīti, kuram nav iespēju izteikt viedokli, jo Satversme nosaka, ka deputāts nevis partija atbild tautai,” teica Kreituse.

Jau ziņots, ka otrdien sākas oficiāla Valsts prezidenta amata kandidātu izvirzīšana, kas ilgs līdz svētdienai, 24.maijam. Saeimas deputātiem kandidatūras jāiesniedz rakstveidā Saeimas prezidijam, bet kandidātam ar savu parakstu jāapliecina, ka viņš ir piekritis izvirzīšanai.

Pašlaik zināmi četri kandidāti, ko virzīs partijas, – ZZS virzīs Raimondu Vējoni, Nacionālā apvienība – Egilu Levitu, “Saskaņa” – Sergeju Dolgopolovu, Latvijas Reģionu apvienība – Mārtiņu Bondaru.

Partija “No sirds Latvijai” atteikusies no Gunāra Kūtre izvirzīšanas.

Balsojums par Valsts prezidentu plānots 3.jūnijā.

Vispirms pirmajos divos balsojumos deputāti paudīs viedokli par visiem kandidātiem. Sākot ar trešo balsojumu, kandidātu skaits saruks – kandidāts, kurš saņems vismazāk balsu, nākamajā kārtā vairs nepiedalīsies. Pēdējā kārtā deputātiem būs jābalso par vienu kandidātu.

Ja pēdējā balsojuma laikā kandidāts neiegūst 51 balsi, vēlēšanas noslēdzas, un prezidijam jāsasauc jaunas vēlēšanas ne agrāk kā 10 dienu un ne vēlāk kā 15 dienu laikā pēc iepriekšējām.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. tatad kremļu naudai?? Atbildēt

  otrā kartā vai kremlis izlems kurš bus putina nakamais sabiedrotais presidents

 2. Ilga, man gan liekas, ka tu blefo. Kādēļ? Drīzāk, ka ievēlē bērziņu nr.2 jau tūlīt, ar saskaņas un Vienotības balsīm + ZZS. Atceries, ka ZZS virzīja bērziņu nr.1 it kā paspēlējoties, domājot, ka neievēlēs un te – bacss, kauna traips Latvijai ir, bija. Tagad ievēlēs otru ZZS kauna traipu – jo sliktāk, jo labāk, par ko balsos SaSkaņa (SS).
  Ilga, atvaino, bet man liekas, ka no tavas politiskā retorikas ož. ja neteikt, smird, sarkana retorika vai kaut kāda tāda, kurai kā latvietei nekādi neiederas.

 3. Sarkanā Kreituse gan tā gribētu,BET tā NEBŪS !!! Ne šoreiz !!

 4. Šī dāma tēlo lielu politiķi, bet faktiski ar savu muldēšanu jau noskaņo deputātus, ka 1. kārtā nevienu neievēlēs. Tā teikt, lai deputāti nemaz nepūlas! Tā jau arī ir visparastākā shēmošana. Ievērojiet, šie “lielie politiķi”- ekskomunisti (Lembergs, Kreituse) tagad publiski veic savus mājasdarbus: nevis analizē katra kandidāta stiprās un vājās puses, kurš būtu valstij piemērotāks, bet shēmo, apšauba atklātas vēlēšanas un dzied slavas dziesmas “Saskaņai”. Bet ko gan citu no kompartijas ck bijušajiem darboņiem var gaidīt, kā vien vēlmi iespējami ilgi palikt varas orbītā. Un LTV-1 un radio tāpēc viņus visus cītīgi intervē.

 5. … Ari savas lekcijas un vesturiskos noradijumos si vecas nomenaklaturas politike vel lietojot okupacijas perioda LSSR ka legitimu LR stadiju … vai tiesa …?!

 6. Atklāti sakot, es šo kundzīti īsti nesaprotu, it sevišķi tad kad viņa uzstājas krievu programmās. Viņas teiktais kaut kā neiet kopā

 7. Latvijas Avīzes reportieriem ļoti patīk intervēt bij. PSKP nomenklatūras ļaudis. Kreituse – viena no tām. Tas nekas, ka labu laiku viņa saucas par “politoloģi”. Kreituse “pēc definīcijas” runās par saviem bij. kolēģiem. Dolgopolovs, kā zināms, strādājis LKP CK. Ar to pašu iestādi cieši bija saistīta arī Grava-Gore. Kreituse ļoti vēlētos, lai Valsts prezidents būtu Dolgopolovs.

 8. kā nākamais prezidents? Nav brīnums, ka balsojumam ir jābūt slepenam! Tumsā notiek varenas lietas!!

 9. PSRS laikā viņa bija vēsturniece ar PSKP apstiprinājumu

Draugiem Facebook Twitter Google+