×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Melānija, Imanta
Sestdiena, 18. augusts, 2018
28. maijs, 2016
Drukāt

Politologs: Latvijai Lielbritānijas izstāšanās no ES viennozīmīgi radītu negatīvas sekas (3)

Londona08_Linda_Veita_9

Latvijai Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) viennozīmīgi radītu negatīvas tendences un Latvijai ir izdevīgāk, ja briti paliek savienībā, aģentūrai BNS pauda politologs, Vidzemes Augstskolas lektors Jānis Kapustāns.

“Latvijai viennozīmīgi izdevīgāk, ka briti paliek savienībā. NATO skatījumā britiem uzreiz aiz ASV ir otra spēcīgākā armija, kas varētu kaut ko darīt un norisinās diskusijas, ka Latvijā varētu izvietot britu bataljonu vai rotu. Taču saistībā ar ES, runājot par savienības sankcijām pret Krieviju, briti par 80% ir tuvāk mūsu viedoklim, ka sankcijas ir jāturpina un pret Krieviju jāvēršas ar tādam kā spēka pozīcijām. Jo ES tomēr ir tādas valstis kā Itālija, Francija un citas, no kurām Krievija ir tālu un pieredze ar Krieviju mazāka, līdz ar to viņām liekas, ka vajadzētu draudzīgāk attiekties pret Krieviju. Britu pozīcijas tomēr ir tuvākas Baltijas un Polijas pozīcijām,” sacīja Kapustāns.

Tāpat arī runājot par Latvijas tautiešiem, kas pašlaik strādā Lielbritanijā, politologs pauda, ka esot bijušas diskusijas, ka izstāšanās gadījumā šiem cilvēkiem varētu palūgt aizbraukt no Apvienotās Karalistes.

“Es gan tam īsti neticu, bet zināmas diskusijas šajā jautājumā ir bijušas. Te gan jāatceras, ka arī pirms apvienotā karaliste iestājās ES, notika migrantu pieplūdums, kura laikā patiešām pārāk daudz ieceļotāju iebrauca karalistē. Īpaši poļi,” pastāstīja Kapustāns, norādot, ka migrantu pieplūdums ir viens no iemesliem, kāpēc britu sabiedrība negatīvi vērtē dalību ES.

Kapustāns gan uzsvēra, ka pašlaik referenduma iznākumu grūti prognozēt, jo arī Skotijas referendums par izstāšanos no Lielbritānijas parādījis, cik neprognozējami šādi referendumi var būt [Skotija referendumā ar 55,3% balsīm noraidīja iniciatīvu par izstāšanos no Lielbritānijas].

Eksperts norādīja, ka pašlaik pēc aptaujām un banku viedokļiem spriežot, izskatās, ka Lielbritānijas palikšanai Eiropas Savienība ir nedaudz lielāks atbalsts – aptuveni 60% pret 40%, taču “šādas lietas var ātri mainīties, jo esot liels skaits neizlēmušo”.

“Starp britiem uzskats, ka ES ir kas slikts, ir gana populārs, arī es pats to esmu piedzīvojis. Daudzi domā, ka ES ir vainojama daudzās britu neveiksmēs,” sacīja Kapustāns, paužot ka daudz maz objektīvi rezultāti aptaujās būs redzami pāris dienas pirms paša referenduma. Kā iemesli skatīties uz dalību ES, britiem esot jau minētais ekonomisko migrantu skaits Lielbritānijā, Grieķijas ekonomiskā krīze, kā arī bēgļu situācija Eiropā.

Referendums par Lielbritānijas turpmāko dalību Eiropas Savienībā apvienotajā karalistē notiks 23.jūnijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. ////Tāpat arī runājot par Latvijas tautiešiem, kas pašlaik strādā Lielbritanijā, politologs pauda, ka esot bijušas diskusijas, ka izstāšanās gadījumā šiem cilvēkiem varētu palūgt aizbraukt no Apvienotās Karalistes.///// BRAUKSIM MAJAS URRA,,,NU TAD VALDIBA TURATIES,,,MES VAIRS NEESAM VAKAREJIE,,,,

  2. Būtu interesantāk izlasīt sīkāku vērtējumu – kādi ir plusi un mīnusi, ja Anglija paliek ES, un kādi ir plusi un mīnusi, ja Anglija izstājas no ES. Tā kā savu nākotni lemj angļi, mums būs jāizmanto tas variants, ko izvēlēsies angļi. Līdz ar to, ir jābūt gataviem izmantot angļu lēmuma plusus un mazināt mīnusus.

    Nu, piemēram:
    Jā, Anglija ir otrā spēcīgākā pēc ASV NATO ietvaros. Ja Anglijas ir ārpus ES, tad ES ir grūtāk izveidot savu Eiropas armiju. ES armijas izveidošana vājinātu NATO.
    Vai arī: ja angļi palūgs Anglijas latviešiem atgriezties Latvijā, tad angļi būs Latvijas valdības vietā īstenojuši reimigrācijas plānu. Katram mīnusam ir arī savs plusiņš.

    • Plusi un mīnusi jau ir ekonomiskie. Britiem ekonomiskie plusi no aiziešanas,hm,,,Ir tirgus zaudēšana,teiksim atomobīļu ,bet vācietis tad britu autoindustriju gremdēs,tas pac jasaka par Toyota,Nissan rūpnīcām britos utt. Ieguvumi , izdevīgāka tirdzniecība ar Ķīnu ,Indiju utt.,finansu pīrāgs paliek ,nacionālām interesēm dominējot…Situācijas glābšanai tiek mobilizēta ,uzrunāta britos dzīvojošie un strādājošie ĪRI (1,000.000) aicinot stiprināt Īrijas un Lielbritānijas saites ! Domāju ka īriem labi aceras britu valdišanu un katra īra svēts pienākums balsos PAR izstāšanos(pārmet pār bortu britu).

Draugiem Facebook Twitter Google+