Praktiski
Dārzs

Popularitāti gūst latviski ziedu nosaukumi; priecē lilijas ‘Zvārta’, ‘Bārta’ un ‘Eža zvaigznājs’0

Publicitātes foto

Neraugoties uz mainīgajiem laikpstākļiem, kad vēls pavasaris pārsteidz ar salnām un vasara aukstāka nekā ierasts, Latvijas selekcionārs Guntis Grants un Nacionālais botāniskais dārzs ziedu mīļotājiem tirdzniecības centrā “Spice Home” no 10. līdz 13. jūlijam piedāvā apskatīt teju 180 liliju un 30 rožu šķirnes, kuru vidū ir gan jau redzēti, gan arī pavisam jauni ziedi.

“Paraugoties zvaigznēs, ikviens pamanīs Piena ceļu. Grūtības nesagādās arī kartē atrast tādas pilsētas kā Sabili un Kabili, taču tikai t/c Spice Home izstādē ir iespējams redzēt lilijas ar latviešiem raksturīgiem vārdiem, piemēram, ‘Eža zvaigznājs’ vai ‘Zvārta’ un ‘Bārta’,” portāls “LA.lv” uzzināja tirdzniecības centrā.

Rožu kolekcijas uzturētāja Ilma Nereta īpaši izceļ vairākas no izstādē apskatāmajām šķirnēm: “‘Eden Rose 85’, kas 2006. gadā saņēmusi Pasaules skaistākās rozes titulu. Ne mazāk populāra ir roze ‘Queen Elizabeth’, tā radīta Amerikas Savienotajās Valstīs jau tālajā 1954.gadā un 1979. gadā saņēmusi Pasaules skaistākās rozes titulu, tomēr vēl arvien ir ļoti iecienīta un atzīta. Smaržu burvībā konkurentu būs grūti atrast angļu rozei ‘William Shakespeare 2000’.”

Izstāde Vasarīgo ziedu izstāde norisinās sadarbībā ar “Lilium Balticum” un Nacionālo botānisko dārzu.

 

LA.lv