AP/Scanpix

Porziņģis: Mierīga jūra nekad nav izaudzinājusi prasmīgu jūrnieku 0

Lai arī latviešu zvaigzne Kristaps Porziņģis ir sarūgtināts par Ņujorkas “Knicks” komandas zaudējumu svētdienas Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačā pret Ņūorleānas “Pelicans”, mierīga jūra nekad nav izaudzinājusi prasmīgu jūrnieku, pēc cīņas pauda basketbolists.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Porziņģis svētdien iemeta 25 punktus, bet “Knicks” savā laukumā ar rezultātu 118:123 (29:13, 28:35, 39:34, 13:27, 9:14) pagarinājumā piekāpās “Pelicans” basketbolistiem.
Porziņģis 22 no saviem punktiem iemeta pirmajās trijās ceturtdaļās, nākamajās 12 minūtēs, kad “Knicks” izlaida 14 punktu pārsvaru, palika “sausā”, bet pagarinājumā izcēlās ar tālmetienu.

Kopā šajā mačā Porziņģis laukumā bija 44 minūtes, trāpot sešus no 14 divpunktu raidījumiem, četrus no desmit tālmetieniem un vienu no diviem soda metieniem. Tāpat latvietis pievienoja sešas atlēkušās bumbas, izpildīja trīs rezultatīvas piespēles, piecas reizes pārtvēra bumbu, bloķēja divus metienus, pieļāva trīs kļūdas un nopelnīja piecas piezīmes.
Latvieša +/- rādītājs bija +11, kas bija labākais mačā, tomēr vēl pēc trim ceturtdaļām viņam tas bija +26.
Piecas pārtvertas bumbas ir labākais sasniegums Porziņģa līdzšinējā NBA karjerā.

Ņujorkas basketbolisti piedzīvoja desmito zaudējumu pēdējo 12 spēļu laikā, turklāt nākamos septiņus mačus aizvadīs pretinieku laukumā. Pagarinājumā “Knicks” zaudēja otro reizi pēdējo trīs maču laikā, turklāt vienība cietusi neveiksmes visos trijos šīs sezonas dueļos, kas bijuši ilgāki par 48 minūtēm.

“Mums ir bijušas tik daudz līdzīgu spēļu kā šī. Šādi zaudējumi ir sāpīgi. Viss ir vienkārši – mums spēles beigās savs darbs ir jāpaveic labāk. Pēc šodienas spēles man galvā pazibēja viens citāts: Mierīga jūra nekad nav izaudzinājusi prasmīgu jūrnieku,” pēc mača norādīja Porziņģis. “Mums ir jāsaglabā pozitīvs prāts. Tas viss ir process – nekas nenotiks vienas dienas laikā. Būs brīdis, kad tiksim no šīs bedres ārā, un viss šķitīs lieliski.”

“Pelicans” rindās lielisku sniegumu pret “Knicks” nodemonstrēja Entonijs Deiviss, kura kontā 48 punkti un 17 atlēkušās bumbas.
“Varbūt aizsardzībā pret Deivisu pārāk ātri mainījāmies, un viņš izmantoja brīžus, kad viņu sedza augumā mazāks pretspēlētājs. Iespējams, tas bija iemesls, kāpēc pret viņu nenospēlējām tik labi. Tomēr pret tādiem basketbolistiem kā Deiviss neko daudz nevari padarīt. Viņam bija lieliska spēle, bet tas nebija galvenais iemesls, kāpēc zaudējām. Bija daudz citu lietu, ko varējām paveikt labāk,” uzskata Porziņģis.

“Dažreiz esam vienoti, bet dažbrīd savukārt katrs ir par sevi. Tāpēc mums jāaug kā komandai, lai kļūtu par kaut ko līdzīgu kā Sanantonio “Spurs”,” smaidot sacīja Porziņģis.

Tagad “Knicks” sagaida septiņu izbraukuma spēļu sērija, turklāt viesos Ņujorkas vienībai šosezon klājies ļoti vāji – tikai četras uzvaras 19 mačos. Porziņģis gan norādīja, ka komandai šī sērija ir lieliska iespēja gūt uzvaras viesos un “atgriezties uz ceļa”.

Porziņģis šosezon 36 mačos vidēji iemetis 23,6 punktus un izcīnījis 6,8 atlēkušās bumbas.

Ar 19 uzvarām 43 spēlēs Ņujorkas vienība pagaidām vēl saglabā desmito vietu Austrumu konferencē. Nākamajā mačā “Knicks” jau pirmdien turpat Ņujorkā viesosies pie Bruklinas “Nets”, turklāt arī šī būs agrā spēle un sāksies jau plkst.22 pēc Latvijas laika.