Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis svētdien izcēlās ar 26 punktiem, 12 atlēkušajām bumbām un septiņiem bloķētiem metieniem, kamēr viņa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks” komanda Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačā viesos ar 118:112 (32:30, 25:26, 27:19, 34:37) pieveica Losandželosas “Lakers”, kam šis bija jau sestais zaudējums pēc kārtas.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
TESTS. Atbildi uz 10 jautājumiem un uzzini, kādu vērtējumu tu iegūtu šajā latviešu valodas testā!

Porziņģis svētdien izcēlās ar savu sesto “double-double” šosezon, turklāt tas bija ceturtais pēdējo piecu maču laikā.

Tāpat Porziņģis spēlē pret “Lakers” atzīmējās arī ar septiņiem bloķētiem metieniem, kas ir viņa atkārtots labākais sasniegums karjerā.

Porziņģis šajā mačā laukumā pavadīja 39 minūtes, kuru laikā iemeta piecus no 11 divpunktniekiem, trīs no četriem tālmetieniem un septiņus no deviņiem “sodiņiem”.

Tāpat latvieša rēķinā divas rezultatīvas piespēles, viena pārtverta bumba, viena kļūda un trīs piezīmes.

“Knicks” rindās ar 25 punktiem izcēlās iepriekš divus mačus pēc kārtas izlaidušais Deriks Rouzs, bet 19 punktus pievienoja Brendons Dženingss. Tikmēr ar zemu precizitāti metošais Karmelo Entonijs atzīmējās vien ar 13 punktiem.

Savukārt “Lakers” sastāvā 24 punktus iemeta Lū Viljamss, kamēr 22 punkti Luolam Dengam.

Pēc 11 spēļu izlaišanas “Lakers” sastāvā pēc ceļgala traumas šajā mačā atgriezās saspēles vadītās D’Andželo Rasels, kuru Losandželosas vienība pērn izraudzījās NBA draftā ar otro numuru.

Porziņģis maču sāka ar neprecīzu pustālo, taču neilgi pēc tam guva divus punktus ar sodu. Pirmais puslaiks latvietim bija veiksmīgs, jo viņš ne tikai bija atguvis gana laba metienu precizitāti, bet arī veiksmīgi darbojās aizsardzībā, lai gan viņš ik pa laika “iekrita” pret basketbolistiem, kuri prot iemest no perimetra.

Latvietis uzbrukumā bija aktīvs, kas viņam regulāri ļāva stāties uz soda metienu līnijas, bet kopumā viņš pirmajā puslaikā sameta 12 punktus. Tikmēr pirmajā spēles pusē abas vienības cīnījās ļoti līdzvērtīgi, bet lielajā pārtraukumā “Knicks” devās ar viena punkta deficītu – 56:57.

Otro puslaiku Porziņģis iesāka ar vēl vienu 2+1 punktu gājienu, turklāt trešajā ceturtdaļā viņš izcēlās ar lielisku spēli aizsardzībā, dažu minūšu laikā izceļoties ar trim bloķētiem metieniem. Šī ceturkšņa beigās Latvijas basketbolists atzīmējās arī ar filigrānu caurgājienu, kas viņam vēlreiz ļāva gūt divus punktus ar sodu. Tikmēr “Knicks” vienībai padevās 12:0 izrāviens un lielākā vadība – 84:73. Porziņģis ceturto ceturtdaļu uzsāka jau ar savu kārtējo “double-double” šajā sezonā – 21 punkts un desmit atlēkušās bumbas.

Tikmēr “Lakers” basketbolisti noslēdzošās ceturtdaļas sākumā deficītu ātri vien samazināja un atkal iesaistījās cīņā par uzvaru. Losandželosas vienība uz brīdi izvirzījās vadībā (87:86), bet “Knicks” atguvās un spēja turpmākajos uzbrukumos panākt jau desmit punktu pārsvaru.

Pamatlaikam tuvojoties beigām, “Lakers” atkal atgrieza intrigu, kamēr Porziņģis guva piecus punktus pēc kārtas, turot “Knicks” vienību gana drošā atstatumā. Losandželosas komanda pretiniekus panākt tomēr nespēja, turklāt Ņujorkas basketbolisti atzīstami spēlēja aizsardzībā, tostarp arī latvietis, kurš tika pie sava septītā bloka mačā.

Rouzs 19,4 sekundes pirms pamatlaika beigām iemeta ļoti svarīgu divpunktu metienu, panākot 115:109. Atlikušajā laikā “Knicks” uzvaru arī nosargāja.

“Knicks” ar 14 uzvarām 24 spēlēs ieņem ceturto vietu Austrumu konferencē, kamēr “Lakers” ar desmit panākumiem 26 mačos ir devītā Rietumu konferencē.

Nākamo maču “Knicks” aizvadīs otrdien, kad izbraukumā tiksies ar sava galvenā trenera Džefa Hornačeka iepriekš vadīto komandu Fīniksas “Suns”. Pēc tam Ņujorkas vienība savā garākajā izbraukuma sērijā aizvadīs vēl divas cīņas.