Mobilā versija
+7.0°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
4. marts, 2016
Drukāt

“Positivus” festivāla galvenie mākslinieki būs Igijs Pops, Elija Goldinga un “M83”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

2016. gadā “Positivus” festivāla galvenie mākslinieki būs britu popmūziķe Elija Goldinga, viena no pēdējām rokmūzikas dzīvajām leģendām Igijs Pops un elektroniski sapņainā franču grupa “M83”. “Positivus” festivālā, kas šovasar svinēs savu desmito jubileju, uzstāsies arī tādi ievērojami mākslinieki kā “Years & Years”, “Hot Chip”, “AIR”, John Newman, “Grimes”, Charles Bradley, Richard Hawley, “Mercury Rev”, “Wolf Alice”, “Oh Wonder” un daudzi citi.
Festivāla organizators Ģirts Majors: “Šis ir iespaidīgākais spožu mākslinieku saraksts, kādu līdz šim izdevies pulcēt. “Positivus” festivāla apmeklētājiem būs pamatīgi jānopūlas, lai nepalaistu garām spilgtākos, interesantākos un iedvesmojošākos koncertus šo trīs jubilejas dienu garumā.”
Piektdien uz festivāla galvenās – “Lattelecom” -, skatuves uzstāsies spožā, talantīgā un visā pasaulē novērtētā britu popmūziķe Elija Goldinga. Sestdien “Lattelecom” skatuvi pārņems gan mūzikas industrijā, gan Holivudā augstu novērtētie “Grammy” nominanti “M83”, kuru dziesmas iekļautas vai visu jauniešu auditorijai paredzēto blokbāsteru skaņu celiņos. Savukārt svētdien uz tās kāps amerikāņu rokmūzikas dzīvā leģenda Igijs Pops, kurš joprojām tur augstu paceltu rokmūzikas karogu arī pēc vairāk nekā pusgadsimta mūzikas industrijā, un šī gada martā izdos jaunu albumu “Post Pop Depression” kopā ar Džošua Hūme no “Queens of the Stone Age”.
Britu elektronikas skatuvi “Positivus” festivālā pārstāvēs Lielbritānijas topu pirmo vietu iekarotāji “Years & Years”, kā arī mūzikas pasaules prestižākajām balvām, tostarp “Grammy” un “Mercury Prize” nominētie “Hot Chip”. Savukārt franču elektroniku – pasaulslavenais duets “Air”.
Turpinot “Positivus” festivāla iedibināto tradīciju – uz “Nordea” skatuves aicināt mūziķus ar milzīgu izaugsmes potenciālu (atceramies kaut vai “Imagine Dragons”, kas neilgi pēc uzstāšanās “Positivus” festivālā kļuva par vienu no pasaules lielākajām un jaudīgākajām koncertgrupām) – īpašu noskaņu uz “Nordea” skatuves uzburs eksperimentētāja kanādiete Grimes, kā arī viens no 2016. gada karstākajiem atklājumiem – britu altpopa duets “Oh Wonder”. Mākslinieku sarakstā ir arī leģendārais amerikāņu soula un blūza dziedātājs Charles Bradley un aizgājušā laikmeta slavinātājs Richard Hawley. Grandiozus nākotnes panākumus mūzikas zinātāji prognozē arī Bruklinas ambientā poproka apvienībai “Cigarettes After Sex”, kas līdz ar virkni citu mūziķu, tostarp hiphoperiem Ho99o9, britu indie rokgrupu “Arthur Beatrice” un citiem, kuplinās “Positivus” festivāla jubilejas programmu.
Latvijas mūzikas skatuve šovasar festivālā tiks pārstāvēta tās visdaudzveidīgākajās izpausmēs – uzstāsies pasaulē zināmākā latviešu metāla grupa “Skyforger”, latviešu hiphopa veterāns Ozols, rokgrupa “Dzelzs Vilks”, jaunās zvaigznes “Carnival Youth”, Alise Joste, grupa “Mielavs un Pārcēlāji”, “DaGamba” un citi.

2016. gada “Positivus” festivāla programma – Ellie Goulding, “M83”, Iggy Pop, “Years & Years”, “Hot Chip”, John Newman, “Air”, “Wolf Alice”, “Grimes”, Richard Hawley, “Mercury Rev”, Charles Bradley, “Oh Wonder”, Seinabo Sey, C Duncan, Ho99o9, “San Fermin”, “Cigaretts After Sex”, Arthur Beatrice, “The Japanese House”, “Postaal”, “Choir of Young Believers”, Alise Joste, Ozols, “Dzelzs Vilks”, “Carnival Youth”, “Mielavs un Pārcēlāji”, “Skyforger”, “DaGamba”, “Satellites LV”, “Rīgas Modes”, “Super Besse”.

Pievienot komentāru

Patriotiskas jubilejas svinības ar "Sesto jūdzi"Atzīmējot piecpadsmit gadu jubileju, 28. oktobrī Ādažu kultūras centrā pie klausītājiem dodas visvairāk titulētā kantri grupa "Sestā jūdze" ar patriotisku noskaņu caurvītu Vislatvijas jubilejas koncerttūri "Man citas zemes nevajag".
"Šķiršanās formula" režisors: vēlējos izprast, kāpēc pēkšņi izjūk daudzas paraugģimenes (1)Tikko skatītāju uzmanībai un vērtējumam nodots jaunais TV3 seriāls "Šķiršanās formula", kura 11 sērijas kopš septembra beigām skatīsimies reizi nedēļā otrdienās.
Draugiem Facebook Twitter Google+