×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
16. aprīlis, 2015
Drukāt

“Positivus” festivāls izziņo “I Love You” skatuves māksliniekus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

“Positivus” festivālā “I Love You” skatuvei vienmēr ir bijusi īpaša aura. Tā ir vieta, kur pirmo reizi plašāka publika uzzina par mūziķiem, kas vēlāk kļūst par zvaigznēm, un kur regulāri ir dzirdami jau iemīļoti undergroud mākslinieki. Un kur nu vēl trakulīgās ballītes līdz pašai rīta gaismai!

Kā pirmos “I Love You” skatuves māksliniekus varam nosaukt leģendāro “Inokentiju Mārplu” un alternatīvā/ indie rock grupu “Momend”, kā arī rokenrola apvienību “Laika Suns” no Latvijas, elektroniskā poproka apvienību “Galvanic Elephants” un sintīpopa apvienību “Zebra Island” no Igaunijas, postpankus “Super Besse” no Baltkrievijas, kā arī indie rock grupu “The Bongo Club” no Zviedrijas.

Ja “Inokentijs Mārpls” nepastāvētu, to būtu nepieciešams izdomāt – bez šīs muzikālās apvienības klātbūtnes Latvijas underground skatuve nebūtu pat uz pusi tik krāšņa pēdējos trīsdesmit gadus. Pankroka leģendas, ex-PSRS hardcore aizsācēji ar saviem asajiem, bieži vien politiski un sociāli orientētajiem tekstiem un mežonīgajām ģitārām iedod pamatīgu nervu jebkuram pasākumam, uzlādējot klātesošos ar īstu un pavisam dzīvu enerģiju.

Plašums, iedziļināšanās sīkākajās mūzikas niansēs un atbruņojošs patiesums ir galvenās kvalitātes, kas salīdzinoši īsā laikā ļāvušas grupai “Momend” uzmirdzēt uz alternatīvā / indie rock skatuvēm ne tikai dzimtajā Latvijā, bet arī citās valstīs. “Momend” saknes meklējamas folkmūzikā un vienkāršā poprokā, taču evolūcija bijusi neizbēgama un šobrīd “Momend” skaņa ir komplicēti daudzdimensionāla, ar katru ierakstu arvien vairāk aizvedot pārdomas rosinošā alternatīvā roka virzienā, kur jēga ir katrai notij.

Intensīvs rokenrols, kas rakstīts ar atvērtu sirdi – tāda dažos vārdos ir latviešu grupas “Laika Suns” muzikālā vizītkarte. “Laika Suns” apvieno profesionālus mūziķus ar pamatīgu pieredzi dažādos muzikālos projektos, un šāds sastāvs ļauj realizēt visas, pat vispārdrošākās idejas. Izteikts ritms, skanīgi ģitāru rifi, dinamiskas melodijas – tāds ir “Laika Suns”, kurš ar savu klātbūtni vien spēj festivāla apmeklētājos uzburt prieku.

Daudzsološā igauņu apvienība “Galvanic Elephants” jau kopš 2010. gada savā mūzikā veiksmīgi apvieno dziļdomīgu rokmūziku, iekustinošu popmūziku un monumentālus elektronikas ritmus, joprojām balansējot starp eksperimentiem un skaņām, kas aizrauj arī plašāku klausītāju loku. Nepieradinātība, brīvība un ideju plašums viņu uzstāšanās reizēs brīvam ļauj sajusties arī katram, kas nonācis skatuves tuvumā.

Krāsains un spilgts vokāls, sapņainas melodijas, daudzdimensionālas sintezatora iespēles un ritms, kas pukst vienā taktī ar sirdi, ir pirmie iespaidi, dzirdot igauņu sintīpopa apvienību “Zebra Island”. Dream-pop un shoegaze ietekmes, parafrāzes par astoņdesmitajiem raksturīgiem muzikālajiem risinājumiem apvienojumā ar totālu svaigumu rada tikai Zebra Island raksturīgu skanējumu, kas klausītājam ļauj nokļūt citā pasaulē.

Grupa no Baltkrievijas galvaspilsētas Minskas, kas nosaukumu izvēlējusies par godu kādam Francijas kūrortam – “Super Besse” pierāda, ka arī 21. gadsimtā postpankroks ir dzīvot spējīgs, ja tam iedod gandrīz vai “Joy Division” cienīgu coldwave elpu. Nedaudz melanholijas par aizgājušo panku laikmetu, gotiskas noskaņas, kas paceļ gluži vai eiforiskās virsotnēs, liekot domāt par laiku, kad zāle bija zaļāka un mūzika skanēja daudz nepieradinātāka. Koncertos “Super Besse” sniedz pārliecinošu, dziļu skanējumu un nenogurdināmās bungmašīnas ritmi aicina dejot, līdz izskan pēdējā takts.

Īstam rokenrolam pietiek ar pārliecību par to, ko dari, dažiem samērā labiem instrumentiem, personīgo harizmu un spēju ietvert savas domas mūzikā, pamatojot tās ar vispiemērotāko ritmu – šāda apgalvojuma viens no pierādījumiem ir pavisam jaunā zviedru indie rock grupa “The Bongo Club”. Enerģiskās, reizēm agresīvās un arī jautrās melodijas 2015. gada pavasarī ir izdotas debijas albumā un “The Bongo Club” ir gatavi spēlēt līdz pilnīgai uzvarai.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+