Mobilā versija
+3.9°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
12. augusts, 2014
Drukāt

Prasa apspriest kurdu apbruņošanu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Italy's Foreign Affairs Minister Federica Mogherini

Itālija pieprasa sasaukt Eiropas Savienības ārlietu ministru sanāksmi Irākas krīzes jautājumā un cenšas panākt militāra atbalsta piešķiršanu Irākas kurdiem, paziņojusi Itālijas ārlietu ministre Federika Mogerīni.

Viņa apliecināja, ka vēstulē ES augstajai ārlietu pārstāvei Ketrinai Eštonei pieprasījusi sasaukt ārlietu ministru sanāksmi jautājumā par “Irāku, Gazu un Lībiju – trim krīzēm, kas tieši skar Eiropu”. Francija jau paziņojusi, ka tā izvērtē iespēju, sadarbojoties ar ES partneriem, apbruņot kurdus, kas cīnās ar grupējuma “Islāma valsts” džihādistiem. ASV kara aviācija Irākas ziemeļos bombardējusi džihādistu kaujinieku pozīcijas. Džihādistu uzbrukuma dēļ bēgļu gaitās devušies aptuveni 200 000 cilvēku, arī visi lielākās Irākas kristiešu pilsētas Karakūšas iedzīvotāji, kuriem islāmisti piedraudējuši ar nāvi, ja viņi nepieņems islāma ticību. Grupējums “Islāma valsts” kontrolē plašas teritorijas no Sīrijas ziemeļiem līdz Irākas austrumiem un pasludinājis tās par “kalifātu”, kur dzīve noritētu atbilstoši sunnītu viduslaiku paražām.

Pievienot komentāru

Francija apsūdz Krieviju kiberuzbrukumos prezidenta kandidātamFrancijas ārlietu ministrs Žans Marks Ero apsūdzēja Krieviju kiberuzbrukumos Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņai, piebilstot, ka Maskava šādi vērsusies pret proeiropeisko kandidātu Emanuelu Makronu.
Draugiem Facebook Twitter Google+