Mobilā versija
-0.7°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
12. augusts, 2014
Drukāt

Prasa apspriest kurdu apbruņošanu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Italy's Foreign Affairs Minister Federica Mogherini

Itālija pieprasa sasaukt Eiropas Savienības ārlietu ministru sanāksmi Irākas krīzes jautājumā un cenšas panākt militāra atbalsta piešķiršanu Irākas kurdiem, paziņojusi Itālijas ārlietu ministre Federika Mogerīni.

Viņa apliecināja, ka vēstulē ES augstajai ārlietu pārstāvei Ketrinai Eštonei pieprasījusi sasaukt ārlietu ministru sanāksmi jautājumā par “Irāku, Gazu un Lībiju – trim krīzēm, kas tieši skar Eiropu”. Francija jau paziņojusi, ka tā izvērtē iespēju, sadarbojoties ar ES partneriem, apbruņot kurdus, kas cīnās ar grupējuma “Islāma valsts” džihādistiem. ASV kara aviācija Irākas ziemeļos bombardējusi džihādistu kaujinieku pozīcijas. Džihādistu uzbrukuma dēļ bēgļu gaitās devušies aptuveni 200 000 cilvēku, arī visi lielākās Irākas kristiešu pilsētas Karakūšas iedzīvotāji, kuriem islāmisti piedraudējuši ar nāvi, ja viņi nepieņems islāma ticību. Grupējums “Islāma valsts” kontrolē plašas teritorijas no Sīrijas ziemeļiem līdz Irākas austrumiem un pasludinājis tās par “kalifātu”, kur dzīve noritētu atbilstoši sunnītu viduslaiku paražām.

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+