×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
28. janvāris, 2016
Drukāt

Prasa skaidrot ūdenslīdēja atvaļināšanas apstākļus (8)

Foto no personīgā arhīvaFoto no personīgā arhīva

"Runa jau nav tikai par naudu, bet galvenokārt par principiem. Uzskatu, ka valstij esmu daudz devis, upurējis veselību un ģimenes dzīvi. Jā, arī valsts manī ieguldījusi ievērojami, tāpēc mums vajadzēja šķirties draudzīgi un civilizēti," uzskata Jurijs Timofejevs.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija vakar nolēma lūgt aizsardzības ministru Raimondu Bergmani sniegt skaidrojumu par bijušā Nacionālo bruņoto spēku Ūdenslīdēju skolas komandiera komandleitnanta Jurija Timofejeva atvaļināšanu no dienesta.

Priekšlikumu par vēršanos pie Aizsardzības ministrijas izteica komisijas deputāts Jānis Ādamsons (“Saskaņa”), kurš radušos situāciju uzskata par smieklīgu. “Viņu atbrīvoja bez kompensācijas, kas viņam it kā nepienākas. Es aicinu komisijas vārdā uzrakstīt vēstuli Bergmaņa kungam. Mēs atceramies pāris kolēģus, kas atvaļinājās no dienesta kā pirmās grupas invalīdi, saņemot pilna apjoma kompensācijas, bet cilvēkam, kas nostrādājis 20 gadus kā ūdenslīdējs, pēkšņi pasaka, ka tas nav saistīts ar dienestu. Kas tā ir par ārstu komisiju?” retoriski vaicāja Ādamsons.

Kā rakstīja “Latvijas Avīze”, pagājušā gada februārī Nacionālo bruņoto spēku Ūdenslīdēju skolas komandieris komandleitnants piedzīvoja insultu. Tobrīd 40 gadu vecajam virsniekam bija nepieciešama steidzama un ilgstoša ārstēšanās. Tās laikā Timofejevam atņēma drošības sertifikātu darbam ar NATO un Eiropas Savienības klasificēto informāciju. Tāpat Latvijas armijas Centrālās medicīniskās ekspertīzes komisija konstatēja, ka insults nekādi nav saistīts ar dienestu un līdz ar to komandleitnants pēc dienesta nevarēs saņemt ne tikai trīs mēnešu algas pabalstu un turpmākās ārstēšanās izmaksu kompensāciju, bet, visticamāk, nesaņems vienreizējo pabalstu par invaliditāti, ja tāda tiks piešķirta. Pagājušā gada 26. oktobrī aizsardzības ministrs parakstīja pavēli par Timofejeva atvaļināšanu no dienesta veselības stāvokļa dēļ.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Seit drīzāk psihoterapeita palīdzība vajadzīga, lai cilvēks beidzot tiek vaļā no aizvainojuma un pieņem upuri, ko pats tik dedzīgi ziedoja.

 2. Šoreiz ne ministrs, ne NBS komandieris, ne ārsti nav vainīgi – viņiem nebija iespēju pieņemt citu lēmumu. Vainīgi ir tie “iepriekšējās paaudzes” diletanti, no kuriem daži ir pat profāni, kuri sastādīja un vēlāk ministrs apstiprināja (bija spiests, jo viņš medicīnu un armijas dzīves specifiku nezina) attiecīgo NOLIKUMU. Šādā NOLIKUMA dažām normām NAV jābūt zinātniskām, bet humānām un JĀPAREDZ, ka dienestā iesaucot ārstu komisija var kļūdīties. Taču, ja ārstu komisija kļūdās (šoreiz bija LOĢISKA kļūda), karavīram nav jācieš, t.i., komisijas kļūdas sekas kompensē valsts ar ne visai zinātnisku atzinumu. Šajā gadījumā: iesaukšanas dienestā ārstu komisija NEVARĒJA konstatēt asinsvadu iedzimtu patoloģiju, taču ja asinsvads dienesta laikā “plīsa”, jāatzīst, ka “vainīgs” dienests. Ja cietušais būtu strādājis savā zemnieka saimniecībā, tad taisnība zinātnei – iedzimtas patologijas sekas. Ja dienesta laikā – IEGŪTA invalidējuša slimība dienestā. Tomēr vēl te ir daudz nianšu un dažādu jēdzienu formulējumu. Par to lai domā JAUNĀ NOLIKUMA sastādītāji. Šoreiz vainīgs militārais dienests un valstij JĀMAKSĀ. Laikam izņēmuma kārtā ar īpašu ministra (ja ministrs apstiprināja spēkā esošo) vai valdības lēmumu. Ja politiķi turpinās uzskatīt, ka “nav neaizvietojamu cilvēku”, turpināsies skandāli, cietīs cilvēki un NBS.

 3. Vai šādā darbā strādājot netiek veiktas medicīnas pārbaudes ??? Un ja bija derīgs strādāt 20 gadus , kāda komisija to pieļāva ??? Kā nav kauna atkratīties no cilvēka , kad tas saslimis ??? Vai ūdenslīdēja darbs nav paaukstinātas bīstamības statusā ??? Insulta sekas iestājas pēc ilgstoša stresa , noguruma , nepietiekamas atpūtas ! Vai parakstot atļauju strādāt, nebija iespēja konstatēt iedzimtības risku ??? Vai kāds par to nesīs atbildību ???

 4. LV liekas bez preses palīdzības nekas nav iespējams!!! Kad presē parādās raksti, tad nu pēkšņi visi steidz kaut ko darīt lietas labā!!!

 5. Es vienmēr esmu ar ironiju un riebumu izturējies pret Latvijas universālajiem ministriem!Pēdējais no viņiem – Bergmanis! Nu vai tur nevar pārsmieties . . . !? Domāju,paskaidrojumi nav nepieciešami!

 6. bergmani nosutit tur dienet NEVISS SEDET MINISTRA KRESLA UN BEZJEDZIGI KAUT KO SPRIEDELET JEB PASU ATSTADINAT NO IENEMAMA AMATA BEZ ATALGOJUMA UN KOMPENSACIJAM.

 7. Lienot zem ūdens ne to vien var dabūt, tur tiešām pārslodzes – tikai tie ģenerāļi, cilājot papīrus dabū tādas kaites, tādas kaites, ka ir pilnīgi invalīdi…Kā tik ņēma ģernerāļos ( pulkvežos )?

  • pilsonis 28. janvāris, 2016 06:34
   …tikai tie ģenerāļi, cilājot papīrus dabū tādas kaites, tādas kaites, ka ir pilnīgi invalīdi…
   ~~~~~~~~~~~~
   Jā, kad Aizsardzības ministrs bija Viesturs Lieģis viņš bija uzsācis karu ar Ministrijas pensionāriem invalīdiem, tāpēc tikai vienu sasaukumu amatā noturējās.
   Ministrs Bergmanis nedrīkst atteikties no godprātīga karavīra, kas ir pelnījis atbalstu.
   Tam insults iegūts smagā paaugstinātas bīstamības darbā, – pat ja invaliditāte to ķēra dēļ iedzimta asinsvadu vājuma.

Draugiem Facebook Twitter Google+