×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
16. jūlijs, 2015
Drukāt

“Prāta vētra” koncertējusi Krievijas armijas atbalstītā pasākumā (19)

Foto: LETAFoto: LETA

Grupas "Prāta vētra" albuma "7 soļi svaiga gaisa" prezentācija Jaunā Rīgas teātra pagalmā.

Latvijas grupa “Prāta vētra” nesen uzstājusies vienā no lielākajiem Krievijas populārās mūzikas festivāliem, kur aktīvi piedalījusies arī Krievijas armija, vēsta LTV.

Festivāls “Našestvije” ir Krievijā lielākie rokmūzikas svētki. Šogad jūlija sākumā “Našestvije” norisinājās jau 15.reizi, un Tveras apgabalā Krievijā to apmeklēja apmēram 200 000 cilvēku.

Festivāls ticis izmantots arī par parādes un aģitācijas vietu Krievijas armijai. Tai bijusi veltīta īpaša sadaļa pasākuma mājaslapā. Klātienē šogad izstādīts vēl nebijis skaits kara tehnikas, piemēram, tanki “T-90”, kas tiek izmantoti kaujas laukos Ukrainā. Tāpat notikuši arī militārie paraugdemonstrējumi, kā ziņoja televīzijas ziņu kanāli, – Krievijas kara lidmašīnas imitēja kaujas situāciju. Tāpat skanējuši aicinājumi iestāties Krievijas armijas rindās un dziedātas karalaika dziesmas.

Pret armijas klātbūtni jau krietni iepriekš protestējusi leģendārā Krievijas grupa “Mašina vremeņi”, kuri atteicās piedalīties. Biežais festivāla viesis Andrejs Makarevičs paziņojis, ka “nevēlas dziedāt uz tanku fona”.

Turpretim Latvijas “Prāta vētra” bija starp festivāla galvenajiem viesiem un dziedāja uz centrālās skatuves, koncertu sākot ar vārdiem “mēs nākam ar mieru un mīlestību”. Rakstiskā atbildē LTV grupa skaidrojusi: “Mēs savu mūziku spēlējam cilvēkiem, nevis karogiem, un uzskatām, ka kultūrai, tāpat kā sportam, ir jāstāv pāri politikai, jo tā ir tiešā saikne ar cilvēkiem sirds valodā.”

Jau ziņots, ka Kaupers maija beigās intervijā telekanālam LNT tika atzinis, ka, sākoties Ukrainas un Krievijas militārajam konfliktam, grupa “Prāta vētra” nopietni domājusi, vai koncertēt Krievijā. Grupa izšķīrusies saites ar Krieviju nesaraut, un Kaupers šādam lēmumam pamatojumu radis Bībelē, kur “nevienā brīdī nav minēts, ka tev kādam būtu jāpagriež mugura”.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. želi ka prāta vetra nesaprot Atbildēt

  vestures fakti. latvijā bija tie kas sagaidija krievu tankus ar puķēm,

  tagad tiem cilvēkiem berni draudzējas ar krievu armiju kura nesen okupēja Krīmu, un karo ukrainē un nošava malezijas lidmašinu kur bojā gāja 298 cilvēki,

 2. Labi,ka Prāta vētra tiecās pozitīvi uzrunāt festivālā Krievijā klāt esošos jauniešus, lai apliecinātu, ka mūsos nav pret tiem tā ļaunuma, par kuru mēdiji mēģina tiem stāstīt;
  kādam ir jāspēlē arī šāda loma un par to nekas nav pārmetams; tieši otrādi jāizrāda sapratne un pateicība.Labi,ka Prāta vētra tiecās pozitīvi uzrunāt festivālā Krievijā klāt esošos jauniešus, lai apliecinātu, ka mūsos nav pret tiem tā ļaunuma, par kuru mēdiji mēģina tiem stāstīt;
  kādam ir jāspēlē arī šāda loma un par to nekas nav pārmetams; tieši otrādi jāizrāda sapratne un pateicība.

 3. Ja jau šie salkanie puisīši Krievijas publikai uzdodas par labestīgajiem miera nesējiem, kāpēc viņi nebrauc uzspēlēt arī ukraiņiem? Nauda nauda nauda un bībeliskas atmazkas. Kaupers kā jau jaunava pēc horoskopa ir izteikti aukstasinīgs aprēķina cilvēks un bāba bez principiem, tāds arī izskaidrojums.

 4. Renārs Kaupers ir Triju zvaigžņu ordeņa kavalieris. Tā, starp citu.

 5. Nožēlojami , badīgi kangariņi !

 6. Mūzikai nav “jāstāv pāri” Krievijas karam Ukrainā un cilvēku slepkavošanai.

 7. Ir jau pareizi,ka māksla jānodala no politikas,bet tikai tas jādara organizētājiem ,un,ja tie rīko militāri politisku pasākumu,tad jau tiem,kuri piedalās jālemj,vai to atbalsta vai nē.

 8. Būtu vismaz godīgi pateikuši, ka galvenais ir nauda, bet nē, jāapkauno sevi ar no pirksta izzīstiem attaisnojumiem. Nožēlojami!

 9. Mūzika ir jānodala no politikas. Arī Krievijā cilvēki ir pelnījuši klausīties labu mūziku, nevis tikai šablona veida krievu estrādi. Kaupers jau savās dziesmās neslavināja Putina režīmu…

 10. Nauda valda pār pasauli !
  Fanu pulks saruks LV, bet te jau viņiem maz koncertu un maz naudas, nav ko zaudēt, toties krievijā ! ir nauda.

 11. Prāta Vētrai sāk pielipt Imanta Kalniņa kaite. Jūk vērtību kompass. Grib draudzēties ar tiem, kuri tik smej’ par to un trin nažus.

 12. tudaliņiem skauž ka kādu aicina, kādu klausās, kamer pašus neklausās, neaicina…. pat izsvilpj:) tad nu aklā naidā jaunie ārieši izgāž žulti.

 13. Pilnīgi pareizi, mūzikai jāstāv pāri politikai!!!

 14. Tad kāpēc Prāta Vētra nebrauc uz Latgali runāt sirds valodā… vairāk gan izskatās, ka naudas valoda stāv pāri visam arī Prāta vētrai, skumi…

  • A ko – ēst ta vajag !

   • VSV (dažkārt arī O.M.©) Atbildēt

    tev un taml. latvāņu lumpeņu “titulnācijas locekļiem”, kam smadzeņu vietā ir veci mērkaķu tauki, vajadzētu mazāk gribēt ēst, bet vairāk domāt. T.i., dabiski – ja vien būtu ar ko… ;)))

Draugiem Facebook Twitter Google+