Mobilā versija
+2.3°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
28. aprīlis, 2015
Drukāt

Precizē tiešmaksājumu saņemšanas kārtību (2)

Foto - Silvija RozenbergaFoto - Silvija Rozenberga

Valdība otrdien precizēja tiešmaksājumu piešķiršanas kārtību, pagarinot atsevišķu pieteikumu iesniegšanas termiņu, kā arī precizējot zālāju masas novākšanas laiku un nosacījumu, kā noteikt gadu, kad juridiskas personas saimniecība uzskatāma par gados jauna lauksaimnieka dibinātu.

Tā kā šogad pagarināts vienotā iesnieguma iesniegšanas termiņš, valdība noteikumos precizējusi iesniegumu iesniegšanas termiņu arī mazo lauksaimnieku atbalsta shēmas dalībniekiem. Šis termiņš noteikts 15.jūnijs, informē Zemkopības ministrijā.

Tāpat valdība līdz 1.maijam pagarinājusi termiņu iesniegumam lauku bloku precizēšanai, lai lauku bloku kartēs paspētu iekļaut informāciju un precizējumus. Tie var rasties, jo šogad saistībā ar tā saukto zaļināšanas maksājumu jādeklarē ekoloģiski nozīmīgas platības.

Precizēts arī, ka līdz 15.augustam nopļautajai zālei jābūt novāktai neatkarīgi no pļaušanas reižu skaita. Tas nozīmē, ka nopļautā zālē ir jānovāc līdz 15.augustam. Taču, pļaujot zāli pēc 15.augusta, nopļauto var atstāt uz lauka.

Tāpat precizēts nosacījums gada noteikšanai, kad juridiskas personas saimniecība uzskatāma par gados jauna lauksaimnieka dibinātu. Par saimniecības dibināšanas gadu uzskatāms gads, kurā gados jauna lauksaimnieka kontrolē esošā zemnieku saimniecība vai kapitālsabiedrība iesniedz iesniegumu valsts vai ES maksājumiem, reģistrējas Valsts ieņēmumu dienestā (VID) kā saimnieciskās darbības veicēja, norādot lauksaimniecisko darbību kā darbības veidu, vai deklarē lauksaimnieciskās darbības ieņēmumus VID.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Pļaušu tikai pēc 15 augusta un zāli atstāšu uz lauka

  2. Varbūt labāk varēja pieņemt noteikumus,ka pļavām jāatbilst golfa laukuma prasībām un problēma vienreiz būtu atrisināta ,jo citādi augstas skolas beiguši uzvedās kā šizofrēniķi nevar viņi izdomāt kādus noteikumus pieņemt lai tie mazie vienreiz nosprāgtu

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+