×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
20. aprīlis, 2015
Drukāt

Premjere: Pret jauno KNAB likumu ir nopietni iebildumi; diez vai izdosies to pieņemt (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Pret jauno Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) likumu, ko izstrādājusi Valsts kancelejas direktores vadīta darba grupa, ir saņemti vairāki nopietni iebildumi, tādēļ diez vai šīs nedēļas valdības sēdē izdosies to pieņemt, pirmdien pēc koalīcijas partiju sanāksmes žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (“Vienotība”).

“Man ir tādas domas, ka diez vai mēs varēsim pieņemt lēmumu, jo tur ir nopietni iebildumi,” viņa teica.

Straujuma atklāja, ka pret jauno KNAB likumu iebilst nevalstiskā organizācija “Delna” un Tieslietu ministrija, tādēļ likumprojekts nav saskaņots ar visām iesaistītajām pusēm. “Vienošanās nav, bet es nolēmu, ka ir jāuzsāk diskusijas par šo likumu. Valdības sēdē redzēsim, kāds būs rezultāts,” pauda valdības vadītāja.

Jau ziņots, ka izskatīšanai šīs nedēļas valdības sēdē ir iesniegti Valsts kancelejas vadītās darba grupas sagatavotie grozījumi KNAB likumā, kas paredz pilnveidot KNAB darbību. Likuma izstrādē piedalījās arī Ģenerālprokuratūras, Tieslietu ministrijas, Augstākās tiesas, Finanšu ministrijas un KNAB pārstāvji. Birojs paziņojis, ka atzinīgi vērtē darba grupas paveikto.

KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks akcentē, ka pozitīvi vērtē VK sagatavotos priekšlikumus saistībā ar KNAB likuma grozījumiem, patiesi cerot, ka šis jautājums bez liekiem šķēršļiem un kavējumiem tiks virzīts tālākai izskatīšanai.

Īpaša uzmanība ir vērsta uz kārtības par KNAB priekšnieka atbrīvošanu no amata no priekšnieka amata kandidātu atlases pilnveidošanu, tostarp par komisijām, kas vērtē priekšnieka darbu, paredzot arī gadījumus, kad var rasties nepieciešamība vērtēt KNAB priekšnieka darbības tiesiskumu.

Tiek skaidri definēts KNAB amatpersonu tiesiskais statuss, stiprinot līdz šim uzskatīto, ka KNAB darbinieki ir dienestā, nosakot, ka uz tām attieksies Valsts dienesta normas tiktāl ciktāl to nenoteiks Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likums.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. ka pat no Valdības puses nāk secinājums ,cik visiem viņiem ir sasietas rokas!

 2. Tik ilgi kamēr KNAB darbosies Strīķes kundze(liekas ka iecelta uz mūžu)nekādi asi pagriezieni rādās ka nebūs!
  Varbūt ka ir tāds “kompromats” ka nekas nav izmaināms.
  Mainoties lielajai varai var notikt brīnumi….bet to iespējams ka izšķirs prezidenta jautājums un varbūt ka koalīcijas sastāvs kardināli izmainīsies.
  Gaidīsim varu turošo politisko spēku līderu “spēli”,kurā zaudēt neviens varbūt ka negrib.
  Izskatās ka jautājumu ass iet virzienā no Rīgas uz Ventspili un kompromiss var tikt panākts

 3. Mums ari ir loti lieli iebildumi pret straujumas valdisanu un vinas sastadito valdibu.

 4. punktus un kurš pret, ar uzvārdiem

Draugiem Facebook Twitter Google+