×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
21. februāris, 2013
Drukāt

Premjers pilnas ausis piedziedājis

Ap šo stundu premjers, kurš pazīstams pēc spējām izteiksmīgi un ar uguntiņu nodeklamēt tīri pieklājīgas uzrunas, kas tikai iztālēm atgādina telefonu abonentu grāmatas izlasīšanu no A līdz Z, būs sācis 130 lappušu biezo uz tecīlas slīpēto valdības atskaiti ar ministru darba izvērtējumu.

 

Kā novitāte jāatzīmē, ka šogad runa izskan klusināta akordeona pavadījumā un sarakstīta nevis platē, bet uz oratoram viegli atritināma papīra rullīša. Pateicīgie klausītāji, valdības mārketinga dokumenta bērnu žūrija Saeimas guļvietās vēl nebūs iekritusi snaudā, no kuras nepamodinās pat Čeļabinskas meteorītam līdzīga debesu ķermeņa nogāšanās Jēkaba ielā. Klausās gan koalīcijas progresisti ar smagajām pēcpusēm, lēmējvara, gan opozīcijas mailītes – nu, jūs zināt, mūsu zemi apdzīvo dažādi radījumi, visa šī deputātu biomasa. Ļaudis, piespieduši ausis radioaparātiem vai kanāla “Cartoon Network” translācijā, uzzinās, kā valdības būvinženieri plāno tālāk īstenot Dombrovska komplicēto, bet maigo varu, kā tautai tiks sagādāta maize, gaļa un malka. Pusaizmigu-šie pozīcijas titāni ar labsajūtu uztver hegemona premjera karaliska izmēra runu, baudot to kā svēto vakarēdienu, pēc kura vajadzētu būt pamielotiem un uzpravītiem visiem čīkstuļiem, kamēr pretpolā dusā vēl nelaidušies opozīcijas sirseņi ik pa brīdim runātāju pārtrauc ar sprēgājošiem kliedzieniem – “Nelej čugunu!”, “Demisiju!”, “Noskalot klozetā šito dezinformāciju!”, taču arī pēdējo nemierīgo resgaļu rumpji pamazām pielīst ar svina smagumu, piezadzies Sīmanis ver ciet acis uz čučumuižu.

Ministru prezidents ar aizsvīdušu pensneju ticis līdz sešpadsmitajam vārdu “virzība un attīstība” atkārtojumam, nav mitējies stāstīt par “reformām un jautājumu risināšanu”, taču to reproduktorā dzird vien daži atlikušie deputāti, kas devušies uzfrišināties uz Saeimas feldšera kabinetu, kamēr olšteiniešu jaunekļi, kas pirmīt centīgi sauca ovāciju “sumināts, sumināts!”, ar snovborda dēļiem pagalvjos jau skatās otro erotisko sapni.

Ja valdības valstij sniegto pakalpojumu sarakstu 
un grāmatvedības aktis noklausās švunkā vai saldā dusā, tad gaidi, ka atkal no opozīcijas soliem skanēs brēkāšana par smaga kūts gaisa piemeklēto valsti un līdz pēdējam aptīrītiem iedzīvotājiem. Viņi nebūs dzirdējuši pat runas cienasta esenci, kā valdība pretosies draudošām katastrofām pasažieru pārvadājumos reģionos, Latvijas zinātnē un lauksaimniecībā. Nenieka nezinās, kā valdība kopā ar pārējo cilvēci cīnīsies pret nelūgtiem kosmosa viesiem, kā nepieļaus zombiju un ķirzaku virskundzības invāziju, kā arī sociālisma atgriešanos. Īsi pirms divpadsmitās runas stundas deputātu aprūpes centra apkopēja izbrīnījusies pavēra lielās sēžu zāles durvis un, nodzēsdama apgaismojumu unisonā krācošajam korim, teica – nu jau premjers šiem pilnas ausis piedziedājis.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+