×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
3. oktobris, 2014
Drukāt

Indijas premjers sāk tīrības kampaņu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Indijas premjerministrs Narendra Modi vakar ķērās pie slotas kādā Deli rajonā, atklājot nacionālo kampaņu par lielāku tīrību valstī.

Indijas premjerministrs Narendra Modi vakar – Mahatmas Gandi dzimšanas dienā – ķērās pie slotas kādā Deli rajonā, atklājot nacionālo kampaņu par lielāku tīrību valstī.

2. oktobris Indijā ir brīvdiena. Premjera ierosmes mērķis ir pielikt punktu Indijas problēmām ar atkritumiem un sanitāriju un nākamo piecu gadu laikā pārvērst Indiju par tīru un sakoptu valsti. Kampaņas ietvaros tiks ierīkotas arī tualetes, lai cīnītos pret nokārtošanos brīvā dabā. Valdība lēš, ka no Indijas 1,2 miljardiem iedzīvotāju teju pusei nav pieejamas tualetes. Kāda amatpersona AFP izteicās ļoti atzinīgi par premjera iniciatīvu, norādot, ka tas ir svarīgs solis Indijas atbrīvošanā no dziļi iesakņojušās kastu sistēmas, saskaņā ar kuru tikai zemākās kastas piederīgie vāc atkritumus un nodarbojas ar uzkopšanu. “Slotas turēšana [rokās] ir spēcīgs simbols. Tas parāda, ka neviens darbs nav zemisks un ikvienam no mums būtu jāatbild par savu atkritumu savākšanu,” norādīja amatpersona.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+