×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
15. oktobris, 2014
Drukāt

Prezidents atbalsta jaunās valdības veidošanu uzticēt Straujumai (6)

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš atbalsta Laimdotas Straujumas (V) kandidatūru nākamās valdības vadītājas amatam, kā arī pašreizējo varas partiju – “Vienotības”, Zaļo un zemnieku savienības un nacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” – vēlmi turpināt darbu trīs partiju sastāvā arī nākamajā Ministru kabinetā, informē Valsts prezidenta kancelejas Preses dienestā.
 
Valsts prezidents aicina partijas iespējami īsākā laikā vienoties par pamatuzdevumiem jaunajai valdībai, kā arī tās sastāvu, par prioritāru izvirzot ministru kandidātu iepriekšējo profesionālo pieredzi. Tā būs vitāli nozīmīga Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē 2015.gada pirmajā pusgadā.
 
Tiekoties ar partiju pārstāvjiem, Valsts prezidents norādījis uz neatliekami risināmiem jautājumiem – valsts fiskālo un nodokļu politiku, drošību, kā arī enerģētikas politiku ne tikai energodrošības, bet arī visas tautsaimniecības konkurētspējas skatījumā. “Tie ir cieši saistīti ar iedzīvotāju dzīves līmeņa izmaiņām un iespēju samazināt joprojām notiekošo emigrāciju, kas ir bīstama tendence Latvijas valsts nākotnei,” norāda Bērziņš.
 
Valsts prezidents sarunās ar partiju pārstāvjiem aicinājis uz konstruktīvu sadarbību parlamentā, ievērojot ne tikai pozīcijas partiju pārstāvniecību vadošajos amatos, bet arī opozīcijas deputātu iespēju pilnvērtīgi iesaistīties parlamentārajā darbā savu profesionālo zināšanu un pieredzes ietvaros.
 
Pēc šonedēļ notikušajām sarunām Valsts prezidents pozitīvi novērtē visu partiju pausto gatavību konstruktīvai sadarbībai parlamentā, kā arī partiju apliecinājumu tam, ka pieredze un profesionalitāte būs galvenie kritēriji, vērtējot nākamos ministru kandidātus.
 
Sekojot līdzi partiju sarunu gaitai valdības veidošanas procesā, Valsts prezidents uz nākamo sarunu aicinās to partiju pārstāvjus, kuras ir gatavas veidot koalīciju, lai kopīgi pārrunātu redzējumu par Saeimas un jaunās valdības darbu un partiju piedāvātajiem amatu kandidātiem. Sarunas laiks tiks precizēts.

LETA ziņoja, ka Bērziņš pašlaik nevar nominēt premjera amata kandidātu, jo to var darīt tikai tad, kad ir demisionējis pašreizējais Ministru kabinets.

Jau vēstīts par pašreizējo varas partiju – “Vienotības”, Zaļo un zemnieku savienības un nacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” – pausto gatavību uzņemties arī nākamās valdības veidošanu. Premjera amatam tiek virzīta pašreizējā Ministru prezidente Straujuma.

Trešdien koalīcijas partijas vēl nav panākušas vienošanos par nākamās valdības sastāvu.

Straujuma partijām piedāvājusi potenciālo nākamā Ministru kabineta sastāvu, kas paredz, ka “Vienotībai” būtu Ministru prezidenta amats, kā arī Finanšu ministrijas, Satiksmes ministrijas, Iekšlietu ministrijas, Ārlietu ministrijas un Izglītības un zinātnes ministrijas pārraudzība, ZZS – Saeimas priekšsēdētāja amats, Zemkopības ministrija, Ekonomikas ministrija, Aizsardzības ministrija un Labklājības ministrija, savukārt NA – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Tieslietu ministrija, Kultūras ministrija un Veselības ministrija.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Var redzet, ka pie varas raujas veca elite,vecie oligarhi. skele bijis baltkrievijaa ar prezidenta berzina padomnieku roni. zzs ar lembergu ‘ diskute’ par valdibu. vienotiba tiks norakta. jo ‘ zaka’ skandals ar balsu pirksanu ir sabotaza. demokratija neizglitotajiem ir parak liels lukss.pec lv prezidenturas ES valdiba tiks gazta.

  2. riskants gājiens

  3. ja tas ir viss uz ko politiķi spējigi, tad tas ir vienkārši noželojami:)

  4. Kā tad neatbalstīs ,prezidenta pārvēlēšanas arī ir drīz klāt,savādāk nepārvēlēs.

  5. Bēdīgi 🙁 tātad nekas mūsu valstiņā nemainīsies…..

    pēdējais gaismu lidostā izslēdziet…..

Draugiem Facebook Twitter Google+