×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
22. februāris, 2013
Drukāt

Prezidents izsludinās grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš nolēmis izsludināt Saeimā pieņemtos grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, aģentūru LETA informēja Prezidenta preses dienestā.

Lūgumu nodot otrreizējai caurlūkošanai likuma grozījumus, kuros bija ietverts tiesiskais regulējums televīzijas programmu zemes apraides ciparformātā nodrošināšanai no 2014.gada 1.janvāra, prezidentam izteica SIA “Hannu Digital”.

SIA “Hannu Digital” aicināja vērtēt pieņemto grozījumu atbilstību Eiropas Savienības tiesiskajam regulējumam attiecībā uz valsts atbalsta piešķiršanu un pakalpojumu brīvības principa īstenošanu.

LETA jau ziņoja, ka Saeima 14.februārī pieņēma grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, kas nosaka, ka televīzijas maksas virszemes apraidi nodrošinās viens komersants. Šāda kārtība ir spēkā arī pašlaik – virszemes apraidi nodrošina SIA “Lattelecom”. Pieņemtā kārtība stāsies spēkā no 2014.gada 1.janvāra, kad beigsies pašlaik attiecībā uz virszemes apraidi spēkā esošo līgumu darbība. Par to, kurš komersants nodrošinās virszemes apraidi, tiks rīkots konkurss, lai izvēlētos labāko piedāvājumu.

Likums noteiks, ka konkursa nolikumu apstiprina Ministru kabinets. Konkursa nolikumā būs jānosaka maksas televīzijas pakalpojuma sniedzējam izvirzāmās prasības, vērtēšanas kritēriji, konkursa norises kārtība, termiņš, uz kādu tiek piešķirtas tiesības nodrošināt maksas televīzijas pakalpojumu, maksa par raidošo tīklu izmantošanu maksas televīzijas programmu izplatīšanai ciparformātā un citi ar konkursa norisi saistītie jautājumi.

Maksas televīzijas pakalpojuma sniedzēju noteiks valdības izveidota starpinstitucionāla komisija no vairākām ar jomu saistītām institūcijām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+