×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
30. maijs, 2012
Drukāt

Prezidents: Latvijā patlban nav “vilkmes un konkurences” varas elites maiņai

berzins_andris3005

Valsts prezidents Andris Bērziņš uzskata, ka patlaban Latvijā nav “vilkmes un konkurences”, lai tiktu mainīta varas elite. Intervijā Neatkarīgajai rīta avīzei viņš pauž, ka koalīcijas un valdības stabilitātei ir vairāki iemesli un viens no tiem ir situācija Eiropā.

“Tā ir tik neskaidra un sprādzienbīstama, ka neviens uz priekšu neraujas, lai pārņemtu varu. Tāda ir tendence visās Eiropas valstīs. Ļoti daudzās valstīs ir valdības izveides problēmas, jo cilvēki, protams, vēlas pārmaiņas, bet precīzi nepasaka – kādas tieši. Šobrīd Eiropā neviens necenšas paņemt varu, jo nezina, vai ar to varēs plūkt laurus,” sacīja Bērziņš.

Prezidents uzsver: “Nav vilkmes un konkurences varas elites maiņai. Pēc kritiski izšķirīgu lēmumu pieņemšanas – jā, tad tāda vilkme var parādīties”.

Vēl viņš piebilst, ka uzskata par pareizu, ka  daudzās valstīs tiek palielināts parlamenta pilnvaru termiņš no četriem uz pieciem gadiem, jo tad prasību līmenis pret deputātiem kļūst nesalīdzināmi augstāks.

“Ja šeit, Latvijā, 11. Saeima jau tā strādā vienu gadu mazāk un vēl izskan idejas par šīs Saeimas atlaišanu, tad es nesaprotu, ko tie cilvēki vispār domā?! Lietas un norises ir jāvērtē, vai no tām būs pozitīvs rezultāts sabiedrībai vai ne. Ar Saeimas un valdības nemitīgām maiņām tā nebūs,” teicis Bērziņš.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+