×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
12. novembris, 2014
Drukāt

Prezidents: nekavējoties jāpalīdz piensaimniekiem saistībā ar krīzi nozarē (7)

Foto-LETAFoto-LETA

Eiropas Savienībai (ES) nekavējoties ir jāsniedz atbalsts Latvijas piensaimniekiem saistībā ar krīzi nozarē, taču arī Latvijā ir jāmeklē visi iespējamie atbalsta risinājumi, kas ļautu zemniekiem pārvarēt grūto periodu. Šādu nostāju trešdien tikšanās laikā ar nozares pārstāvjiem paudis Valsts prezidents Andris Bērziņš, informē Valsts prezidenta kancelejas Preses dienestā.

Pēc Latvijas lielāko piensaimniecības uzņēmumu lūguma Valsts prezidents trešdien tikās ar piensaimniekiem, lai pārrunātu valsts augstākās amatpersonas iespējamo iesaisti piensaimnieku problēmu risināšanā, ko lielā mērā izraisījuši Krievijas aizliegumi piena produkcijas piegādei no Eiropas Savienības (ES) ražotājiem, kā arī cenu svārstības piena produkcijai pasaulē. Sarunā piedalījās arī zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).

Uzsākot sarunu, piensaimnieki atgādināja, ka nekavējoties pieprasa no ES Krīzes fonda līdzekļiem veikt izmaksu sankciju skartajām ražojošajām saimniecībām 67 eiro apmērā par vienu pārraudzībā esošu ražojošo govi mēnesī. Prasība iesniegta izskatīšanai Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sēdē.

Valsts prezidents pauda viennozīmīgu atbalstu piena nozares pārstāvju pozīcijai, vienlaikus uzsverot, ka arī pašiem Latvijā ir jāmeklē visi iespējamie atbalsta risinājumi, kas ļautu stiprināt piena ražotājus un pārvarēt viņiem grūto periodu.

Valsts prezidents arī pauda apņēmību visās sarunās ar ES augstākajām amatpersonām, kas saistībā ar Latvijai tuvojošos prezidentūru ES Padomē sāksies jau šajā nedēļā, argumentēt Latvijas pozīciju un darīt visu, lai ES kompensētu šos zaudējumus saskaņā ar saviem solījumiem. Tāpat prezidents solīja pārrunāt ar valdības vadītāju iespējas piesaistīt piensaimnieku krīzes pārvarēšanai atbalsta programmas “Altum” naudas resursus.

Zemnieku saimniecības “Mežacīruļi” pārstāvis Juris Cīrulis teica: “Kas mums ir solīts, tas Eiropai mums jāatdod. Ja vēl šodien neizkaujam ganāmpulkus, par to jāpateicas Latvijas valdības sniegtajam atbalstam ciltsdarbam. Mēs ticam, ka Valsts prezidents var kļūt par mūsu nozares patronu, gan risinot šos jautājumus, gan palīdzot rast jaunus noieta tirgus citur pasaulē, kas veiksmīgi jau sācies.”

Piena ražotāji apliecināja, ka šobrīd visas saimniecības kopumā pārdod savu pienu zem pašizmaksas. Turklāt, piena ražotājiem draud soda nauda par pārtērētajām piena kvotām, kaut arī ES kopumā neizpilda piena kvotas. Arī no kaimiņvalsts Lietuvas, kura neizpilda piena kvotas, Latvija nedrīkst tās aizņemties.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Nestāsti te pasakas un iemācies civilizēti runāt, Krievijas advokāt! Ko tad prezidents un Rinkevičs tev nodarījis? Krievija anektē Krimu, sūta algotņus un militāro tehniku uz Ukrainu, bet pārējā pasaule lai
    klusē? Liekas, ka tu, tāpat kā Putins, dzīvo un domā vēl pagājušā gadsimta padomju sistēmas kategorijās. Bet tie laiki ir neatgriezeniski pagājuši un ne pasaule, ne Latvija neuzskata vardarbību kā strīdu risināšanas metodi starp valstīm 21. gs.

  2. Vai prezidents atceras, kas izraisīja krīzi? Ja neatceras, var atgādināt: ASV un ES. Latvija ar slaveno
    ministru Rinķeviču bija pirmie, kuri rēja uz Krieviju, pie tam to turpinata darīt arī tagad. Varbūt būtu laiks saprast, ka sankcijas ietekmēs ne jau Krieviju, bet pašu ES un īpaši tādas valstis kā Latvija.

  3. lielajiem saimnieķeļiem laikam aptrūkusies degvielai naudiņa ko džipiņos ieliet,nu traki jau ir,džipiņš ir,bet braukt nevar……

  4. Ko tad šis “Mežacīruļu” Cīrulis staigā pēc naudas pie prezidenta? Viņam taču par Eiropas naudu uzcelta biogāzes ražotne, ražo pienu un elektrību un vēl netiek galā. Un kas tie par ultimātiem ES – 67 eiro par pārraudzības govi katru mēnesi? Vai tad tiem, kas tāpat slauc pienu, bet govis nav pāraudzībā, un tādu saimniecību ir lielākais vairākums valstī, nauda nav vajadzīga? Kārtējais ZSA gājiens. Lielajiem vajag, bet mazajiem nē! Pie tam pie vainas jau nav ES, bet vietējie piena pārstrādātāji, kas pazemināja piena iepirkuma cenas un kamēr piena pārstrāde nebūs pašu piena ražotāju rokās, tikmēr kārtības cenu politikā nebūs. Augstākiem ierēdņiem nav kompetences šajā nozarē, tāpēc var visu ko iestāstīt.

  5. Taisiet kvalitatiivu sieru vai ar garshvielu augiem uzlabotu biezpienu!

Draugiem Facebook Twitter Google+