Mobilā versija
+4.3°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
5. novembris, 2014
Drukāt

Prezidentūras kultūras programmas kritēriji – laikmetīgums, unikalitāte un izcilība

Foto: LETAFoto: LETA

Ministru kabinetā apstiprinātais Latvijas prezidentūras 2015.gadā Eiropas Padomē logo, kuru veidojis dizaina grafiķis Gunārs Lūsis.

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē kultūras programmas veidošanā kā svarīgākie kritēriji, kas raksturo Latvijas kultūras ainu, izvirzīts laikmetīgums, unikalitāte un izcilība, aģentūrai BNS pavēstīja prezidentūras preses sekretārs Kaspars Rūklis.

Programma ir lielākā Latvijas kultūras prezentācija pasaulē pēdējo desmitgažu laikā, kura rādīs Latviju kā uzticamu sadarbības partneri un kultūras tūrisma galamērķi. Šo programmu no nākamā gada janvāra varēs baudīt gan Latvijā, gan citās Eiropas Savienības valstīs un citviet pasaulē, informēja Rūklis.

Prezidentūras kultūras programmas īstenošanā iesaistīti vairāk nekā 500 mākslinieku, aktieru un mūziķu. Kultūras programma noslēgsies ar 8. Ziemeļvalstu un Baltijas valstu dziesmu svētkiem, kas pulcēs aptuveni 10 000 dalībnieku.

Ar prezidentūras publiskās diplomātijas un kultūras programmu Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāts iepazīstinās 10.novembrī plkst.16 Mākslas muzejā “Rīgas Birža”. Pasākumā plāno piedalīties kultūras ministre Dace Melbārde, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce un prezidentūras publiskās diplomātijas un kultūras programmas vadītāja Selga Laizāne, kā arī citi programmas īstenotāji – Latvijas kultūras organizāciju pārstāvji.

Pievienot komentāru

Aleksandrs Vasiļjevs: Man ar rīdziniecēm ir bezkompromisa mīlestība (2)Slavenais modes vēsturnieks Aleksandrs Vasiļjevs sadarbībā ar arhitekti Nataļju Muzičkinu ver durvis Modes muzejam Rīgā, veido izrādi M. Čehova Rīgas krievu teātrī kopā ar režisori Allu Sigalovu un slavē latviešu sieviešu stila izjūtu.
Draugiem Facebook Twitter Google+