×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
7. maijs, 2016
Drukāt

Profesore: Stambulas konvencijas parakstīšana nerada apdraudējumu Satversmei (19)

Foto-LETAFoto-LETA

Stambulas konvencijas parakstīšana nerada apdraudējumu Satversmei, aģentūrai BNS komentēja Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes asociētā profesore Kristīne Dupate.

Jautāta, vai konvencijas parakstīšana būtu pretrunā Latvijas konstitūcijai, eksperte atbildēja: “Nē, nekādā gadījumā.”

Dupate uzskata, ka Stambulas konvencijā paustais nav pretrunā ar Satversmē ierakstīto ģimenes formulējumu, jo ģimene, pēc viņas teiktā, ir plašāks jēdziens nekā laulība. “Satversmes 110.pants, kas aizsargā ģimeni, aizsargā ne tikai laulībā balstītu savienību. Nevajadzētu jaukt – ģimene ir plašāks jēdziens nekā laulība. Aizsargātas tiek gan ģimenes, kurās cilvēki nedzīvo laulībā, kā arī vientuļās mātes, kuras audzina bērnus,” viņa skaidroja.

Dupate skaidroja, ka Stambulas konvencija neievieš neko jaunu tiesiskajā izpratnē par diskrimināciju uz dzimuma pamata, jo tajā ir pausts tas, kas jau izriet no citām starptautiskajām konvencijām, kurām Latvija ir pievienojusies, piemēram, ANO Cilvēktiesību konvencija.

Eksperte norādīja, ka Stambulas konvencijā tiek pausta nepieciešamība no vardarbības aizsargāt jebkuru personu. Pēc Dupates teiktā, tā nerunā tikai par vardarbību pret sievieti, bet vardarbības novēršanu vispār. “Tā var būt jebkura dominējoša grupu, kura vēršas pret vājāko. Tas var būt arī vectētiņš, kuru piekauj, atņemot viņam pensiju,” teica Dupate.

Diskusiju par Stambulas konvencijas atbilstību Satversmei Dupate uzskata par šauras cilvēku grupas uzskatu paušanu. Komentējot Tieslietu ministrijas (TM) pasūtīto atzinumu par Stambulas konvenciju, eksperte norādīja, ka tas lielā mērā atspoguļo biedrības “Ģimene” uzskatus, kuri ir ļoti konservatīvi. “Tā ir šaura cilvēku grupa, kura neredz, ka realitāte ir savādāka. Atzinumā paustais ir pilnīgs kosmoss,” izteicās Dupate.

TM pasūtītajā analīzē, kuru veicis Ingas Kačevskas birojs un autore, juriste Baiba Rudevska, norādīts, ka Stambulas konvencija neatbilst Latvijas pamatlikumam. Tajā tiekot ignorētas vecāku tiesības bērnu izglītībā, kā arī tiesības uz reliģijas brīvību. Analīzē secināts, ka konvencija uzliek valstīm pienākumu veikt izmaiņas cilvēku domāšanā un attieksmē, kas arī ir pretrunā ar Satversmē noteiktajām tiesībām uz brīvi domāt un paust savus uzskatus. Pētījuma autore uzsver, ka Stambulas konvencija padara leģitīmu vīriešu diskrimināciju, kā arī uzspiež feminisma ideoloģiju.

TM pasūtīja juridisko analīzi ārpakalpojumā, jo ministrijas eksperti esot noslogoti. Analīze veikta pēc valdības dotās uzdevuma.

Iepriekš Labklājības ministrija (LM) prognozēja, ka Latvija Stambulas konvenciju varētu parakstīt 2016.gadā, bet to ratificēt 2018.gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Kā liek tā dara! Atbildēt

  Soroīdu propoganda kas grib iznīcināt ģimenes vērtības!

 2. Kauns ka Latvijä tädas profesores! Kam tautas intereses, ja nauda kabatä?

 3. Vienīgi, ja virsrakstā taisnība, kam tad viņa ir vajadzīga?
  Vai šodien vēl vajadzīga starptautiska konvencija par, piem., daudzajiem leitnanta Šmita dēliem?
  Vai par to, ka pie galda nav labi ēst ar rokām.

 4. Vienīgi, ja virsrakstā taisnība, kam tad viņa ir vajadzīga?
  Vai šodien vēl vajadzīga starptautiska konvencija par, piem., daudzajiem leitnanta Šmita dēliem?
  Vai par to, ka pie galda nav labi ēst ar rokām. To visu var pievienot Satversmes Preambulai, manuprāt…

 5. Kauns, ka šādu viedokli par atbalstu Stambulas konvencijai pauž sieviete un vēl juriste. Kas tad ir ģimene? Mani bērni negrib, lai viņi dzīvotu konvencijas plānotajā nākotnes sabiedrībā, kur māte vairs nedrīkstēs būt māte, jo kāds gejs jutīsies aizskarts. Stambulas konvencija paredz sabiedrības pamatvērtību izvarošanu un tālāk arī sieviešu padarīšanu par priekšmetiem, ko tikai izmantot!

 6. Kristīne Dupate ir pati pēdējā persona,kuras viedokli Latvijā būtu jāņem par pilnu.LA mierīgi varēja to nepublicēt.

  • …..izskatās, ka Dupates k-dze tikusi palūgta publiski izteikt ultrafeministu Stambulas konvencijai labvēlīgu viedokli, jo neviena cita (vērā ņemama) personālija nav gribējusi sevi šādi publiski diskreditēt un apkaunot…..

 7. tagad sakam tā: ar Dievpalīgu – Sātan, atkāpies un izej, liec mieru un nenāc vair te, Jēzus Kristus vārdā! Amen.

 8. Dievs ar Dupati, bet Latvijas pilsoņi to nevēlas un neļauj valdībai pieņemt Stambulas konvenciju par visādu “jaunu dzimumu”, “visādu ģimeņu formu”, u.c. “sociālu konstruktu” ieviešanu, pie tam obligātu un kontrolētu, Latvijā! Latvijas pilsoņi PAVĒL M.Kučinskim un valdībai klausīt Baznīcas vadoņus un pilsoņu kopumu, atturēties un izvairīties no konvencijas parakstīšanas! IZPILDIET. 🙂

 9. …Vai tik šī nav tā pati juriste Dupate, kura pirms pāris gadiem sagājās ar Jāni Nagli, un tad metās gadiem tiesāties ar dzelteno presi par nesaprotamu viņu “aizskarošu faktu” publicēšanu?

 10. Ekspertes (?) Dupates viedoklis ir tikai VIŅAS viedoklis, un neuzliek mums (Latvijas valstij un iedzīvotājiem) NEKĀDUS PIENĀKUMUS.
  Pie tam citu eksperu viedoklis ir PILNĪGI PRETĒJS Dupates viedoklim: konvencija ir bīstama Latvijai gan tūlītēji, gan ilglaicīgi pretēja Satversmes mērķiem.
  BŪSIM UZMANĪGI UN PIESARDZĪGI! Mūsu valsts nav datorspēlīte, kur dažām dīvainēm pēc sirds izspēlēt savas fantāzijas – NEĻAUJAM TO!
  Dievs ar Dupati un mums visiem, jauku dienu! 🙂
  Pie tam citu ekspertu viedoklis ir PILNĪGI PRETĒJS te popularizētajam Dupates

 11. Nepieļaut vardarbību. Kādas tur konvencijas vajadzīgas. Kamēr netika parakstīti Jaunās Eiropas iepriekšējie šizofrēniskie dokumenti, bija skaidrs kā reaģēt uz vardarbību, un slepkavība, tāpat kā narkomānija un tamlīdzīgas modernas ar konvencijām un dokumentiem, kas aizstāv izvirtuļus un noziedzniekus, ieviestas parādības, masveidā netika novērotas. Kārtējā konvencija – kārtējais diktāts, kārtējā nagla savas valsts zārkā. Cik vēl vajag?

Draugiem Facebook Twitter Google+