×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
16. februāris, 2015
Drukāt

Prokremliskie kaujinieki Ukrainas armijas pozīcijas apšaudījuši 60 reizes (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Prokremliskie kaujinieki svētdien Ukrainas austrumos valdības spēku pozīcijas apšaudījuši 60 reizes, svētdien vakarā pavēstīja pretterorisma operācijas štāba preses centrs.

“Viskarstākā vieta šīs dienas gaitā joprojām ir Debaļceves virziens. Tur ienaidnieks dod triecienus no dažādiem ieroču veidiem. Kļuvuši biežāki gadījumi, kad pret ukraiņu karavīriem un mierīgām apdzīvotām vietām tiek pielietotas reaktīvās daudzstobru artilērijas sistēmas “Grad”,” teikts ziņojumā.

“Atbilstoši operatīvajai informācijai ienaidnieks šodien mēģinās izvērst triecienu pret Debaļcevi no Horļivkas un Vuhļehirskas puses. Kaujiniekiem dots uzdevums izprovocēt Ukrainas karavīrus un panākt miera līgumu laušanu. Lai to panāktu, noziedznieki liekt lietā faktiski visus ieroču veidus. Turklāt ar mērķi īstenot provokācijas ienaidnieks plāno apšaudīt Doņecku,” norādīja preses centrā.

Mariupoles virzienā ienaidnieks aktīvi veic izlūkošanu no gaisa, teikts ziņojumā.

Kā jau LETA ziņoja, Ukrainas prezidents Petro Porošenko svētdien paziņojis Ģenerālštābam, ka devis pavēli pretterorisma operācijas zonā esošajiem spēkiem no plkst.00.00 pārtraukt uguni.

Ukrainas, Francijas, Vācijas un Krievijas līderi sarunās Minskā ceturtdien vienojās par karaspēka un smagās tehnikas atvilkšanu, kā arī par uguns pārtraukšanu Ukrainas austrumos, sākot no 14.februāra pusnakts.

Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Kā janvāra beigās ANO Drošības padomes sēdē apliecināja Ukrainas vēstnieks ANO Jurijs Sergejevs, Ukrainas austrumos atrodas 12 000 Krievijas karavīru.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. kas intesanti tad par apšudēm ziņo tik lietuva!!!!? un lisenko , kas tāpat pazistams kā lielākais pasaku stāstnieks. edso noverotāji sudzejās ka neielaida viņus visur kur viņi grib, bet par apšaudem neteica ne vārda, atrodoties blakus taču dzirdetu ka pāris kilometrus tālāk šauj grad, bet nekā lietuvā toties dzird:) ticamiba ši ziņai tuvu 0. jā protams ka kāds kautkur vareja pašaudities, ar tādu ieroču daudzumu visus neizkontrolēsi, bet nevajag jau ar tāpec pasakas stāstit ka nu tik uzbrūk, nu tik bombardē ja neviens cits ne uzbrukumu ne bombarde’\sanu neredz

Draugiem Facebook Twitter Google+