×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
7. jūlijs, 2014
Drukāt

Protestē pret vairāk nekā 100 hektāru zemes pārdošanu Lucavsalā (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Otrdien, 8. jūlijā plkst. 13.30 notiks pikets pie Rīgas Domes, protestējot pret 102,9 hektāru Rīgas pilsētas zemes Lucavsalā, kas ir gandrīz visa salas ziemeļu daļa aiz Salu tilta, nodošanu izsolē, informēja rīkotāji.

Izsolīt paredzēts lielāko salas daļu. Daži īpašumi tajā pieder arī privātīpašniekiem, tomēr lielākoties zeme, no kuras lielu daļu aizņem mazdārziņi, ir pašvaldības īpašums, ziņo “Dienas Bizness”.

Salas zemi iecerēts pārdot attīstības vārdā. Proti, salu attīstīt iespējams, īpašumus vai nu atsavinot par labu kādam privātam investoram, vai pašvaldībai sadarbojoties ar investoru, norāda Rīgas domes Īpašuma departamenta vadītājs Oļegs Burovs.

Vēl nav zināms, kādu izsoles sākumcenu noteiks vērtētāji. 2006. gadā, kad pašvaldība apsprieda kopuzņēmuma dibināšanu salas 94 ha plašās teritorijas attīstīšanai, tirgus vērtība svārstījās no 4,5 līdz vairāk nekā 56 miljoniem eiro, bet šobrīd cenu var ietekmēt arī fakts, ka otra salas puse jau ir labiekārtota.

Protestējot pret iecerēto Lucavsalas zemes atsavināšanu un nodošanu nodošanu izsolē ģimenes dārziņu apvienība Jumpravsala, Vides aizsardzības klubs un jauniešu kustība Lucavsalas ekokopiena rīko piketu pie Rīgas Domes, norādot, ka uzskata par pilnīgi nepieļaujamu vienīgās tik plašas zaļās teritorijas pašā Rīgas centrā izpārdošanu.

“Apmierinot tūlītējas vajadzības pēc finansēm (kā liecina 8.07.2014. gada RD sēdes darba kārtība, iecerēts izsolīt daudzus vērtīgus zemes gabalus arī pilsētas centrā), netiek domāts par Rīgas pilsētas vajadzībām nākotnē,” preses paziņojumā raksta piketa rīkotāji, norādot, ka Skanstes ielas rajonā, likvidējot dārziņus, tika solīts gan sporta parks, gan teritorijas pilnīga labiekārtošana, taču “ir pagājuši jau vismaz desmit gadi, taču daļēji labiekārtota ir palikusi tikai viena ielas puse, bet otra pašlaik gan ir kļuvusi par degradētu – nesakoptu, piedrazotu teritoriju”.

Pret Lucavsalas pārdošanu izsolē tāpat iestājas Rīgas domes “Vienotības” frakcija un Latvijas Zaļā partija.

“Šajā teritorijā atrodas mazdārziņu kooperatīvs “Jumpravsala” un citi mazdārziņi, kuru pārstāvji 2013. gada 10. oktobrī, apspriežot attīstības plānu, saņēma Rīgas domes Attīstības komitejas solījumu, ka tuvākos septiņus gadus viņu iespējas apsaimniekot dārziņus netiks traucētas,” šodien, komentējot RD lēmumu izsolīt daļu Lucavsalas, norādīja Nils Josts, RD “Vienotības” frakcijas sabiedrisko attiecību speciālists.

Savukārt LZP Valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars uzsver, ka Lucavsala ir ne tikai kultūrvēsturisks objekts un pilsētas zaļā zona, bet arī mazdārziņu teritorija, kurā mazdārziņu kultūru saviem spēkiem cenšas noturēt un attīstīt gan pensionāri, gan jaunieši Ekokopienas sastāvā. “Lucavsala, kas šobrīd vēl ir Rīgas pašvaldības īpašumā, pēc būtības ir visu rīdzinieku īpašums,” norāda Tavars.

LZP aicina Rīgas Domi pārtraukt jautājuma par pašvaldības nekustamā īpašuma Lucavsalas ielā atsavināšanu un pārdošanu, līdz netiek informēta sabiedrība par šī nekustamā īpašuma faktisko vērtību, plānotā darījuma summu, sociālekonomiskajiem ieguvumiem un vides aspektu izvērtējumu. Tavars īpaši aizrāda uz nepieciešamību izvērtēt gaisa kvalitāti, jo ar augstceltņu izbūvi var mainīties vēja plūsmas, ietekmējot Rīgas un visvairāk Vecrīgas gaisa kvalitāti, kā arī plānotā attīstības projekta alternatīvas un kompensējošos mehānismus.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kaut kas tīris tai Lucavsalas prihvatizācijā nav.

  2. Pareizi, SC pa kapeikām atdos vienīgo potenciālo Rīgas zaļo zonu. Tā ir jasakopj.

Draugiem Facebook Twitter Google+