×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
10. februāris, 2014
Drukāt

Puķītis finālā neiekļūst

foto: EPA/LETAfoto: EPA/LETA

Latvijas šorttreka sportists Roberto Puķītis pirmdien nepārvarēja Soču olimpisko spēļu 1500 metru distances pusfināla barjeru.

Latvijas pārstāvis sacensības noslēdza, kopējā ieskaitē ieņemot 15.vietu. Līdz ar to viņš palika kā otrais aiz finālbraucienu dalībnieku robežas.

Pusfināla braucienā Puķītis finišu sasniedza pēc divām minūtēm un 16,961 sekundes, kas viņam deva piekto vietu sava slidojuma sešu sportistu konkurencē. Ātrākais šajā skrējienā bija ķīnietis Haņs Tiaņjui, kurš finišēja pēc divām minūtēm un 15,858 sekundēm, bet viņam sekoja Krievijas naturalizētais dienvidkorejietis Viktors Ans, kurš ir trīskārtējs olimpiskais čempions.

Divi labākie šā slidojuma sportisti iekļuva A finālā, bet nākamie divi – B finālā.

Jāizceļ, ka Puķīša laiks distancē bija par gandrīz piecām sekundēm ātrāks nekā otrā skrējiena labākajiem sportistiem.

Pirms tam pirmajā distances kārtā Puķītis sacīkšu pirmajos apļos uz brīdi pabija sava skrējiena vadībā, bet cīņa par pirmajām vietām sākās četrus apļus pirms finiša. Latvijas pārstāvis sekmīgi cīnījās par vietu labāko trijniekā, bet trīs apļus pirms sacīkšu noslēguma līkumā viņš pēc saskares ar japāni Juzo Takamido zaudēja līdzsvaru, strauji atpalika un finišēja skrējiena pēdējā, sestajā, vietā.

Tomēr pēc tiesnešu izvērtējuma Takamido par apdzīšanas manevru tika diskvalificēts, bet tā cietējs Puķītis līdz ar to tika iecelts sacensību pusfinālā.

“Puķītis ir zināms kā fiziski spēcīgs sportists, tāpēc man to vajadzēja ņemt vērā un parādīt labāku sniegumu. Biju labā pozīcijā, taču man pienāktos būt uzmanīgākam,” Takamido teikto citē rīkotāji. “Man drīzāk šķiet, ka Puķītis ietriecās manī nevis otrādi. Tomēr man neatliek nekas cits kā pieņemt šādu tiesnešu lēmumu.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+