×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
19. novembris, 2014
Drukāt

Pulcinās prozas rakstītājus un lasītājus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Prozas lasījumi 2014.

No 2. līdz 7. decembrim Rīgā 19. reizi norisināsies literatūras festivāls “Prozas lasījumi 2014”, kas, kā ierasts, pulcēs gan lasītāju iecienītus Latvijas rakstniekus, gan jaunos autorus, kā arī īpašus ārvalstu viesus, informē Latvijas Literatūras centrs.

Sešās festivāla dienās notiks desmit sarīkojumi – līdztekus pazīstamu Latvijas autoru priekšlasījumiem gaidāmi divi ārvalstu viesiem veltīti pasākumi LNB “Gaismas pils” telpās, kā arī jauno literātu lasījumi no Latvijas Rakstnieku savienības paspārnē esošās Kultūras programmas “Literārā Akadēmija”. Tāpat rīkotāji sola īpašu pasākumu jaunajiem prozas lasītājiem un tiem, kas vēl aizvien jūt sevī bērnu.

Festivālu atklās 2. decembrī plkst. 18 koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga” rakstnieku Noras Ikstenas, Māras Zālītes, Arvja Kolmaņa, Aivara Eipura un Kurzemes prozas lasījumu laureāta lasījumi.

“Kurzemes prozas lasījumu” konkursā jau piekto gadu tika aicināti piedalīties Kurzemes reģiona prozas darbu autori. To lasījumi norisināsies 29. novembrī Ventspilī, un šī gada konkursa uzvarētāji piedalīsies divos festivāla “Prozas lasījumi” pasākumos Rīgā.

Festivāla vadmotīvu šogad veido scenogrāfa Uģa Bērziņa izstrādātā vizuālā identitāte, kurā proza ieguvusi fiziskas vietas veidolu. Proza kā iztēlota pasaule pieprasa citus spēles, uzvedības un domāšanas noteikumus, kuru robežas noteiks katrs nākamais autors. Ikkatrs Prozas lasījumu pasākums būs kā pieturas punkts ceļā uz šo nosacīto pasauli.

Žūrijā šogad darbosies literatūrzinātniece un profesore LU Humanitāro zinātņu fakultātes Latvistikas un baltistikas nodaļā Ieva Kalniņa; tulkotāja, žurnāliste un redaktore Ieva Lešinska-Geibere; dzejnieks, tulkotājs un literatūras žurnāla “Latvju Teksti” redaktors Guntars Godiņš; publicists, filozofs, rakstnieks, tulkotājs un interneta žurnāla Satori.lv galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins; kā arī Latvijas Literatūras centra direktors Jānis Oga. Paralēli profesionālajai žūrijai, autorus vērtēs arī alternatīvā žūrija – Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes otrā un trešā kursa baltu filoloģijas-literatūrzinātnes studenti.

Festivāls “Prozas lasījumi” kopš 1995. gada notiek decembra sākumā. Tas ir ikgadējs pasākums, kurš no neliela lasījumu vakara Andreja Upīša dzimšanas dienas atcerei ir pārtapis vairāku dienu prozas festivālā, kura laikā dažādos pasākumos ar savu jaunāko darbu vai to fragmentu lasījumiem uzstājas dažādu paaudžu Latvijas rakstnieki un viesautori no visas pasaules. “Prozas lasījumi” laika gaitā kļuvuši par radošu tikšanās vietu autoriem un lasītājiem, kā arī nozīmīgu atskaites punktu pašmāju rakstniecībā, ļaujot apzināties nozares nepārtrauktu attīstību un aktualitāti Latvijas kultūrtelpā.

2015. gadā festivāls svinēs apaļu 20 gadu jubileju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+