Spēles moments Eiropas Hokeja izaicinājuma turnīra otrajā pārbaudes spēlē, kurā tiekas Latvijas un Krievijas hokeja izlases “Arēnā Rīga”.

Punnenovs sausā, Latvija revanšējas Krievijai 0

Latvijas hokeja izlase Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīra atkārtotajā mačā sestdien ar rezultātu 1:0 (0:0, 1:0, 0:0) savā laukumā pieveica Krievijas valstsvienību, ko vada bijušie Latvijas izlases spēlētāji un tās treneri Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš.

Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31

Vienīgos vārtus cīņas 30.minūtē guva Juris Štāls, bet Latvijas izlases vārtos ar “sauso” maču debitēja 19 gadus vecais Ivars Punnenovs.

Kaut maču atkal ievērojami aktīvāk sāka Krievijas izlase, trešdaļas vidū viesi divreiz palika mazākumā, kas cīņas gaitu izlīdzināja. Vārti pirmajā trešdaļā tā arī netika gūti, sportistiem pārtraukumā dodoties pie rezultāta 0:0, tomēr atkal vairāk uzbruka viesi. Šajā trešdaļā maču traumas dēļ atstāja Ēriks Ševčenko, kuram, iespējams, savainojums pat liegs piedalīties pasaules čempionātā.

Arī šajā cīņā pirmos vārtus guva tieši Latvijas izlase, kad otrās trešdaļas vidū skaistā pretuzbrukumā pēc debitanta Roberta Lipsberga piespēles izcēlās Juris Štāls. Arī trešdaļas turpinājumā Latvijas izlase uzbruka samērā aktīvi, nosargājot vadību ar rezultātu 1:0.

Pretēji prognozēm trešās trešdaļas ievadā izteikts Krievijas izlases nebija manāms. Kaut trešdaļas vidū Krievijas izlases iniciatīva tomēr arvien pieauga, tās darbībās arvien vairāk bija arī manāma nervozitāte. Pēdējās divās minūtēs Krievijas izlases vārti bija tukši, bet visus viņu centienus izraut neizšķirtu apturēja vārtos lieliski spēlējošais Ivars Punnenovs.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīts tieši Punnenovs, bet Krievijai – Iļja Ņikuļins.

Šajā mačā Latvijas izlases vārtos debitēja Punnenovs, tāpat pirmoreiz laukumā devās Roberts Lipsbergs un Jānis Ozoliņš.

Pirmo maču kopš Soču olimpiskajām spēlēm aizvadīja Miks Indrašis, bet no piektdien nespēlējušajiem laukumā devās arī Gunārs Skvorcovs, Artūrs Kulda, Kristaps Sotnieks, Mārtiņš Porejs un Mārtiņš Gipters.

Tikmēr Krievijas izlases vārtus sargāja talantīgais Andrejs Vasiļevskis, bet nemainīgs bija palicis vien pirmais uzbrucēju virknējums.

Kā ziņots, abu komandu pirmajā mačā piektdien diezgan liels pārsvars piederēja Krievijas izlasei, kas tika pie uzvaras ar rezultātu 3:2.

Piektdien savu 218. spēli Latvijas izlasē aizvadīja Rodrigo Laviņš, apsteidzot līdzšinējo rekordistu Aleksandru Ņiživiju. Zīmīgi, ka nākamajā nedēļā Latvijas izlases treniņiem plāno pievienoties arī Ņiživijs, kurš atkal varēs pacīnīties ar Laviņu par valstsvienības rekordista godu.

Latvijas izlasi pašlaik trenē Kūlens, Kārlis Zirnis un Juris Klodāns, bet galvenais treneris Teds Nolans komandai pievienosies ap nākamās nedēļas beigām.

Pašlaik zināms, ka Latvijas izlases rindās pasaules čempionātā dažādu iemeslu dēļ nespēlēs aizsargi Krišjānis Rēdlihs, Arvīds Reķis, Georgijs Pujacs un Oskars Bārtulis, kā arī uzbrucējs Jānis Sprukts. Tāpat salīdzinājumā ar tiem spēlētājiem, kas piedalījās Latvijai veiksmīgajās Soču olimpiskajās spēlēs, nespēlēs arī Sandis Ozoliņš, bet vārtsargs Kristers Gudļevskis, visticamāk, izlasei pievienosies vien pēc NHL vienības Tampabejas “Lightning” sezonas beigām. Tāpat nav izslēgts, ka pēc klubu sezonas uz Ziemeļameriku būs jādodas arī Ronaldam Ķēniņam, bet Ralfs Freibergs un Vitālijs Pavlovs šobrīd gaida lēmumus pēc pozitīvām dopinga analīzēm. Tiesa sestdien saņemtā neoficiālā informācija liecina, ka Pavlovs saņēmis pusotra gada diskvalifikāciju, kas viņam liegs spēlēt arī 2015.gada pasaules čempionātā.

Ar ceļgalu un plaukstas locītavas traumām cīnās Mārtiņš Karsums, kura dalība čempionātā ir neskaidra. Tikmēr savu jāvārdu spēlēšanai valstsvienībā teicis pieredzējušais uzbrucējs Herberts Vasiļjevs, kā arī uzbrucēji Kaspars Daugaviņš un Miķelis Rēdlihs.

Latvijas izlases vadība cerīgi raugās uz pieredzējušā uzbrucēja Aleksandra Ņiživija pievienošanos komandai, kas tiek gaidīta ap nākamās nedēļas otrdienu. Savukārt uzbrucējs Zemgus Girgensons no Nolana vadītās Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Bufalo “Sabres” izlasei pievienosies ap aprīļa pēdējiem datumiem.

Pirmajās divās EHC turnīra spēlēs Latvijas izlase pagājušajā nedēļā izbraukumā divreiz ar 1:5 zaudēja Somijai.

Gan Somija, gan Krievija gaidāmajā pasaules čempionātā spēlēs vienā apakšgrupā ar Latviju.

Turpinājumā, 25. un 26.aprīlī, Rīgā Latvijas izlasei gaidāmas vēl divas EHC turnīra spēles pret Franciju. Savukārt pēdējās pārbaudes spēles pirms gaidāmā pasaules čempionāta tiks aizvadītas Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā, kad no 1. līdz 3.maijam Latvijas izlase piedalīsies trīs valstu pārbaudes turnīrā. Bez mājiniekiem slovākiem turnīrā piedalīsies vēl Norvēģijas valstsvienība.

Pasaules čempionāts Minskā risināsies no 9. līdz 25.maijam. Latvijas izlase tajā spēlēs vienā apakšgrupā ar Somiju, Krieviju, ASV, Šveici, Vāciju, Baltkrieviju un Kazahstānu.