×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
22. marts, 2018
Drukāt

Purvciema “diplomāts” – policisti uziet auto ar viltotu sarkano numuru (2)

Kadrs no videoKadrs no video

Autovadītāju izdomai nav robežu, un, cenšoties izdomāt dažādus veidus, kā izvairīties no soda, vai iegūtu kādas sen kārotas privilēģijas, cilvēki ir gatavi uz daudz ko. Piemēram, kāds šoferis, visticamāk, bija izlēmis, ka tā dēvētie ”sarkanie numuri” liks policistiem viņa auto mest līkumu, vēstīja LNT raidījums “Degpunktā”.

Ik dienas galvaspilsētas policisti ar soda protokoliem atgādina simtiem šoferu, kur un kā legāli drīkst novietot savu auto. Tomēr ar šādu gadījumu kārtības sargi sastopas pirmo reizi savā praksē. Policisti saņēmuši izsaukumu uz Ūnijas ielu, kur ārpus ceļa nomales apstādījumos bija novietota “Škoda Octavia” automašīna.

Lai arī automobili rotājusi sarkana numura zīme, līdzīga tām, kādas pierasts redzēt diplomātiskajiem transporta līdzekļiem, darbinieki lūguši numuru pārbaudīt policijas datubāzēs, un atklājies, ka šāds auto Latvijā nemaz nav reģistrēts.

Kamēr dežūrdaļas darbinieki centušies noskaidrot, kā tad rīkoties šādā situācijā, inspektors atskārtis vēl vienu labu veidu, kā noskaidrot patiesību – pēc VIN koda. Un patiešām – pārbaudot spēkrata šasijas numuru, tika konstatēts, ka tam izvietoti neatbilstoša parauga numuri.

Šajā situācijā automašīnas saimnieka izdoma, tagad viņam garantē ne tikai izdevumus, bet arī vairākas vizītes policijā. Rīgas pašvaldības policijā ierosināta administratīvā lieta par nepareizi novietoto auto, savukārt Valsts policijas Rīgas Teikas iecirkņa darbinieki nosūtījuši auto saimniekam uzaicinājumu ierasties, lai sniegtu paskaidrojumus. Tāpat izmeklētāji sola pārbaudīt, vai šis braucamrīks, vai uz tā esošās numura zīmes nav saistītas ar citiem pārkāpumiem vai pat noziegumiem.

Plašāk pievienotajā video:

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Bet auto tikai stāvēja, un satiksmē nepiedalījās! Vai arī es kļūdos? Tad jau ar šrotā stāvošu trīsdesmito gadu auto ar oriģinālajiem numuriem arī var dabūt sodu?

    • šrotā stāvošs trīsdesmito gadu auto ar oriģinālajiem numuriem ir auto šrota teritorijā ar oriģinālajiem numuriem… šeit ir auto apstādījumos ar viltotiem numuriem…
      būtu skolā mācījies, starpību saskatītu, bet tā tik ar tādām prāta paliekām uz saeimu likumus cept…

Draugiem Facebook Twitter Google+