Latvijā
Rīga

Purvciemā plāno būvēt lielveikalu; iedzīvotāji protestē pret koku izciršanu 16

Foto – LETA

Lai būvētu jaunu lielveikalu, plāno nocirst 30 kokus Purvciemā, Dzelzavas ielā 75B, pastāstīja Rīgas pilsētas būvvaldē.

Pamatojoties uz Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijas 10.jūlija lēmumu publiskai apspriešanai nodota sešu kļavu, 12 liepu, trīs egļu, viena zeltzaru vītola, vienas zirgkastaņas, piecu bērzu, viena pīlādža un vienas vīksnas ciršana. Zemes īpašnieks un koku ciršanas ierosinātājs ir SIA “Investīciju aģentūra”.

Purvciema iedzīvotāji šodien plkst.20 Dzelzavas ielā 75B rīkos protesta akciju, lai parakstītos pret minēto koku nociršanu, aģentūru LETA informēja Kristīne Mihailova. Purvciema iedzīvotāji neatbalsta koku nociršanu, lai to vietā uzbūvētu lielveikalu un pauž neizpratni par to, ka sabiedrībai nav iespēju uzzināt, kāds lielveikals šajā vietā tiks būvēts.

Mihailova arī norādīja, ka Purvciema iedzīvotāji nezina, vai ir pārbaudīts augsnes stāvoklis un citi riska faktori, lai būtu droši, ka dzenot pāļus lielai konstrukcijai, netiks nodarīts posms apkārtējām dzīvojamām mājām.

Rīgas pilsētas būvvaldes publiskotā informācija liecina, ka projektā paredzēta pārtikas mazumtirdzniecības veikala jaunbūve, izvietojot to gar Dzelzavas ielas būvlaidi. Plānots demontēt esošo siltummezgla ēku, pārnest daļu komunikāciju, pieslēgt objektu centralizētajiem pilsētas inženiertīkliem, ierīkot autostāvvietu un velonovietnes, atjaunot daļu esošos un izbūvēt jaunus gājēju celiņus, ierīkot atpūtas soliņus un apgaismojumu.

Veidojot apstādījumus, paredzēts saglabāt zemesgabala rietumu malā esošās kļavas un ozolu, ziemeļu daļā esošās liepas, kā arī divas zirgkastaņas zemesgabala centrā. Pārējos kokus plānots izņemt, veidojot jaunus stādījumus. Jaunos stādījumus plānots izvietot zaļajās salās, veidojot divpakāpju stādījumus. Lielo dižstādu stādīšana plānota gar dzīvojamo māju zemesgabala robežu, bet gar bērnudārza teritoriju paredzēts dzīvžogs.

Publiskā apspriešana par koku ciršanu notiek laika posmā no 13.jūlija līdz 26.jūlijam. Rakstiskas atsauksmes var iesniegt līdz 26.jūlijam Rīgas pilsētas būvvaldes Vadītāja biroja Klientu apkalpošanas centrā Rīgā, Amatu ielā 4, 1.stāvā.

LA.lv