×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
20. jūlijs, 2017
Drukāt

Purvciemā plāno būvēt lielveikalu; iedzīvotāji protestē pret koku izciršanu (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Lai būvētu jaunu lielveikalu, plāno nocirst 30 kokus Purvciemā, Dzelzavas ielā 75B, pastāstīja Rīgas pilsētas būvvaldē.

Pamatojoties uz Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijas 10.jūlija lēmumu publiskai apspriešanai nodota sešu kļavu, 12 liepu, trīs egļu, viena zeltzaru vītola, vienas zirgkastaņas, piecu bērzu, viena pīlādža un vienas vīksnas ciršana. Zemes īpašnieks un koku ciršanas ierosinātājs ir SIA “Investīciju aģentūra”.

Purvciema iedzīvotāji šodien plkst.20 Dzelzavas ielā 75B rīkos protesta akciju, lai parakstītos pret minēto koku nociršanu, aģentūru LETA informēja Kristīne Mihailova. Purvciema iedzīvotāji neatbalsta koku nociršanu, lai to vietā uzbūvētu lielveikalu un pauž neizpratni par to, ka sabiedrībai nav iespēju uzzināt, kāds lielveikals šajā vietā tiks būvēts.

Mihailova arī norādīja, ka Purvciema iedzīvotāji nezina, vai ir pārbaudīts augsnes stāvoklis un citi riska faktori, lai būtu droši, ka dzenot pāļus lielai konstrukcijai, netiks nodarīts posms apkārtējām dzīvojamām mājām.

Rīgas pilsētas būvvaldes publiskotā informācija liecina, ka projektā paredzēta pārtikas mazumtirdzniecības veikala jaunbūve, izvietojot to gar Dzelzavas ielas būvlaidi. Plānots demontēt esošo siltummezgla ēku, pārnest daļu komunikāciju, pieslēgt objektu centralizētajiem pilsētas inženiertīkliem, ierīkot autostāvvietu un velonovietnes, atjaunot daļu esošos un izbūvēt jaunus gājēju celiņus, ierīkot atpūtas soliņus un apgaismojumu.

Veidojot apstādījumus, paredzēts saglabāt zemesgabala rietumu malā esošās kļavas un ozolu, ziemeļu daļā esošās liepas, kā arī divas zirgkastaņas zemesgabala centrā. Pārējos kokus plānots izņemt, veidojot jaunus stādījumus. Jaunos stādījumus plānots izvietot zaļajās salās, veidojot divpakāpju stādījumus. Lielo dižstādu stādīšana plānota gar dzīvojamo māju zemesgabala robežu, bet gar bērnudārza teritoriju paredzēts dzīvžogs.

Publiskā apspriešana par koku ciršanu notiek laika posmā no 13.jūlija līdz 26.jūlijam. Rakstiskas atsauksmes var iesniegt līdz 26.jūlijam Rīgas pilsētas būvvaldes Vadītāja biroja Klientu apkalpošanas centrā Rīgā, Amatu ielā 4, 1.stāvā.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Būtu strādājušas visas kases visos veikalos!

 2. statistiku studijā ! Atbildēt

  Cik lielveikalu citās pilsētās ir uz apmēram tikpat lielu cilvēku skaitu?

 3. Priekš kam?! Aizvien vairāk cilvēku meklē kur nopirkt veselīgu , pašaudzētu pārtiku , bez kaitīgām e-vielām.
  pievedums.lv pilnīgi mājās , bez piemaksas, atved Latvijas kombinātu un zemnieku saimniecību produktus
  Kas jums tur pirks?!

 4. kāpēc nav ielikta saite uz sabiedrisko apspriešanu , kur var parakstīties pret šo visu.

 5. Nav nekādas vajadzības,ne cirst,ne zāģēt! Atbildēt

  Arī Purvciemā ir pietiekami daudz klaju vietu,kur nav jācērt neviens pats koks!

 6. Pilnīgs šoks. Būve kā parasti – neizteiksmīga. Un vesela noasfaltēta teritorija priekš mašīnām. Puse Rīgas jau šādi izkropļotas, ka lieli laukumi mašīnām – cik lielveikaliem, arī pagalmi – ir vienas automašīna stāvvietas. Protams, ‘būvniekiem tā vislētāk. Bet Rīgas Būvvaldei – pilnīgs pofigs, kāda tā Rīga..

 7. Labāk būtu būvējuši rūpnīcu kur civēkiem strādāt!

 8. Absolūti idiotisks projekts, kurš šajā vietā ir pilnīgi lieks. Kārtējais gofrētā skārda šķūnis, kurš tikai degradē apkārtējo vidi. Gan autostāvvietas, gan piebraucmie ceļi ir izsmērēti pa nevajadzīgi lielu teritoriju. Šādam projektam daudz saprātīgāk būtu būvēt apakšzemes stāvvietu. Viens no piebraucamajiem ceļiem iet gar bērnudārza žogu, kas nekādi neuzlabos vides kvalitāti bērnudārzā. Šajā rajonā jau ir četri pārtikas veikali divu trolejbusa pieturu liela posmā – Superneto, Rimi, Mego un Maxima. Vēl nedaudz tālāk ir Rimi supermārkets, tā ka rajonā veikalu trūkums nav vērojams.
  Rīgā tiek runāts par gaisa slikto kvalitāti, tai pat laikā notiek nepārtraukta koku izzāģēšana visā pilsētas teritorijā. Toties kaut kā netiek manīta jaunu koku stādīšana.Šajā teritorijā daudz vērtīgāk būtu iestādīt kokus, izveidot jaunus gājēju celiņus, nevis uzsliet kārtējo, arhitektoniski nevērtīgo tirdzniecības šķūni.

Draugiem Facebook Twitter Google+