Sports

Pušpure un citi airētāji: apstākļi briesmīgi, galvenais bija nenoslīkt0

foto: EPA/LETA

Īriju pārstāvošā latviešu airētāja Sanita Pušpure, kā arī citi Riodežaneiro olimpisko spēļu akadēmiskās airēšanas sacensību dalībnieki sūdzējās par sliktajiem laika apstākļiem sestdien aizvadītajās pirmās dienās sacensībās.

Airētāju sniegumu apgrūtināja lielā vēja radītie viļņi, kas noveda pie Serbijas vīru divnieka apgāšanās, kā arī vairākām bīstamām situācijām citām laivām.

Pušpure, kura savā priekšbraucienā dāmu vieniniekos finišēja otrā, droši iekļūstot ceturtdaļfinālā, sacensību apstākļus nodēvēja par “briesmīgiem”.

“Tas drīzāk atgādināja burāšanu, sērfošanu, jebko citu un tikai mazliet akadēmisko airēšanu,” britu laikraksts “The Guardian” citē latvieti. “Mēs šajā ūdenī (olimpiskajā trasē) netrenējāmies. Kamēr es nokļuvu līdz starta vietai, mana laiva jau līdz pusei bija pilna ar ūdeni, tāpēc man pirms starta to vajadzēja izsmelt. Kamēr to darīju, vajadzēja veikt vēl vienu apli, bet nekas nemainījās. Arī distancē pēc 500 metriem laivā bija tik daudz ūdens, ka manas kājas atradās ūdenī,” apstākļus raksturoja Pušpure.

“Vējš mani mētāja pa celiņu, jo airu lāpstiņas nevarēju vienlaicīgi iegremdēt ūdenī. Vienubrīd laiva celiņā tika sagriezta šķērsām, tāpēc ar roku vajadzēja atgrūsties no bojas, lai laivu iztaisnotu. Tobrīd nācās airēt ar vienu roku. Iespējams, nekas tāds airēšanā nebija redzēts,” ironizēja Pušpure, kura atzina, ka brīžiem jutusies bezspēcīga.

Tikmēr ēģiptiete Nadia Negma, kura arī startēja vienā priekšbraucienā ar Pušpuri un palika trešā neslēpa, ka brauciena laikā bijusi pārliecināta, ka noslīks.

“Vienubrīd, aptuveni pēc 1000 metru atzīmes viļņi bija tik lieli, ka kāds no tiem pārvēlās man pāri. Par 100 procentiem biju pārliecināta, ka noslīkšu, jo tobrīd nāca vēl viens milzīgs vilnis. Es tajā brīdī sastingu. Paldies Dievam, ka neapgāzos. Tie bija smagākie apstākļi, kādos esmu airējusi,” sacīja ēģiptiete.

Visi gan nebija tik veiksmīgi, jo serbu divnieks Milošs Vasičs un Nenads Bediks, kuri pērn izcīnīja bronzas medaļas pasaules čempionātā, tomēr izpeldējās, jo pēc 1250 metru atzīmes viņu laiva apgāzās un pēc tam nogrima, kamēr abus airētājus no ūdens izglāba pavadošā kutera apkalpe.

Sacensību rīkotāji vēlāk paziņoja, ka serbi nav apgāzušies savas vainas dēļ, tāpēc viņi varēs startēt gandarījuma braucienos un turpināt cīņu.

Britu airētāja Keita Greindžera sestdienas sacensību apstākļus nosauca par sliktākajiem, ko piedzīvojusi savā sportistes karjerā, savukār titulētā jaunzēlandiete Emma Tviga norādīja, ka sacensībs vajadzējis pārcelt.

“Runāju ar daudziem sportistiem laivu parkā un lielākā daļa bija ļoti neapmierināti,” sacīja bijusī pasaules čempione, kura norādīja, ka braucieni nav pārcelti TV kompāniju spiediena dēļ, kuriem tādēl nāktos mainīt savu programmu.

Leta jau ziņoja, ka nākamais starts Pušpurei būs otrdien, kad notiks ceturtdaļfināla braucieni, kuros startēs 24 labākās dalībnieces.

Pušpure zem Īrijas karoga jau startēja 2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs, kur viņa ieņēma 13.vietu.

Pie olimpiskās ceļazīmes viņa tika maijā, kad Eiropas olimpiskajā kvalifikācijā – Lucernas regatē – ieņēma otro vietu. Šajās sacensībās startēja arī Latvijas labākā akadēmiskā airētāja Elza Gulbe, taču viņa palika sestā, bet ceļazīmes uz Riodežaneiro nopelnīja četras labākās.

Saistītie raksti

Zīmīgi, ka neilgi pirms tam Gulbe Vācijā izcīnīja Eiropas čempionāta sudraba medaļu, bet Pušpure bija trešā. Tas bija līdz šim lielākais panākums 22 gadus vecās Gulbes karjerā.

Pušpure nav vienīgā latviete, kas Riodežaneiro startē zem citas valsts karoga. Smaiļošanā startēs Turciju pārstāvošā Lāsma Liepa, kura šogad izcīnīja Eiropas čempionāta zelta medaļu. Tikmēr latviešu riteņbraucēja Vita Heine startēs zem Norvēģijas karoga.

LA.lv