×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
16. decembris, 2012
Drukāt

Putenis turpinās, pieaug VUGD izsaukumu skaits

Foto-LETAFoto-LETA

Kā prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi, šodien joprojām snigs un putinās, vietām, galvenokārt austrumu rajonos, saglabāsies stiprs sniegputenis. Pievakarē jūras piekrastē iespējams arī slapjš sniegs. Rietumu rajonos veidosies neliels apledojums. Puteņa laikā redzamība pasliktinās līdz 500 – 1000 metriem un uz ceļiem veidojas sniega sanesumi.

Pūtīs stiprs dienvidaustrumu vējš, brāzmās sasniedzot ātrumu līdz 15-18 metriem sekundē, bet Rīgas jūras līča Kurzemes piekrastē pat 20 metrus sekundē. Pēcpusdienā vējš pamazām pavājināsies. Gaisa temperatūra būs mīnus 4, mīnus 9 grādi, savukārt Kurzemē salīdzinoši mazāk auksts – 0, mīnus 4 grādi.

Puteņa dēļ pagājušajā diennaktī Valsts ugunsdzēšanas un glābšanas dienesta (VUGD) glābējiem Latvijas novados būtiski pieaudzis izsaukumu skaits. Pagājušajā diennaktī glābēju dažāda veida palīdzība lūgta 37 reizes, no tām 29 reizes novados.

Kā aģentūrai LETA sacīja VUGD dežūrdaļā, liela daļa izsaukumu bijuši lūgumi sniegt dažāda veida tehnisko palīdzību, tajā skaitā, palīdzēt izvilkt sniegā iestigušas automašīnas. Vairākkārt šādās situācijās palīdzēts izvilkt Neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnas.

Šorīt spēcīgā puteņa dēļ apgrūtināti braukšanas apstākļi ir izveidojušies uz autoceļiem gandrīz visā Latvijā, liecina informācija autoceļu uzturētāja “Latvijas Valsts ceļi” interneta mājaslapā. Savukārt uz vietējās nozīmes ceļiem Kurzemē – Talsu, Kuldīgas, Liepājas un Saldus apkārtnē – braukšana ir ļoti apgrūtināta.

Braukšanas apstākļus uz valsts galvenajiem, reģionālajiem un vietējiem autoceļiem apgrūtina aizputinājumi un apledojuma veidošanās. Ceļi tiek tīrīti un kaisīti, taču stiprā vēja un zemā puteņa laikā brauktuves ātri atkal kļūst sniegotas, veidojas aizputinājumi. Iespējami lauzti, krituši koki uz brauktuves, kas var kavēt satiksmi.

Ceļu uzturētāji turpina strādāt nepārtrauktā režīmā, vairākkārtēji attīrot ceļus no sniega, lai nodrošinātu autosatiksmi primārajos maršrutos. Mazākas nozīmes – C un D uzturēšanas klases – autoceļu operatīvās attīrīšanas iespējas intensīva sniegputeņa laikā ir ierobežotas, darbi notiek ar lielāku periodiskumu, tāpēc daži posmi var būt neizbraucami.

“Latvijas Valsts ceļi” iesaka autovadītājiem iespēju robežās atturēties no braucieniem sniegputeņa visvairāk skartajos novados. Pārvietojoties pa lauku ceļiem, jābūt īpaši uzmanīgiem, jo to caurbraucamība sniegputeņa laikā netiek garantēta.

Kurzemē vējš ir nedaudz pierimis, tomēr svētdien visā Latvijā turpināsies sniegputenis, tādēļ braukšanas apstākļi saglabāsies slikti. Valsts austrumos, kur situācija līdz šim bijusi labāka, braukšanas apstākļi pasliktināsies, prognozē sinoptiķi.

Brāzmains vējš un sniegputenis – lai gan vairs ne tik stiprs kā brīvdienās – gaidāms arī pirmdien, tādēļ atsevišķi lauku ceļi var būt neizbraucami arī jaunās nedēļas sākumā.

Ziņot par satiksmes problēmsituācijām un iegūt plašāku informāciju par braukšanas apstākļiem var lapā “www.lvceli.lv” vai zvanot pa bezmaksas diennakts informatīvo tālruni 80005555.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+