×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
27. jūlijs, 2017
Drukāt

Franks Gordons: Putina paradokss (30)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Iekams pāriet pie aktualitātēm, iegaumēsim, ka Krievijas Federācijas prezidenta vēlēšanām – uz sešiem gadiem – jānotiek 2018. gada 18. martā (starp citu, pirms padomju–vācu kara 18. marts tika atzīmēts ka Parīzes Komūnas diena). Paredzamie Vladimira Putina sāncenši šajās vēlēšanās: Genādijs Zjuganovs – mazliet vecišķās kompartijas līderis, Vladimirs Žirinovskis – vecais skandalozais demagogs, Grigorijs Javlinskis – liberāls demokrāts un – ja vien viņu reģistrēs – korupcijas apkarotājs Aleksejs Navaļnijs.

Gaidāmās vēlēšanas turamas prātā, aplūkojot divus ļoti zīmīgus notikumus.

Kas to būtu domājis! 20. jūlijā kādreizējais VDK apakšpulkvedis Vladimirs Putins apmeklēja Maskavas “Helsinku grupas” (1972) dibinātāju, nesamierināmo VDK pretinieci, nenogurstošo cilvēktiesību aizstāvi Ludmilu Aleksejevu viņas dzīvoklī, lai apsveiktu viņu 90 gadu jubilejā. Atnesa dāvanas: ziedus, greznu porcelāna šķīvi un gravīru ar viņas dzimtās pilsētas Eipatorijas attēlu. Apliecinot respektu un vislabākos novēlējumus, Putins viņai pateicās “par mūžu, kas nodzīvots cilvēku labā”. Sirmā jubilāre ir tā pati Ludmila Aleksejeva, kura 2014. gada septembrī nāca klajā ar paziņojumu, prasot “izbeigt agresīvo avantūru, izvest no Ukrainas teritorijas Krievijas karaspēku un izbeigt propagandistisko, materiālo un militāro palīdzību separātistiem Ukrainas dienvidaustrumos”. Jā, tā pati!

Otrais zīmīgais notikums bija Putina triecienspēka – “Rosgvardijas” kaujinieciskās gatavības skate, uz kuru bija ielūgti Krievijas Valsts domes deputāti un Federācijas padomes senatori. Skate notika tur, kur izvietota – ievelciet elpu! – Krievijas Federācijas nacionālās gvardes karaspēka Centrālā apgabala ar Žukova ordeni apbalvotā 21. operatīvo uzdevumu brigāde. Brašie gvardisti sarkanās beretēs parādīja deputātiem un senatoriem savu māku virzīties pa mīnētu lauku un šturmēt ēku, kur nocietinājušies teroristi.

Viesi redzēja arī, kā tie paši puiši, šoreiz tērpušies piķa melnās sargvestēs, mācās izklīdināt trakojošu pūli, laižot dabā asaru gāzi, ūdensmetējus un pamatīgas nūjas. Tātad – ne vien šaut, bet arī bez žēlastības sist.

Vārdu sakot, “Rosgvardija” ir universāls rīks tā vīra rokās, kurš nu jau 17 gadus tur Krievijas valsts grožus un tagad gatavojas nākamā gada 18. martam. Dumjš viņš nav, tas jāatzīst.

Pievienot komentāru

Komentāri (30)

 1. Lasu un brīnos… cik latvieši patiesībā ir drosmīgi… nebaidās teikt par Putinu visu, ko domā… .

 2. Парадокс „grafists.” ! О чём бы ни писал старый дед grafists., все его статьи заканчиваются одинаково: Россия хорошая, Путин хороший. Старая, и до хрипоты, заезжанная пластинка. (paskaidrojums: „grafists.” nesen lielījas ka senos padomju laikos uz Latviju nosūtīts no kādas tur guberņas kā inženieris kādu Latvijā neesot, t. i. kurš dikti lamājas. Par to lamāšanos gan viņam – старый дед grafists ir taisnība. Citreiz gandrīz nekad.)

  • О, давненько вас не было. Повторение конечно мать учения, но вы занимаетесь тафтологией. Вы же не попугай, зачем же так глупо всё повторяете. И кстати, со своей узкой специализацией, я и до сих пор один единственный специалист в своей области.

   • Grafist, krievu zajadlij nacist! Pastāsti man un latviešiem , kāpēc jūs krievus Baltijā nemīl== diženos , varenos HUMĀNOS( huinamos), arī brāļi ukraiņi ,1/2 moldāvi ( JO OTRA PUSE TUR IR OKUPANTI)? Mēs zinām , bet mēs gribam dzirdēt no krieva. Ja mēs pastāstīsim , tad lamāsi mūs , ka esam neobjektīvi. Tad “” OBJEBTĪVAIS “” PATS PASTĀSTI VIENREIZ PAR VISĀM REIZĒM , HU CILVĒK!

    • Дедуля – пердуля! А сам ты не нацист? А как же твоя айнзацкоманда, которую ты собирал, чтобы меня поймать?! Любить всех нельзя, любить можно конкретного человека, а ты дедуля не девочка, чтобы тебя любить! И рыльце то у вас в пуху, и ручки замазаны, так что ругать то вас есть за что. Не отвертитесь!

     • Tipisks krievu okupants Latvijā.Iet pa ielu ar savu babu un par visu vorčiy, tas nav labs , šitas nav labs, apkārt vieni nacisti, tikai bez formas. Davno ix vsex zastreļal, žiķ nedajot!

     • Дедуля, вот только не надо проэцировать свои шаблонные предрассудки на других. Страйтесь выйти за рамки своих стандартных пропагандистких шаблонов. Постоянное пребывание внутри их отупляет ваш разум.

     • Ko ar Tevi tērzēt normāli, jo tu pierādi , ka latviešus un Latviju necieni. Tev asinis vārās un nagi niez nospiest kuroku, jo pierāda , ka latviski nemācies rakstīt, zaraza!

     • Сам ты .., дедуля! Ну не тупи специально. Я уважаю людей не факту их национальной принадлежности, а потому только, какие они сами. Писать по латышски я могу и умею, мне просто не хочется.

 3. Iespējams, ka Pūķins domā par to, kas notiks ar viņu pēc varas izslīdēšanas no rokām (kas kādā punktā nenovēršami notiks). Viņš negribētu, ka ar viņu apietas tā, kā viņš apgājās ar Magņitski un daudziem citiem šī krievu varmākas upuriem.

  • Жаль, что ты ни хера не думаешь. С ним то всё будет в порядке. а вот тебя карма настигнет! Не убежишь от неё никак. Прекрати уже воровать чужие ники, сука!

   Повторно, после удаления цензорами! Господа цензоры, ваши действия незаконны!

 4. Paldies Frankam Gordonam par labo rakstu. Tā turpināt!

  • Да за что спасибо то? За очередной вброс говна на вентилятор?!

   • ASV republikāņi un Demokrāti nobalsoja vienprātīgi( atturoties tikai TRIM) par sankcijām Krievijai, Pūķina slepkavas asiņainām rokām pret ukraiņu tautu. Vazājas pa pasauli kā izsmiekla pļunduris , kopā ar mēdijiem diedelēdams atzinību.. Prieks, ka Francijas prezidents māj ar galvu šim ākstam, , Merkele sola sadarboties, bet iznākums ir skaidrs— lai āksts ļepatā pa pasauli pa riņķi kā cirka arēnā. Man bail , ka no smiekliem krampji nesauj vēderu!!!!!

    • Дедуля остынь, пойди проспись, а то несёшь чушь какую то. Эти санкции не останутся без ответа. Но пострадаете от них в первую очередь вы сами. Ну не будет у нас дешёвого газа, будете покупать втридорога американский, будете счастливы. И транзит накроется медным тазом весь, совсем и полностью, и ни железка ни порты никому не нужны будут. И про шёлковый путь в Китай тоже забудьте, мимо России не проехать же никак.

     • Mēs latvieši maksāsim un zināsim par ko maksājam, Nebūs mūs izlaipīt, kas maksātu daudz dārgāk.
      Krievi dzīovo lielās pilsētās un PATĒRĒ VAIRĀK GĀZES PAR LATVIEŠIEM UN UN MAKSĀSIET JŪS PAR SAVU PODLOSĶ KRIEVIJĀ! Dievs zin ko soda! Ha, ha ,ha! Sosi!

     • Ķīna ir noslēgusi līgumus ar Latviju un Krieviju= FIGU ĶEBJE!!!!

     • Дедуля, ты так и не проспался! Вместо аргументов одна истерика. Тебе на хуторе газ может и не нужен, и транзит тебя не волнует совсем, но для других то это важно очень. Да, и когда господь хочет кого то наказать, он отнимает у него в первую очередь – разум. Ну вот, примерно как у вас всех.

     • Vot i Gospod atņēma tavam pūķinam rāzum un pasaule no viņa novērsusies, bet Ķīna un Irāna apjās kā mīļimkiju. Pasaki, kāpēc 1000 gados Krievija nielaidās ar Ķ”inu un tuviem un tāliem austrumiem. tāpēc , ka krievi bija gudri. Tagad valda Krievijā žīdi. Ž”idi nav nekādi valdītāji. 1917. g un komūnisma izgāzās, Izraēlu uztus ASV. Vori un nekas vairāk un krievus , kā barānus apzog!

     • Дедуля, опять истерика. Америка это ещё не весь мир, а только часть его, причём не самая большая. И вот уж где «жиды» (кстати, нехорошее это слово, дедуля!) правят бал, так это в Америке! Нарягись дедуля, аргументируй свои доводы.

 5. Ha.Atradat ko klausities.Tas tapec ka vinam ie saimnieku vards un uzvards ?Totslitarisms ir Eu,totalitarisms ir Asv.Un ipasi jau Baltija.Nato un to “sabiedrotie” ir istie okupanti,slepkavas un izvarotaji.Un visi caino Putinu.Jus pasi dzivojiet totalitarajas sistemas.

 6. Pūķina gvardija mazliet atgādina Hitlera “Reichssicherheitsdienst” (Reicha drošības dienestu). Paldies Gordonam par informatīvo rakstu.

  • grafistam tieši tāds pats runas veids un vārdu izvēle kā Staļina galvenam prokuroram Višinskim,kad viņš uzstājās ar apsūdzības runām pret ,,tautas ienaidniekiem,,.Grafists varētu pāriet dienestā pie tagadējā krievijas virspavēlnieka, pabīdot malā Žirinovski.

  • Nur ein ….. Russe ist ein guter Russe.

  • Скорей бы эта «путинская гвардия» до тебя добралась, убожество. Прекрати уже воровать чужие ники, сука!

   Повторно, после удаления цензорами! Господа цензоры, ваши действия незаконны!

 7. putin nac atrak uz latviju seit tev bus daudz darba tevi sagaidisim ar rozem

  • Šito rakstīja krievnacists “grafists”.

   • От латышского нациста слышу!
    Господа модераторы! Вот вы удаляете мои вполне нейтральные комментарии, а вот такие оставляете. Почему? Вам можно нарушать закон?!

 8. Nu, tieši tā, Frank! Putins IR gudrs cilvēks un kā ar tādu ar viņu ir jārēķinās.

 9. Парадокс Гордона! О чём бы ни писал старый дед, все его статьи заканчиваются одинаково: Россия плохая, Путин плохой. Старая, и до хрипоты, заезжанная пластинка.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Politiķi laukos zvejo balsis

Tuvojoties 13. Saeimas vēlēšanām, deputātu kandidāti dodas biežākās vizītēs pie Latvijas vēlētājiem uz novadiem.

Vai jums ir bažas, ka novecojusi aparatūra medicīnas iestādēs var apdraudēt veiksmīgu jūsu ārstēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+