×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
25. maijs, 2012
Drukāt

Putraimi izdalīti, turpmāk būs makaroni

makaroni_leta

Ar šā gada 1. jūliju trūcīgie iedzīvotāji saņems bagātīgākas pārtikas pakas. To sastāvā būs pilnpiena pulveris, makaroni, auzu pārslu biezputra ar ogām vai augļiem, pankūku milti, kartupeļu biezputra, griķi, manna, augstākā labuma kviešu milti un sautēta cūkgaļa.

 

Vienai personai 2012. gadā paredzēti ne vairāk kā seši šādi pārtikas komplekti līdz gada beigām katru mēnesi pa vienam.

2011. gada pārtikas pro-gramma jau noslēgusies šā gada februārī. Tikai pateicoties tam, ka daudzās izdales vietās izveidojušies uzkrājumi, produktu komplektus varēja izsniegt ilgāk – pat vēl maijā. Bet nu gan visas rezerves būs izsmeltas. Tikai atsevišķos izdales punktos vēl var saņemt atlikušās pārtikas pakas, stāsta biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” ģenerālsekretārs Uldis Līkops.

 

“Neizņemtie pārtikas komplekti radīja arī finansiālus izdevumus, jo bija jāmaksā par telpu īri. Priecājamies, ka esam veiksmīgi pabeiguši pagājušā gada pārtikas programmu un no jūlija varēsim sākt jauno pārtikas paku izdali,” stāsta U. Līkops, norādot, ka daudziem trūcīgajiem pakas ar graudaugu produktiem vairs nelikās pievilcīgas un cilvēki tām vienkārši nenāca pakaļ.

 

Pagājušajā gadā pakas saturā dominēja graudaugu produkcija: miežu putraimi, kviešu milti, četrgraudu un auzu pārslas. Pārtikas komplektā bija arī vājpiena pulveris un litrs piena, taču pēc tam tos pakā vairs neiekļāva.

Pārtikas programmu vistrūcīgākajām personām finansē no ES budžeta Eiropas Lauksaimniecības garantiju fonda līdzekļiem. Vēl gada sākumā nebija skaidrības, vai šogad ES atvēlēs finansējumu 20 dalībvalstu trūcīgo iedzīvotāju atbalstam. Beidzot tomēr finansējums tika piešķirts, un tas būs līdz 2013. gada beigām. Savukārt Latvijas valsts nodrošina līdzfinansējumu – gandrīz 351 tūkstoti latu, kas sedz daļu no pievienotās vērtības nodokļa. Papildus tam valdība šogad atvēlēja vēl pusmiljonu latu, lai varētu iegādāties makaronus, ko iekļaut pārtikas paku sastāvā. Makaroni ir viens no populārākajiem produktiem, ko iedzīvotāji vēlētos redzēt savās pārtikas pakās. Pārtikas paku izsniegšanu nodrošinās 10 labdarības organizācijas, kas izveidojušas 437 produktu izdales vietas. Visvairāk tāpat kā pērn to būs Latvijas Sarkanajam Krustam.

 

Uzziņa

2012. gada pārtikas pakas saturs:

pilnpiena pulveris – 0,4 kg;

makaroni – 1 kg;

auzu pārslu biezputra ar ogām vai augļiem – 0,14 kg;

pankūku milti – 0,4 kg;

kartupeļu biezputra – 0,2 kg;

griķi – 0,3 kg;

manna – 0,5 kg;

kviešu milti (augstākā labuma) – 1 kg;

sautēta cūkgaļa – 0,25 kg.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+