×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
8. aprīlis, 2016
Drukāt

PVD atklāj nelegālu veterināro zāļu tirdzniecību portālā “ss.lv” (1)

Foto - "Vetlek"  fotoFoto - "Vetlek" foto

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir konstatējis nelegālu veterināro zāļu tirdzniecību sludinājumu portālā “ss.lv”, aģentūra BNS informēja PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.

Viņa sacīja, ka PVD, pateicoties kādam sociālā tīkla “twitter” lietotājam, ir konstatējis Latvijā nereģistrētu, bišu ārstēšanai paredzētu, veterināro zāļu “Fumisan” tirdzniecību sludinājumu portālā “ss.lv”. Veicot kontrolpirkumu, PVD ir izdevies identificēt veterināro zāļu tirgotāju – kādu Latvijas iedzīvotāju, kurš zāles iegādājies un ievedis Latvijā no Krievijas.

“Sākotnēji, saņemot informāciju par nelikumīgām darbībām tīmekļa vietnē “ss.lv”, PVD vērsās pie vietnes ar aicinājumu izņemt sludinājumu, kas aicina iegādāties nereģistrētas veterinārās zāles. Diemžēl sludinājumu portāls “ss.lv” uz PVD aicinājumu nereaģēja. Paralēli tam PVD darbinieki sazinājās ar sludinājumā norādīto kontaktpersonu un veica kontrolpirkumu,” stāstīja Meistere, piebilstot, ka šobrīd ir uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā un nelegālo zāļu izplatītājam draud 280 līdz 700 eiro naudas sods.

Meistere arī uzsvēra, ka saskaņā ar Farmācijas likumu, veterināro zāļu izgatavošana, ražošana un izplatīšana Latvijā ir atļauta tikai tad, ja saņemta speciāla atļauja (licence) attiecīgajam uzņēmējdarbības veidam, un Latvijā ir atļauts izplatīt tikai Latvijā reģistrētas veterinārās zāles, tādēļ PVD aicina iedzīvotājus nekādā gadījumā veterinārās zāles neiegādāties no privātpersonām vai ar interneta portālu starpniecību.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kādi malači.Pūķim galvu nocirta,10vietă…

Draugiem Facebook Twitter Google+