×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
24. janvāris, 2014
Drukāt

PVD šoziem saņēmis 11 sūdzību par dzīvnieku turēšanu aukstumā, neatbilstošos apstākļos

Foto - LETAFoto - LETA

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) šoziem jau saņēmis 11 sūdzību par dzīvnieku turēšanu aukstumā, neatbilstošos apstākļos, no tām piecas saņemtas Rīgā, sešas – PVD reģionālajās struktūrvienībās, aģentūrai BNS pastāstīja PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Anna Joffe.

No Rīgā saņemtajām sūdzībām pamatotas bijušas divas. Vienā gadījumā dzīvnieki pārvietoti uz dzīvnieku patversmi “Mežavairogi” un tiks lemts par dzīvnieku konfiskāciju.

PVD reģionālajās struktūrvienībās par dzīvnieku turēšanu aukstumā saņemtas divas sūdzības par suņiem un kaķiem, bet četras par lauksaimniecības dzīvniekiem. Tās pārbaudot, apstiprinājušās divas. Vienā gadījumā dzīvnieki nogādāti patversmē, otrā gadījumā likts sakārtot nojumi, kur patverties lauksaimniecības dzīvniekiem.

Aukstajā laikā PVD aicina dzīvnieku īpašniekus būt vērīgiem un atbildīgiem, rūpējoties par saviem dzīvniekiem, norādot, ka aukstums un sals visvairāk ietekmē suņus, kuri tiek turēti ķēdēs un dzīvo tikai ārā. Viņi bez pienācīgas aprūpes ir uzskatāmi par atstātiem bezpalīdzīgā stāvoklī un to var kvalificēt kā cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku. Īpaši aukstā laikā pie ķēdes vai voljerā turētam sunim jānodrošina vismaz divas reizes dienā pastaigas, dodot iespēju izskrieties, tādējādi suns sevi pats sasildīs. Īpaši jārūpējas par slimiem, veciem suņiem un jauniem kucēniem, jo tie ir sevišķi jūtīgi pret aukstumu.

Lai dzīvniekus pienācīgi pasargātu no aukstuma iedarbības, suņu būdas ir jānosiltina. Būdas ieeja jāaizsedz ar vēju un aukstumu aizturošu “aizkaru”, bet guļvietu ieteicams noklāt ar biezu kārtu salmu, siena vai biezu segu. Aukstā laikā ārā dzīvojošam sunim jādod kalorijām bagātāka barība un jāpalielina barības deva. Ūdens suņa bļodā ātri sasalst, tāpēc jānodrošina iespēja padzerties siltu ūdeni.

Tomēr tas viss nenodrošina ķermeņa siltuma saglabāšanu, ja temperatūra noslīd zem -20 grādiem, tāpēc šādos laika apstākļos vismaz naktī dzīvniekiem jādod iespēja pārnakšņot telpās. Arī kaķi jātur iekštelpās, jo tie ir ļoti jutīgi pret aukstu laiku.

Tāpat lauksaimniecības dzīvnieku turētājiem jārūpējas par dzīvniekiem, nodrošinot tos galvenokārt pietiekamā daudzumā ar barību un ūdeni.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+