×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
1. jūlijs, 2014
Drukāt

PZU noslēdzis apdrošināšanas sabiedrības “Balta” iegādes darījumu

Foto - LETAFoto - LETA

Vakar, 30.jūnijā, Polijas apdrošināšanas sabiedrība PZU saņēma visus nepieciešamos saskaņojumus un apstiprinājumus un noslēdza Latvijas apdrošināšanas AS “Balta” iegādes darījumu.

Tādējādi PZU pabeidzis vienu no svarīgākajiem starptautiskās apdrošināšanas sabiedrības RSA Baltijas valstīs un Polijā izvietoto aktīvu iegādes posmiem. Tas ir vēl viens Polijas lielākās apdrošināšanas kompānijas solis, lai paplašinātos starptautiskā mērogā, teikts PZU paziņojumā medijiem.

Šā gada 17.aprīlī noslēgtais līgums paredz, ka PZU no RSA iegādāsies arī Polijas tiešās apdrošināšanas tirgus līderi “Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń” S.A., Lietuvas tirgus līderi “Lietuvos Draudimas” un “Codan Forsikring” uzņēmuma Igaunijas filiāli. Pārējo uzņēmumu pārņemšana atkarīga no tirgu, kuros tie darbojas, regulatoru, kā arī kompetento pretmonopola iestāžu saskaņojumu un apstiprinājumu saņemšanas.

Kopējā Baltijas valstīs un Polijā strādājošo RSA uzņēmumu iegādes darījuma summa ir aptuveni 360 miljoni eiro. PZU starptautiskā paplašināšanās ir viens no grupas stratēģijas galvenajiem elementiem.

PZU tīrā peļņa 2013.gadā sasniedza 779,17 miljonus eiro. PZU grupas bruto apdrošināšanas prēmiju summa pērn bija 3,899 miljardi eiro, kas ir par 1,5% vairāk nekā iepriekšējā gadā. Neto nopelnīto prēmiju summa bija 3,844 miljardi eiro, kas ir par 1,5% vairāk nekā 2012.gadā. Izmaksātās atlīdzības pērn bija 2,64 miljardi eiro, kas ir par 8,7% mazāk nekā 2012.gadā.

Darbību Baltijas tirgū PZU sāka pirms desmit gadiem, atverot PZU filiāli Lietuvā. “PZU Lietuvas” filiāle Latvijā tika atvērta 2012.gadā, aktīvu darbību tā sāka laikā starp 2013.gada otro un trešo ceturksni.

“Balta” pērn strādāja ar 2,247 miljonu eiro zaudējumiem. “Baltas” parakstīto prēmiju apjoms pērn auga par 12%. “Baltas” bruto parakstīto prēmiju apmērs pērn bija 49,65 miljoni eiro. Šogad pirmajā ceturksnī “Balta” strādāja ar neto peļņu 6395 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+