×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
28. augusts, 2014
Drukāt

Raimonda Ozola jubilejas skanīgās vīzijas


Publicitātes fotoPublicitātes foto

31. augustā Dzintaru koncertzālē 50 gadu jubilejas koncertu sniegs ievērojamais latviešu vijolnieks, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) pirmā vijole – Raimonds Ozols. Savukārt rudenī jubilejas koncertu sērija turpināsies Latvijas lielākajās pilsētās. Jubilāra viesi – Raimonds Pauls, Zigmars Liepiņš, Inese Galante un Kārlis Lācis.

Šogad izcilais mūzikas meistars atzīmē savas radošās darbības 30. gadskārtu, bet 19. jūnijā nosvinēja 50. dzimšanas dienu. Būdams LNSO vijoļu grupas koncertmeistars, R. Ozols kā vieskoncertmeistars muzicējis Bavārijas Radio orķestrī M. Jansona vadībā Minhenē, Igaunijas Nacionālajā orķestrī, Vispasaules Miera fonda orķestrī Bangkokā. Vijolnieka solo priekšnesumi skanējuši Somijā, Islandē, Norvēģijā, Krievijā, Ķīnā, Azerbaidžānā, Austrijā un citās valstīs. Mūziķis uzstājies uz vienas skatuves ar pasaules mēroga klasiskās mūzikas zvaigznēm, tostarp Mstislavu Rastropoviču, Marisu Jansonu, Mišu Maiski un citiem. 2007. gadā par sasniegumiem muzikālajā jomā R. Ozolam piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis.

R. Ozola muzikālās daiļrades ceļš saistīts ar dažādu stilu un žanru mūzikas jomām. Koncertmeistara darbs LNSO un debijas kamermūzikā saistās ar klasiskās akadēmiskās mūzikas žanriem, bet blakus tam – mūsdienās populārais žanru sajaukums “crossover”, kas uzrunā daudz plašāku auditoriju, sniedzot iespēju klausīties klasisko mūziku mūsdienu aranžējumos. “Nevaru pateikt, kurš žanrs man patiktu labāk. Galvenais, ka ir brīnišķīga mūzika. Labas mūzikas nav daudz, tomēr ir pietiekami,” saka R. Ozols.

Sevi mūziķis dēvē par romantiķi. “Man vairāk patīk romantiska, melodiska mūzika. Jā, es eksperimentēju ar ģitāras, čella tembriem, tomēr galu galā izvēlos tembru akustiskai vijolei. Dabiskai vijoles skaņai.”

Gaidāmais koncerts Dzintaru koncertzālē būs arī R. Ozola jaunā albuma “Vīzijas” prezentācija. Tajā iekļautas melodijas no pasaules kino un teātru izrāžu zelta repertuāra, aranžētas solo vijolei ar ritma grupu. Tostarp ir gan Raimonda Paula slavenā tēma no filmas “Ilgais ceļš kāpās”, E. Morikones mūzika no filmas “Reiz Amerikā”, P. Moriata “Pēdējais Parīzes tango”, kā arī citas skaistas melodijas. Šis būs jau trešais R. Ozola albums – 2001. gadā iznāca “Starp debesīm un zemi”, bet 2006. gadā “Welcome To My World!”. Mūziķa jaunākā albuma ierakstā piedalījies Zigmars Liepiņš, Kaspars Zemītis, Raimonds Macats, Mārcis Auziņš, LNSO Stīgu grupa un citi Latvijā pazīstami mūziķi. “Skatuve būs diezgan pilna mūziķu – pavadošā grupa četrpadsmit piecpadsmit cilvēku sastāvā. Būs arī pārsteigumi,” sola R. Ozols.

“Kino un teātrim ir sarakstīts daudz ģeniālu kompozīciju, kas ne tikai paspilgtina konkrēto kinofilmu vai teātra izrādi, bet spēj dzīvot arī pašas par sevi. Tās dažkārt turpina skanēt gadiem ilgi, kad lielākā daļa vairs neatceras, ka kompozīcija tikusi sarakstīta kādai filmai vai teātra izrādei.”

Varbūt noder


31. VIII 19.30 Dzintaru koncertzālē (EUR 8 – 40)

16. X 19.00 Cēsīs, Vidzemes koncertzālē (EUR 10 – 30)

17. X 19.00 Madonas kultūras namā (EUR 10 – 18)

24. X 19.00 Krustpils kultūras namā (EUR 10 – 18)

6. XI 19.00 Valmieras kultūras centrā EUR 1 0 – 18)

8. XI 18.00 Jelgavas kultūras namā (EUR 10 – 20)

9. XI 17.00 Rēzeknē, Latgales vēstniecībā “Gors” (EUR 10 – 18)

14. XI 19.00 Ogres kultūras centra Lielajā zālē (EUR 10 – 18)

15, XI 18.00 Siguldas koncertzālē “Baltais flīģelis” (EUR 12 – 20)

22. XI 19.00 Ventspils teātra namā “Jūras vārti” (EUR 10 – 25)

23. XII 19.00 Liepājas OC Rožu zālē (EUR 10 – 25)

27. XI 19.00 Ādažu Kultūras centrā (EUR 10 – 25).

Biļetes – “Biļešu paradīze” kasēs, www.bilesuparadize.lv.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+