×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
13. jūnijs, 2017
Drukāt

Raivis Dzintars “Vienotības” deputātiem: Jūs rīkojaties nekorekti un provokatīvi (13)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Raivis Dzintars

A.God. Judina kungam, Ļ.Cien. Čigānes kundzei, A. God. Loskutova kungam.

Nacionālās apvienības š. g. 18. maija izdevumā “Nacionālās ziņas” Saeimas deputāts Dr. hist. Edvīns Šnore atsaucās uz citātu (“Ja ielaidīs krievu uti kažokā, ārā to vairs nedabūs”), kas izskanēja 1939. gadā Baltijas valstu sūtņu sanāksmē, apspriežot potenciālo PSRS okupāciju. Jūsu mēģinājumus attiecināt pirmskara Latvijas valstsvīra pausto alegoriju uz krievu tautu vai Latvijas krievu minoritāti uzskatu par neloģiskiem, jo pirms kara Latvijā jau atradās krievu minoritāte, tāpēc runāt par tās “ielaišanu” 1939. gadā, protams, būtu absurdi.

Jūsu vēstulē apgalvots, ka Edvīns Šnore lieto vārdkopu “krievu utis”. Tas neatbilst patiesībai. Nedz Edvīns Šnore, nedz citi vēsturnieki (Feldmanis, Stranga, Virsis, Treijs, Andersons), kas savos rakstos izmantojuši iepriekš norādīto citātu, Jūsu minēto vārdkopu nelieto. (Piemēram, I. Feldmanis, A.Stranga un M.Virsis komentējot šo citātu, secina: “Lai cik žēl, šis atzinums tik tiešām izrādījās pravietisks”, tādējādi precīzi norādot, ka runa ir par PSRS okupācijas sekām. I.Feldmanis, A.Stranga, M.Virsis. Latvijas ārpolitika un starptautiskais stāvoklis (30. gadu otrā puse), Rīga, 1993. 268.lpp.) Oriģinālais teksts ir vienskaitļa formā, jo, kā iepriekš sacīts, tas attiecināts uz okupācijas procesu un tā sekām. Turpretī Jūsu paziņojumā presei teiktais pārveidots daudzskaitlī – “krievu utis” – tā, lai tas būtu attiecināms uz krieviem kā etnisku grupu. Šādu teksta sagrozīšanu uzskatu ne tikai par nekorektu, bet pat provokatīvu. Sevišķi ņemot vērā, ka sagrozītā teksta autori ir juristi, kam lieliski vajadzētu apzināties savu korekciju būtību un mērķi.

Jūsu mēģinājums izraut citātu no PSRS okupācijas konteksta, vēl vairāk – apzināti piešķirt sacītajam pavisam citu kontekstu, saistot to ar nacisma ideoloģiju (kā to dara Vladimirs Lindermans un Krievijas propaganda), ir Latvijas Saeimas deputātu necienīgi.

Jūs uzdodat jautājumu, kas ir domāts ar “latvisku Latviju”, un vai arī šis uzstādījums neesot nacistisks. Nē, tas nav nacistisks. Vienota izglītības sistēma latviešu valodā, darba tirgus pieejamība latviski runājošajiem un latviešu valodas pozīciju stiprināšana – tas nav nacisms. Tā ir normāla latviešu vēlme pārvarēt PSRS okupācijas sekas un tuvoties tam, ko citas Eiropas tautas uzskata par pašsaprotamu situāciju.

Jūs paužat neizpratni, kāpēc Šnore runā par vēlmi veicināt PSRS okupācijas laikā ieceļojošo krievvalodīgo izbraukšanu. Vēlos paskaidrot, ka PSRS okupācijas režīms īstenoja noziedzīgu Latvijas kolonizāciju, pretlikumīgi iepludinot mūsu valstī 700 000 migrantu no PSRS. Tās rezultātā latviešu īpatsvars būtiski saruka un latvieši kļuva par minoritāti septiņās lielākajās Latvijas pilsētās. Rīgā krievvalodīgo īpatsvars pieauga no 10% [1940] līdz 70% [1989] un latvieši vēl arvien Latvijas galvaspilsētā ir lingvistiskā minoritāte. Uz Latvijas kolonizācijas un rusifikācijas katastrofālo ietekmi 1987. gadā norādīja Eiropas Padomes parlamentārā asambleja (rezolūcija Nr. 872), uzsverot, ka PSRS uzspiestā migrācija apdraud Baltijas tautu nacionālo identitāti.

Ņemot vērā šīs mūsu tautai tik katastrofālās okupācijas sekas, Saeima, īstenojot pilsoņu gribu, 1996. gadā pieņēma deklarāciju par okupāciju, kurā aicināja “atbalstīt to personu centienus, kuras vēlas no Latvijas atgriezties savā etniskajā dzimtenē”; kā viens no Repatriācijas likuma mērķiem tika noteikts “veicināt cittautiešu brīvprātīgu atgriešanos savā etniskajā dzimtenē”. Tā vietā, lai realizētu šos valstiskos uzstādījumus, Jūs cenšaties trivializēt PSRS okupācijas sekas un savā vēstulē velkat vienlīdzības zīmi starp Latvijas vācu minoritātes izceļošanu 1939. gadā un centieniem pārvarēt PSRS okupācijas mantojumu, veicinot PSRS migrantu izbraukšanu. Tā ir klaja Latvijas okupācijas trivializācija, ko izmanto Krievijas propaganda ar mērķi attaisnot PSRS noziedzīgo politiku Latvijā.

Likumā Par Vispārējo konvenciju par nacionālo minoritāšu aizsardzību ir skaidri norādīts, ka “termins “nacionālās minoritātes” […] nozīmē Latvijas pilsoņus, kuri kultūras, reliģijas vai valodas ziņā atšķiras no latviešiem, paaudzēm ilgi tradicionāli dzīvojuši Latvijā”. Tas nozīmē, ka vilkt vienlīdzības zīmi starp nacionālajām minoritātēm un PSRS krievvalodīgajiem ieceļotājiem Latvijā ir nekorekti. Tā vietā, lai Latvijas politiskajā diskursā netieši atbalstītu Krievijas propagandas klišejas, aicinu Jūs strādāt, lai “garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem”, kā to nosaka Latvijas Satversme.

Informēju Jūs, ka, līdzīgi kā Edvīns Šnore savā publikācijā, arī Nacionālā apvienība iestājas par PSRS okupācijas seku novēršanu un tas atbilst mūsu programatiskajiem uzstādījumiem.

Ar cieņu,

Raivis Dzintars

Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs,

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. tā Čigāne varēs izvērsties savā jaunajā “Kustībā par”pilsonību rīt uz brokastu laiku visiem kolonistiem,par homoseksuāļu tiesībām laulāties,bērniem izvēlēties dzimumu un velkomistiem iziet ielās,lai aicinātu uz Latviju “bēgļus”.Par čigāni,vinķeli,dālderi,gošu,tēraudu un citiem tēvoča Džordža mācekļiem.Ir nu gan nolasījusies varena domubiedru kompānija.Visi kā viens.Visi par vienu,viens par visiem,visi par bez neviena pret.

 2. Kur nu vēl nekorektāk Atbildēt

  Gadiem ilgi nelikties ne zinis,ne par veselības aprūpi,ne izglītību,ne vairs par 21% PVN pārtikai!

 3. Vai par veselības aprūpi,joprojām neesošo obligāto veselības apdrošināšanu un slimokasēm,ārstu streiku,nodokļu reformu,pievienotās vērtības nodokļa (PVN) 21% likmi maizei un pienam,akcīzes nodokļa paaugstināšanu degvielai,augstskolu un vidusskolu likvidēšanu,oligarhu sarunām “Rīdzenē”,nelegālo emigrantu iepludināšanu Eiropā utt.Raivim Dzintaram absolūti nekas nav sakāms?

 4. No salda miega mosties Atbildēt

  Nekorekti viņi bija jau no paša sākuma,negribot pat jūs uzņemt savā kompānijā! Jau aizmirsies?Taču vēl nekorektāk bija pašiem atteikties gan no progresīvā ienākuma nodokļa,gan 12% PVN pārtikai,sulainiski izdabājot Vienotībai! Un,kā lai nosauc jūsu mēmo vērošanu no malas,veselības aprūpes un veselības obligātās apdrošināšanas jautājumā?? Vai tik tiešām nekas te jums nav sakāms?!

 5. pārliecināt visus tos pjotrus un kalašņikus par latviskas Latvijas pareizību – ir neiespējami un naivi…!
  Un tāpēc es varu vien atkārtot, ka bez ES sabiedroto līdzdalības okupācijas seku likvidācijā, viņu integrācija nav iespējama, jo krievvalodīgo kolonistu skaits ir pašpietiekams un nacionālai interācijai nepakļāvīgs. Pēc “padomju” karaspēka izvešanas viņu uzvedība nav mainījusies.

 6. To, ka padomija ieveda pie mums simtiem tukstošu cittautiešu – piekrītu Jantarikam. Bet, kā viņš skaidros to, ka simtiem tūkstošu darbaspējīgu latviešu ir izdzīti ekonomiskajā trimdā no Latvijas ? Un tas ir noticis nacionāļu 26 gadu valdīšanas laikā ! Kad nacionāļi ir bijuši, pārsvarā, valdības opozicijā !!! Ko, te, Raivi, vari paskaidrot ? Ko esi labu izdarījis, lai tā nenotiktu ?

 7. Kārtējais plikās pavēderes paziņojums!

 8. ČIGĀNE TIEŠĀM IR ĻOTI .. CILVĒKS!!! ĻOTI!!! PALDIES PAR KOMENTĀRIEM, JO LABĀK NEPATEIKT!

 9. Dzintaram taisnība, nedrīkst grozīt citāta tekstu. Precīzāk bija čekas uts… jeb daesh, igil……….

 10. Čgānei: Pindacīša,tu es vien šmucīg mātīt.

 11. Dzintars trāpījis desmitniekā.
  Parakstos zem katra vārda!

 12. Tai Čigānei labāk būtu kontrbandas ceļā Latvijā vest turku lakatiņus nevis līst krieviem dirsā…….

 13. Labāk nepateiksi.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Politiķi laukos zvejo balsis

Tuvojoties 13. Saeimas vēlēšanām, deputātu kandidāti dodas biežākās vizītēs pie Latvijas vēlētājiem uz novadiem.

Vai jums ir bažas, ka novecojusi aparatūra medicīnas iestādēs var apdraudēt veiksmīgu jūsu ārstēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+