Rallija “Kurzeme 2013” ceļos ātrākie igauņi 0

Aizvadītajā nedēļas nogalē Liepājā risinājās ātruma festivāls – rallijs “Kurzeme 2013”, kura ietvaros notika Latvijas čempionāta posmi rallijā un rallijsprintā, kā arī Igaunijas rallija čempionāta posms.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba” 85

Absolūtajā vērtējumā uzvarēja sacensību galvenais favorīts Georgs Gross ar stūrmani Raigo Molderu, kuri piedalījās ar “Ford Focus WRC”. Līdz ar to Gross kļuvis par trīskārtējo rallija “Kurzeme” uzvarētāju. Otro vietu izcīnīja Ots Tanaks, bet trešajā vietā palika Egons Kaurs.

Krievijas pilots Vasilijs Grjazins finišēja 4. vietā, no G. Grosa atpaliekot 2 minūtes un 14 sekundes. Savukārt 5. vietā ierindojās Jānis Vorobjovs, kuram tikai priekšpēdējā ātrumposmā izdevās apsteigt igauņu braucēju Timmu Korgi. 7. vietu kopvērtējumā ieņēma Mārtiņš Svilis, bet 8. vietā ierindojās Markus Abrams, kurš tikai pēdējā ātrumposmā pārspēja A. Egli.

N4 grupā uzvaru svinēja O. Tanaks, 2. vietā palika E. Kaurs, bet pēdējo vietu uz goda pjedestāla izcīnīt izdevās J. Vorobjovam.

Ātrākie viena tilta piedziņas automašīnu pilotētāji rallijā “Kurzeme” bija ar aizmugures piedziņas “BMW M3” braucošie Ago Ahu un Kalle Ahu, kuri rallija garākajā ātrumposmā savus konkurentus apsteidza par pusminūti un no 4. vietas pacēlās uz pirmo. Savukārt pagājušā gada rallija “Kurzeme” uzvarētājs Andis Neik-šāns, kurš šogad startēja ar aizmugures piedziņas “BMW” automašīnu, pēc pirmās dienas atradās 10. vietā starp vientilta piedziņas automašīnām, otrās dienas pirmajā ātrumposmā nolauza riteni un no sacensībām izstājās.

R2 klasē savukārt uzvarēja ar priekšpiedziņas “Ford Fiesta R2” braucošais Ralfs Sirmacis un Māris Kulšs, kuri kļuvuši arī par šā gada Latvijas čempioniem savā klasē. 2. vietā R2 klasē ierindojās Rainers Rohtmets un Rauno Rohtmets, bet 3. vietu ieņēma Kristaps Feldmanis ar Arti Štrausu.

Kopumā rallijam bija pieteikušās 105 ekipāžas, bet līdz finišam netika 31 ekipāža.