AFP/LETA

“Rangers” pagarina Stenlija kausa finālu 0

Ņujorkas “Rangers” vārtsargs Henriks Lundkvists trešdien atvairīja 40 metienus, palīdzot komandai izcīnīt uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) ceturtajā finālspēlē.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba”

Aizvadītajā mačā “Rangers” ar rezultātu 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) savā laukumā pieveica Losandželosas “Kings”, sērijā līdz četrām uzvarām, samazinot deficītu līdz 1-3.

Pēc Benuā Pulo un Martēna Senluī precīziem metieniem spēles pirmajā pusē “Rangers” izvirzījās vadībā ar rezultātu 2:0. Dastins Brauns vēl vienus vārtus atguva, tomēr cīņas pēdējā 31 minūte aizritēja nerezultatīvi.

Zīmīgi, ka pēdējā trešdaļā “Rangers” izdarīja tikai vienu metienu, bet kopā pa Džonatana Kvika vārtiem meta 19 reizes, kamēr “Kings” atbildēja ar 41 raidījumu.

Komandu piektā cīņā, kas atkal var kļūt par pēdējo sērijā, piektdien notiks Losandželosā.

Vienīgo sekmīgo atspēlēšanos pēc nonākšanas iedzinējos ar 0-3 Stenlija kausa finālā 1942.gadā īstenojusi Toronto vienība “Maple Leafs”.

Pirms tam šosezon “Kings” komanda kļuva par pirmo līgas vēsturē, kas vienā izslēgšanas turnīrā trīs reizes tikusi līdz septītajai spēlei, bet tajā allaž uzvarējusi, turklāt vienmēr paveikusi to izbraukumā.

“Kings” komanda Stenlija kausu vienīgo reizi izcīnīja 2012.gadā, bet pirms tam finālā spēlēja arī 1993.gadā.

Arī 2012.gada finālā pret Ņūdžersijas “Devils” komandu “Kings” izvirzījās vadībā ar 3-0, taču sērija noslēdzās pēc sešām spēlēm.

Tikmēr Ņujorkas klubs Stenlija kausu izcīnījis četras reizes – 1928., 1933., 1940. un 1994.gadā. Iepriekšējais triumfa gads vienlaicīgi bija līdz šim pēdējā reize, kad komanda spēlējusi finālā.

Pērn pie Stenlija kausa tika Čikāgas “Blackhawks” komanda, kas šosezon zaudēja “Kings” hokejistiem Rietumu konferences finālsērijā.