Sports
Ziemas sports

Rastorgujevs pēc slimošanas atgriežas gana veiksmīgi0


Andrejs Rastorgujevs (priekšplānā) sacensību apritē atgriezies ar 23.vietu.
Andrejs Rastorgujevs (priekšplānā) sacensību apritē atgriezies ar 23.vietu.
Foto: EPA/SCANPIX/LETA

Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs, kurš ticis galā ar slimību, piektdien Oberhofā izcīnīja 23.vietu Pasaules kausa ceturtā posma desmit kilometru sprinta distancē.

Rastorgujevs ugunslīnijā pieļāva trīs kļūdas, bet distancē alūksnietim bija 11. ātrākais solis.

Tikmēr Aleksandrs Patrijuks bija 74.vietā, kamēr Roberts Slotiņš neizgāja uz starta.

Uzvaru sprintā svinēja Krievijas biatlonists Aleksandrs Loginovs, kurš šāva nekļūdīgi, finišēdams pēc 25 minūtēm un 50,9 sekundēm.

Savukārt ar otro vietu šoreiz samierinājās sezonas līderis Juhanness Tīngnēss Bē no Norvēģijas, kurš neaizvēra vienu mērķi un Loginovam zaudēja 25,2 sekundes. Tikmēr uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa zviedrs Sebastians Sāmuelsons, kurš iztika bez kļūdām šaušanā un bija 36,8 sekundes lēnāks par Loginovu.

Aiz pirmā trijnieka bija divi vācieši Benedikts Dolls un Arnds Peifers, bet pirmo sešinieku noslēdza austrietis Jūlians Eberhards.

Savukārt Rastorgujevs Loginovam finišā zaudēja divas minūtes un 0,4 sekundes, bet Patrijuks ar diviem soda apļiem uzvarētājam zaudēja trīs minūtes un 41,2 sekundes.

Sprintā finišēja 105 biatlonisti.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderis ar 482 punktiem ir J.T.Bē, tālāk ar 372 punktiem ir Loginovs, bet pēc tam seko francūži Martēns Furkads un Simons Destjē, kuri iekrājuši attiecīgi 299 un 298 punktus, kā arī turpat ir austrietis Simons Eders, kura kontā 296 punkti. Furkads piektdien bija septītais, Destjē finišēja devītais, bet Eders bija vēl divas pozīcijas zemāk.

Tikmēr Rastorgujevs ar 57 punktiem ir 41.pozīcijā.

Saistītie raksti

Latvijas vadošais biatlonists Rastorgujevs sezonas trešo posmu Čehijā izlaida slimības dēļ, bet pēc svētku pauzes viņš ir tiktāl izveseļojies, lai varētu piedalīties sacensībās Oberhofā. Tiesa, viņš vēl nav gatavs par visiem 100%.

Ceturtdien 7,5 kilometru sprintu aizvadīja dāmas, kur pirmo uzvaru karjerā izcīnīja itāliete Lisa Vitoci, bet Baiba Bendika ieņēma 43.vietu.

Sestdien šī posma ietvaros notiks iedzīšanas sacensības, bet svētdien būs stafetes.

LA.lv